Axpert King 1 (MPP Solar) vs Victron Multiplus

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
UTima
Příspěvky: 91
Registrován: ned zář 01, 2019 1:29 pm

Axpert King 1 (MPP Solar) vs Victron Multiplus

Příspěvek od UTima »

Přeji pěkného dne, mám tu jedno vlákno kde popisuji svoji FVE.
Za mne super počin a s Vaší pomocí jsem spokojený solárník. Od března do konce října jsem jel v čistém ostrovu a teď v době kdy je méně slunce jsem přes HA nechal přepínat dle napětí baterky a východem slunce mezi režimem SBU a SUB. Jednoduchá automatizace a o systému vůbec nevím. Vše se děje úplně samo. Jen tedy v této době, vaření jede z DS. V období březen říjen vše celý dům jen ze sluníčka...
Vše na jednu fázi, indukční deska, bojler 2kW, trouba, pračka, sušička... něco řídím automatizací něco usměrněním domácnosti - špičkový odběr není přes 4,5kW. Když jede vaření tak prostě nesepne bojler nebo pračka.

No ale o co mi jde, protože mám bezpřetokový systém King1 nemám obavy z přetoků a tak nějak to neřešil. Pak jsem tady vyčetl, že HV měniče maj problém s DC složkou na proudovém chrániči. Jsem psal výrobci a moje verze se už vůbec nevyrábí a teď koukám i 5048MKX končí.
Měnič mám dva roky a natočeno 3MHh. A protože mám děsnou radost z toho jak to funguje přemýšlím nad nějakou zálohou systému když mi tento klekne.
Přemýšlím právě nad Victronem Multiplus II 48V - 5000VA - 70A co je v akci.
Všude píšou, že vlastně akce teď končí, mám volné peníze a tak přemýšlím jestli je vhodné uložit takto. Měnič bude třeba ještě rok dva uložený - dokud bude fungovat MPP (nebo by bylo lepší ho poslat do světa?)
Jediné co mě tak nějak brzdí, jsou ty slavné neslavné přetoky ale jak to tady čtu když nebude aktivní ESS tak žádné přetoky nehrozí. Je to tak?
A ke všemu mám doma koupený jeden MPPT Victron 150/100 .-) i panely k tomu, budu rozšiřovat pole o další 4kWp.
Takže vše pod jedním systémem.
Moje otázka mám jít do toho?
Tim
1 x MPP PIP 5048MK (axpert - bez přetoků) + 12 x 330W CS + 16x280Ah - JK BMS + Solar Assistant - Home Assistant.
https://pvoutput.org/intraday.jsp?id=114933&sid=100171
tomasko
Příspěvky: 156
Registrován: sob říj 22, 2016 8:13 pm
Lokalita: Bojnice
Systémové napětí: 24V
Kapacita baterie [kWh]: 3,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bojnice

Re: Axpert King 1 (MPP Solar) vs Victron Multiplus

Příspěvek od tomasko »

Nazdar
Ja byt tebou , tak do toho idem. a to nasledovnym sposobom:
- fungujuci system nechat bez zmeny
- za tento system doplnit MPII a vyuzit jeho funkcie GridAssist a PowerAssist

za mna najjednoduchsia zalezitost. Aktualne mam v prevadzke system s Epeverom, na ktorom mam po novom pripojeny MPII. Zatial MPII v stadiu nastavovania, ale vo vysledku mas len 1 fazu so spolocnym vykonom oboch menicov.

tomas
Epever 24V/3000, 2x Epever EXTRA4210N
LiFePO4 - 8S, 24 Ah
Lion - 7S, 220 Ah (2x 60Ah, 2x50Ah)
panely - recyklovany odpad
Blue Smart IP22 Charger, 24 V, 16A, 1 output
cipis
Příspěvky: 4360
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Axpert King 1 (MPP Solar) vs Victron Multiplus

Příspěvek od cipis »

Akorat se "B" chranicum nevyhnes. Pokud by byl samotny Victron, tak staci "A", ale jestli tam zustane ten HV menic, tak holt "B".
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
UTima
Příspěvky: 91
Registrován: ned zář 01, 2019 1:29 pm

Re: Axpert King 1 (MPP Solar) vs Victron Multiplus

Příspěvek od UTima »

tomasko píše: sob pro 30, 2023 5:35 pm Nazdar
Ja byt tebou , tak do toho idem. a to nasledovnym sposobom:
- fungujuci system nechat bez zmeny
- za tento system doplnit MPII a vyuzit jeho funkcie GridAssist a PowerAssist

za mna najjednoduchsia zalezitost. Aktualne mam v prevadzke system s Epeverom, na ktorom mam po novom pripojeny MPII. Zatial MPII v stadiu nastavovania, ale vo vysledku mas len 1 fazu so spolocnym vykonom oboch menicov.

tomas
Tak tedy tato varianta mě nenapadla .-) ale se mi líbí, to opravdu jde? Dva měniče do společného odběru?
1 x MPP PIP 5048MK (axpert - bez přetoků) + 12 x 330W CS + 16x280Ah - JK BMS + Solar Assistant - Home Assistant.
https://pvoutput.org/intraday.jsp?id=114933&sid=100171
pibi
Příspěvky: 705
Registrován: ned led 01, 2023 6:17 pm
Lokalita: Východně od 3nce
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 14kWp
Kapacita baterie [kWh]: 28kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Axpert King 1 (MPP Solar) vs Victron Multiplus

Příspěvek od pibi »

Jeden připojíš na vstup druhého, jakože síť, nastavíš proudový limit a vesele zatěžuješ.
7,5kWp JV, 3,75kWp JZ, 2 x Victron MP II 5kVA, 3 x SmartSolar 150/70, Smartshunt, Cerbo, 16x280Ah + 16X300Ah LiFePO4 + 2xJK BMS.
K levné elektřině se dostaneme jen vytrvalou prací a svým kapitálem. Vladimír List, Elektrisace Československa 1934
tomasko
Příspěvky: 156
Registrován: sob říj 22, 2016 8:13 pm
Lokalita: Bojnice
Systémové napětí: 24V
Kapacita baterie [kWh]: 3,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bojnice

Re: Axpert King 1 (MPP Solar) vs Victron Multiplus

Příspěvek od tomasko »



aha, tu to ukazuje, ako mu to funguje. akurat ty budes mat prvy menic AXPERT a druhy MPII
Epever 24V/3000, 2x Epever EXTRA4210N
LiFePO4 - 8S, 24 Ah
Lion - 7S, 220 Ah (2x 60Ah, 2x50Ah)
panely - recyklovany odpad
Blue Smart IP22 Charger, 24 V, 16A, 1 output

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek