PORUCHA

Co je nového? Kam zmizely mé příspěvky? Co se změnilo?
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

PORUCHA

Příspěvek od Frenky »

Tak smutně koukám na mypower a asi se nám něco rozbilo. Neměří nám to, ani neloguje :cry:

asi je to někde rozbité
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: PORUCHA

Příspěvek od mypower.cz »

Vim o tom, resim to :? Vypada to jako by na serveru doslo misto na disku, ale pri kontrole mista na disku se zda, ze je mista dost. Zjistuju, snad na to co nejdrive prijdu, omluva za vznikle komplikace.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: PORUCHA

Příspěvek od Frenky »

Chtěl jsem napsat sz, ale taky mi to nešlo :-(
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: PORUCHA

Příspěvek od mypower.cz »

Zda se, ze opraveno. Bylo by prosim mozno mi to po nejake chvilce pouzivani potvrdit, jestli se to zase chova normalne? predem diky.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: PORUCHA

Příspěvek od Frenky »

Zdá se že to funguje, měl jsem obavy zda mě funguje internet doma, protože mě UPC v poslední době nějak zlobí. Ale když jsem viděl, že všichni nemají data na grafu, tak jsem vyhodnotil, že je závada někde dále.
Děkuji za opravu, lze upřesnit kde to bylo rozbité :-)
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: PORUCHA

Příspěvek od mypower.cz »

Frenky píše:lze upřesnit kde to bylo rozbité :-)
mym nechtenym zavinenim diky nedostatecnemu osetreni jisteho exportniho php sctiptu, ktery si data odkladal do souboru v adresari /tmp doslo k vytrvoreni souboru v adresari /tmp, ktery byl ponekud vetsi nez by bylo zdravo a diky tomu mysql server mel potize pri vytvareni docasnych tabulek (vytvari se jako soubor v /tmp), protoze filesystem hlasil ze uz neni misto, pricemz nektere sql dotazy nevyzadujici docasne SQL tabulky fungovaly bez problemu, proto se to chovalo podivne tak, ze neco jelo, neco ne. Tak jsem to jeste trochu na serveru zreorganizoval ohledne rozlozeni dat po discich a snad bude na delsi dobu klid :repair:
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: PORUCHA

Příspěvek od tomas »

mypower.cz píše:Zda se, ze opraveno. Bylo by prosim mozno mi to po nejake chvilce pouzivani potvrdit, jestli se to zase chova normalne? predem diky.
Na stránce http://microlog.mypower.cz/
se nahoře zobrazuje:
Warning: session_start(): open(/var/lib/php5/sess_e46h5p6oee4kembj81orfgk872, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /mnt/sda3/var/www/html/virtual/microlog.mypower.cz/inc/init.php on line 151

Warning: session_write_close(): open(/var/lib/php5/sess_e46h5p6oee4kembj81orfgk872, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /mnt/sda3/var/www/html/virtual/microlog.mypower.cz/doku.php on line 81

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php5) in /mnt/sda3/var/www/html/virtual/microlog.mypower.cz/doku.php on line 81
A obrázek nejde přiložit:
Informace
Pokusili jste se připojit neplatný obrázek.
A http://shop.mypower.cz/ je prázdný, nejsou dodavatelé.

Všeobecná chyba
SQL ERROR [ mysql4 ]

Can't create/write to file '/tmp/#sql_2f41_0.MYI' (Errcode: 28) [1]

Uživatelský panel je také nefunkční:
Objevila se SQL chyba při generování této stránky. Pokud problém přetrvá, kontaktujte administrátora fóra.
A logování už také neběží. :(
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: PORUCHA

Příspěvek od mypower.cz »

Zda se ze znovu spraveno. Tentokrat to byl prozmenu jiny script, ktery ale zpusobil uplne totez. Takze obsazene misto uvolneno (asi 157000 souboru). Jo to je tak kdyz se udela logovani a pak se zapomene ty logy obcas taky promazat. :?
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: PORUCHA

Příspěvek od Frenky »

Potrvrzuji opet mi to funguje.
Jenom mi neni technicky jasne, proc nekteri maji okenko pri vypadku a nekteri tam udaje maji.
Asi doslo k poskozeni jen nekterych souboru (adresaru) :-)
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: PORUCHA

Příspěvek od mypower.cz »

Frenky píše:Potrvrzuji opet mi to funguje.
Jenom mi neni technicky jasne, proc nekteri maji okenko pri vypadku a nekteri tam udaje maji.
Asi doslo k poskozeni jen nekterych souboru (adresaru) :-)
Scripty zpracovavajici data prichazejici z micrologu a jeste jistych dalsich mereni vyuzivaji v sql dotazech docasne (temporary) tabulky uz pri zapisu prichozich dat. Selhani v tomto momente znamena ze se data nezapisou. Microlog s podporou SD karty (budouci verze) toto bude umet vyresit tak, ze bude vedet, ktera data jsou posledni na serveru a co se nepodarilo zapsat, se zapise dodatecne. Soucasna verze micrologu toto zatim neumi, nebot podpora SD neni zatim implementovana. Starsi mereni jsou realizovana tak, ze jen jednoduse zapisi do databaze RAW data tak jak prisly a pak se jich chopi cronem (planovana uloha) spousteny script, ktery prichozi data projde, vyklofe z nich hodnoty, ktere potrebuje, zaktualizuje databazi s tabulkama primych hodnot a zaktualizuje RRD soubory pro renderovani grafu. Zde ale uz pri aktualizaci dochazi k pouzivani docasnych tabulek, takze toto selze, nicmene data v databazi jsou a jakmile se podari opet pracovat s docasnymi tabulkami, tak script prochazejici dosud nezpracovana data vse co nezpracoval zpracuje hned jak muze.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: PORUCHA

Příspěvek od Frenky »

aha diky za objasneni, zase musim postudovat terminologii abych porozumnel ale tesim se na verzi micrologu s sd kartou. :-)
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: PORUCHA

Příspěvek od brumlaj »

Tak se mi už potřetí během plovoucího roku stalo, že z několika nepřečtených témat se za večer nagenerovaly 2 strany "nepřečtených" témat. Trochu to nasírá ...... Probrat to je práce na týden.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: PORUCHA

Příspěvek od kybos »

Je na to jednoduchý lék:
1. Přečteš si jen vlákna s posledním příspěvkem, který má datum vyšší než jsi naposledy četl.
2. Označíš všechna vlákna jako přečtená (jedním kliknutím).

A je uklizeno.
Admin nás chce občasným promazáním databáze přečtených příspěvků asi donutit k tomu, abychom si znovu přečetli celé fórum.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: PORUCHA

Příspěvek od mypower.cz »

kybos píše:Je na to jednoduchý lék:
1. Přečteš si jen vlákna s posledním příspěvkem, který má datum vyšší než jsi naposledy četl.
2. Označíš všechna vlákna jako přečtená (jedním kliknutím).

A je uklizeno.
Admin nás chce občasným promazáním databáze přečtených příspěvků asi donutit k tomu, abychom si znovu přečetli celé fórum.
Admin nic takoveho nedělá. Takže to možná bude záležistost cookies, nebo vlastnost aktuálně použité verze PHPBB, ale těžko spekulovat. Žádné automatické procišťování v administraci PHPBB není nastaveno (jak sem se teď koukal). V novém systému fóra budu mít mnohem větší vliv tyhle věci poladit.

Edit .. napada me jeste brzka expirace php session (vec na strane serveru). By taky mohlo mit vliv. ale pokud clovek chodi pravidelne, nemelo by se stavat. snad :))
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: PORUCHA

Příspěvek od kybos »

Zajímavé je, že se mi to stalo synchronně s brumlajem i když pracujeme každý na jiném stroji...
Další zajímavý postřeh je ten, že se to týkalo jen několika desítek ne příliš starých vláken a ne celého fóra...
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: PORUCHA

Příspěvek od diablo007 »

Mně taky vyskočilo mrtě nepřečtených témat takže to bude spíše na straně serveru než u uživatelů
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: PORUCHA

Příspěvek od kybos »

Taky se mi to stalo opakovaně. Tipnul bych to na ztrátu nějakého fragmentu databáze přečtených příspěvků.
Takže to možná bude záležistost cookies
Po promazání cookies se mi nezobrazí všechna vlákna jako nepřečtená, to na mne dělá dojem, že tam informace o přečtených příspěvcích nejsou uloženy.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: PORUCHA

Příspěvek od mypower.cz »

A pouzite prohlizece jsou? Taky jestli to nebude v souvislosti s HTTP, ktere je stale bohuzel (misto HTTPS) primarni na mypower.cz a chrome zacina obcas nektere veci po case lividovat, napriklad phpmyadmin lokalne pouzivany na mem ntb pri vyvoji na localhostu pres http (proc na localhostu mam sakra sifrovat) se mi v chrome obcas bezduvodne odhlasi, nebo nektere veci prestavaji z niceho nic pres http fungovat a tak. Ohledne zminovane synchronicity, to teda fakt netusim, fakticky mnou provedene zmeny neprobehly zadne. Jo ... jedna vec. Vytvoreno bylo nove subforum Magazin MyPower.CZ a do neho byly presunuty vsechny (68) prispevky redakcniho charakteru na mypower.cz, tedy clanky od naseho dvorniho redaktora Karla Kiliana a dalsi. Nemuze to byt ono ?
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: PORUCHA

Příspěvek od youda »

Admine,

něco je asi opravdu špatně. Problém, který popisuje Kybos a Diablo jsem nezaregistroval, zato však vidím dvě jiné zvláštnosti:

1) U některých uživatelů se přestala zobrazovat "Domovská témata". Například teď jsem četl příspěvek od Marko250 a nemá tam nic. Přitom bych řekl, že jsem si jist, že se mu tam jeho domovské téma (https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?p=40114#p40114) historicky ukazovalo. Podobný problém teď ale vidím u více uživatelů, Marko250 byl jen příklad.

2) V patičce fóra se mi stále ukazuje "Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků", přitom vím, že na některé vlákno koukám zrovna nejen já, ale i 5 dalších lidí.

Je to divné...že by sluneční erupce?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: PORUCHA

Příspěvek od marko250 »

Já domovské nikdy neměl,je to tím,že ho mám v blbém theadru,jako nováček jsem šel dle menu a hodilo se mi jen "Poptávky realizace FVE." protože mě taky nenapadlo,že si to udělám komplet sám :-) . Na základní se mi návštěvnost ukazuje a koukám ,že na ranní tu nejsem sám :-) .
Jinak to blblo tak 14 dnů zpátky na Firefoxu,neviděl jsem přihlášení atd.,ale asi 5x se firefox aktualizoval a nyní nepozoruji nic,tedy nešla ještě pošta SZ,tlačítko odpovědět odeslalo,ale druhá strana neměla nic,muselo se psát s náhledem předchozího textu od druhého uživatele.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek