Problemove arduino?

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Arduino.
Odpovědět
MareC3k
Příspěvky: 491
Registrován: pát říj 05, 2012 8:37 pm
Reputace: 56
Bydliště: SK pri Presove

Problemove arduino?

Příspěvek od MareC3k »

Nestretli ste sa niekto s problemom s arduinom a to takym ze pri pokuse o nahratie programu do arduina vypise toto: avrdude stk500_getsync() not in sync resp=0x00.
Momentalne na monitoring pouzivam Duemilanove Mega AVR ATmega1280-16AU
moje prve a aj funkcne, skusal som ho asi 100x preprogramovavat atd... proste ziadny problem.
Objednal som z dx.com dalsie take iste a ked som skusal donho nahrat program tak mi vybehol ten error. skusal som preinstalovat ovladace, novu aj starsiu verziu arduino softu pod win a stale to iste.... hovorim si ok, arduino je asi zle od vyroby... objednal som nove FreArduino MEGA2560 pripojim, zmenim v nastaveniach board na 2560, dam poslat program a znova ten isty error.
Skusal som to aj na inom PC a stale rovnaky problem, nechapem. moze byt ze cinania posielaju arduina uz bez bootloadera alebo nieco podobne? ked dam burn bootloader tak to znova vypise nejaky error :wall:
nakoniec s tym asi spravim :wood:
+- 25kWp, 53V 700Ah LifeYpo4+zaloha olovo, 2x5kW Axpert + 3x XTM 4000+Victron quattro 15.000, 5x Victron 250/100, https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=780 KIA EV6
Veles
Příspěvky: 63
Registrován: úte čer 05, 2012 3:52 pm
Reputace: 1

Re: Problemove arduino?

Příspěvek od Veles »

mirrob
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 18, 2013 12:10 pm
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemove arduino?

Příspěvek od mirrob »

Ja som mal podobny problem a vyriesil som to tak, ze som napalil novy bootloader. Samozrejme bootloader musis napalit cez ISP programator do atmegy (a vybrat spravnu verziu arduina).
Kniha o Arduinu na mojej stranke http://mirobozik.sk/
MareC3k
Příspěvky: 491
Registrován: pát říj 05, 2012 8:37 pm
Reputace: 56
Bydliště: SK pri Presove

Re: Problemove arduino?

Příspěvek od MareC3k »

Preinstaloval som system, skusil som pripojit arduino a stale to iste... mam taky pocit, ci nahodou cinania nezabudli naprogramovat bootloader? objednal som z dx programator na ten bootloader tak o mesiac to vyskusam :)
+- 25kWp, 53V 700Ah LifeYpo4+zaloha olovo, 2x5kW Axpert + 3x XTM 4000+Victron quattro 15.000, 5x Victron 250/100, https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=780 KIA EV6
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Problemove arduino?

Příspěvek od rob.brno »

MareC3k píše:Preinstaloval som system, skusil som pripojit arduino a stale to iste... mam taky pocit, ci nahodou cinania nezabudli naprogramovat bootloader? objednal som z dx programator na ten bootloader tak o mesiac to vyskusam :)
Koupil jsem 2x Arduino Nano a dělá to stejnou chybu. Na obou(bez naprogramování tam furt dokola bliká LED "L"). JE zajímavé, že když nastavím jako desku Arduino Micro nebo Lily USB, tak to tam ten program nahraje a spustí, ale po chvíli než se "dokončí" upload, už to jede zase stejně postaru.

Takže to asi povede na to přepsání bootloaderu přes ISP. To jsou tuším 3odpory k Arduinu na paralel portu?
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Problemove arduino?

Příspěvek od rob.brno »

rob.brno píše: Koupil jsem 2x Arduino Nano a dělá to stejnou chybu.
Takže to asi povede na to přepsání bootloaderu přes ISP. To jsou tuším 3odpory k Arduinu na paralel portu?
Udělal jsem si parallerní(občas to blbne, asi by to chtělo zmenšit odpory) programátor přes ISP a napálil tam dva různé bootloadery(pro Uno i pro NANO) a furt nic. Budto budu muset přejít třebas na větší Uno nebo to tam pálit rovnou přes paralelní programátor, což je méně komfortní.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek