Teplotní alarm

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
Geofil
Příspěvky: 16
Registrován: úte dub 23, 2019 2:53 pm

Teplotní alarm

Příspěvek od Geofil »

Dobrý den, mám prosím dotaz, sháním nějaký levný teplotní alarm, signalizaci, když se mi zvýší teplota nad 70C v akumulační nádrži...něco s čidlem...koupil jsem v hadexu digitální termostat XH-V1219...ale při nastavení vysoké teploty, jen bliká displej, potřeboval bych zvukovou signalizaci, nemohl by prosím někdo poradit? Děkuji moc všem...
Soban
Příspěvky: 3467
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Teplotní alarm

Příspěvek od Soban »

Havarijní termostat k bojlerům a nějaký bzučák/zvonek.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Teplotní alarm

Příspěvek od PetrDubi »

Ten modul má na sobě relé, které sepne po dosažení nastavené teploty, takže stačí přes to relé připojit nějakou houkačku nebo zvonek.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Geofil
Příspěvky: 16
Registrován: úte dub 23, 2019 2:53 pm

Re: Teplotní alarm

Příspěvek od Geofil »

To mne napadlo také, je to napsáno i v návodu...P4: Nastavit hodnotu alarmu vysoké teploty (-50 ~ 110 Celsius): je-li skutečná teplota vyšší než tato hodnota, obrazovka začne blikat a zazní alarm...ale žádný alarm nezazní, při dosažení teploty nastavené maximální, jenom bliká displej, to relé funguje jen při dosažení nejnižší teploty...
Pawel
Příspěvky: 812
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am

Re: Teplotní alarm

Příspěvek od Pawel »

Nějak nechápu co je na tom tak těžkého. Termostat musí být nastaven v režimu chlazení. A relé použiju na sepnutí něčeho co houká.
alextccz
Příspěvky: 67
Registrován: úte led 16, 2018 2:28 pm
Lokalita: okr. Tachov
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: okr.Tachov

Re: Teplotní alarm

Příspěvek od alextccz »

Na tom termostatu nemá co houkat. To někdo zmršil překlad původního návodu. Pokud nespíná relé, zkontroluj Parametr P3 zda tam není nastaveno spoždění sepnutí.
Jak se obnovit na původní hodnotu?
V normálním stavu napájení, při přidržení tlačítka + – po dobu asi tří sekund obnovit tovární nastavení

Režim termostatu PO
Tato hodnota musí být nastavena při prvním použití termostatu.Pokud se používá k vytápění, měla by být nastavena na H. Pokud se používá k chlazení,
Nastavení hystereze P1
Stisknutím tlačítka SET zadejte vnitřní nastavení, zvolte nastavení P1 a poté stisknutím tlačítka SET nastavte hodnotu hystereze. (Hystereze je, když termostat dosáhne nastavené teploty po zastavení, rozdíl v nutnosti znovu pracovat, například nastavíme topný režim, zahřátý na 40 stupňů k zastavení 35 stupňů k opětovnému spuštění, hystereze je 5)
Kalibrace teploty P2
Tato funkce se používá pro kalibraci teploty, pokud lze při této korekci funkce použít zjištěnou teplotu a skutečnou teplotní odchylku, hodnota korekce = naměřená hodnota + korekční hodnota,
Například měříme teplotu 25,6 stupňů a 25,8 stupňů je ve skutečnosti P4 lze nastavit na o.2, pak je konečná teplota 25,6 +0,2 = 25,8
Start se zpožděním P3
Tato funkce se obecně používá pro chlazení kompresoru, pokud si koupíte tento termostat do chladničky mrazničky, pak tato hodnota musí být nastavena podle kompresoru protitlak je obecně nastaven na hodnotu 3-6 minut, pokud kompresor neovládáte Nebo nemusíte funkci zpožďovat přímo přeskočte toto.
Varování při vysoké teplotě P4
Nastavte hodnotu varování při vysoké teplotě, pokud teplota v reálném čase tuto hodnotu překročí, na obrazovce se rozsvítí upozornění!
Ukázka nastavení režimu vytápění;
Ovládejte topné zařízení zahřáté na 35 ℃ pro zastavení vytápění, pokud teplota klesne na 30 ℃ opět pro spuštění zahřívání zařízení, jak nastavit?
Dlouhodobé Stisknutím tlačítka SET na 3 sekundy zadáte vnitřní nastavení, PO je nastaveno na H;
Dlouhodobé Stisknutím tlačítka SET se vrátíte do rozhraní teploty v reálném čase, stisknutím tlačítka SET zelené blikání digitální trubice, hodnota je nastavena na 35 ℃;
Výchozí hystereze z výroby je 2 ℃, pro snížení teploty na 30 ℃ ,pak opět ohřívání, je třeba nastavit návratovou hodnotu na 5. Dlouhodobým stiskem tlačítka SET zadáte vnitřní nastavení, zvolte P1, změňte hodnotu P1 na 5, Nastavení je dokončeno.
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Teplotní alarm

Příspěvek od JiříK »

Při 110°C se relé vypne. Pozor na to, mě to vypeklo! :uh:
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Geofil
Příspěvky: 16
Registrován: úte dub 23, 2019 2:53 pm

Re: Teplotní alarm

Příspěvek od Geofil »

Tak jsem zkontroloval to spoždění a je tam 000, tak jsem koupil asi blbě, věřil jsem popisu, že tam zazní alarm...tak asi nic

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek