Rozvody sběrnic po domě pro automatizaci

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Odpovědět
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Rozvody sběrnic po domě pro automatizaci

Příspěvek od rob.brno »

Jelikož jsem si všude nenatáhnul káble s dostatečným počtem žil, budu muset udělat některé rozvody po sběrnici.

Co použít RS 485 nebo 1-wire?
U 1-wire mám obavy, aby nedocházelo k rušení, někde holt mají datové káble souběh se silovými.

NEchá se kombinovat na jedné sběrnici 1-wire zařízení jak v parazitním tak i neparazitním modu?
JE nutno do 15m délek káblu(sikfy nebo Jity) použít budiče sběrnice nebo to hodit přes odpor rovnou na vývod Atmelu?

Díky za zkušenosti reál. provozu.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Rozvody sběrnic po domě pro automatizaci

Příspěvek od tomas »

Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
jarík
Příspěvky: 75
Registrován: úte zář 25, 2012 1:46 pm
Reputace: 1
Bydliště: SK

Re: Rozvody sběrnic po domě pro automatizaci

Příspěvek od jarík »

Ja by som tiež potreboval poradiť s prenosom dát alebo pripojením arduína na interenet pre logovanie MikroLogu. Zatiaľ uvažujem o dvoch možnostiach a to arduino pri čidlách, pripojené LAN káblom 15m na router a cez wifi na hlavný router. Druhá varianta arduino pri hlavnom routri a pripojenie výstupov z čidiel bude ťahané na diaľku čo ma trochu odrádza lebo môže dochádzať k skresleniu výstupného npätia z čidiel.
Vzdialennosť je potom 20m no najhoršie na tom je to že je to krížom z pivnice na prvé poschodie, kde priamy prenos wifi (poschodie - pivnica) nefunguje, čiže asi ani iné bezdrôtové spojenie nepripadá ako možné riešenie. :dontknow:
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: Rozvody sběrnic po domě pro automatizaci

Příspěvek od Roger »

A jake cidla budete osazovat?
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Rozvody sběrnic po domě pro automatizaci

Příspěvek od drama »

rob.brno píše:Jelikož jsem si všude nenatáhnul káble s dostatečným počtem žil, budu muset udělat některé rozvody po sběrnici.

Co použít RS 485 nebo 1-wire?
U 1-wire mám obavy, aby nedocházelo k rušení, někde holt mají datové káble souběh se silovými.

NEchá se kombinovat na jedné sběrnici 1-wire zařízení jak v parazitním tak i neparazitním modu?
JE nutno do 15m délek káblu(sikfy nebo Jity) použít budiče sběrnice nebo to hodit přes odpor rovnou na vývod Atmelu?

Díky za zkušenosti reál. provozu.
Mám praktické zkušenosti s 1-wire, je to mnohem odolnější než udává norma. Kombinace parazitního i neparazitního je samozřejmě bez problémů možná, funguje mi to OK. Proti rušení perfektně pomůže kroucený kabel.
Uživatelský avatar
jarík
Příspěvky: 75
Registrován: úte zář 25, 2012 1:46 pm
Reputace: 1
Bydliště: SK

Re: Rozvody sběrnic po domě pro automatizaci

Příspěvek od jarík »

Roger píše:A jake cidla budete osazovat?
mám už dávno kúpené
http://sk.farnell.com/allegro-microsyst ... dp/1791391
tieto použijem najpravdepodobnejšie na na vstupný prúd do regulátorov + napätie = výkon z fvearray, mám dve čidlá a dve
fve polia do dvoch regulárorov
ešte hľadám nejaké čidlo do 150A, amploc100A bude pri špičkách možno málo, neviem aké špičky zdrží.
niečo z týchto za rozumnú cenu by stačilo
http://www.mouser.com/ds/2/187/c20058-254951.pdf
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: Rozvody sběrnic po domě pro automatizaci

Příspěvek od střídač »

jarík píše:mám už dávno kúpené
Já bych na ty HAL čidla moc nespoléhal. Osobně jsem v nich také viděl přímo spásu. Výsledky jsou dost rozpačité. Né, že by to neměřilo, měří, ale ten nevykompenzovatelný drift a magnetické ovlivňování výsledku jsou k nas.... Vidím zde jedinou přednost, izolace měřeného proudu.

Nerad, velmi nerad se kloním k bočníkům.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek