včerejší email a nastavení nového vzhledu

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: včerejší email a nastavení nového vzhledu

Příspěvek od unicast »

Na konci hlavni stranky fora to zase prestalo zobrazovat nejnovejsi prispevky (stary design).
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: včerejší email a nastavení nového vzhledu

Příspěvek od cipis »

Vsak se psalo, ze stary design se uz nebude udrzovat.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Paulob
Příspěvky: 165
Registrován: čtv dub 28, 2022 8:52 am
Lokalita: Ostrava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5760
Kapacita baterie [kWh]: 14.4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Ostrava

Re: včerejší email a nastavení nového vzhledu

Příspěvek od Paulob »

Jedna věc je neudržovat a druhá znefunkčnit co fungovalo a drželo mě na starém vzhledu abych přešel na nový vzhled aniž by v novém byla optimální náhrada.
3x380Wp,12x385Wp, 3s5p, jih, Victron 150/100 , Victron Phoenix a MP2 v sérii, oba 5000VA 48V, 4xpylontech us3000c,14.4kWh
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: včerejší email a nastavení nového vzhledu

Příspěvek od cipis »

To ale znefunkcnil google, resp. jeho pozadavek na zabezpeceni.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: včerejší email a nastavení nového vzhledu

Příspěvek od lzahradil »

Nikdo nic úmyslně neznefunkčnil.
To proč to přestalo fungovat je jednoduché. Kvůli zabezpečení bylo nasazeno CSP (Content Security Policy). Kdo neví o co jde, tak zagooglí.
Mypower.cz a forum.mypower.cz jsou dvě odlišné domény.
Skript generující panel s příspěvky pro starý vzhled běží na mypower.cz a je načítán jako frame do forum.mypower.cz. Cross-site z principu zabezpečení není možný. Z toho důvodu prohlížeč místo panelu s příspěvky píše že je obsah blokován.
Dalo by se říct, tak ten skript generující panel s příspěvky přesuň na forum.mypower.cz. To není technicky možné. Rozdíl mezi PHP5 a PHP8 je tak velký, že když bych to udělal, tak místo příspěvků uvidíte jen Error 500.
Abych nebyl ten špatnej, CSP jsem dočasně vypnul. Panel by měl teda dál fungovat. Alespoň do doby, než se tato věc přenese přímo do prohlížečů, které budou Cross-site blokovat automaticky. To je otázka dvou/tří měsíců.
Starý vzhled teď sice běží ale kdo zaručí že ho nerozbije nějaká další aktualizace?
V okamžiku kdy se změní i hlavní stránka, veškeré tyto letité skripty beztak stejně zmizí. A tím starý vzhled bude stejně funkční jako při zaplém CSP.
PHP5 na serveru fakt už nikdo nechce. To je jedna velká díra sama o sobě léta neaktualizovatelná.

Nebo pokud používáš windows. Taky jedeš na Windows 3.1 ? Nebo Windows 95 ? Ne. Byl jsi nucen přejít na novější. Tak to prostě je. V dnešním kybersvětě chceš riskovat bezpečnost?

Původní vzhled jsem tam nechal pro případ kdo chce, může. Ale není zaručena funkčnost. Já ho nepoužívám a tak na případnou nefunkčnost ani přijít nemůžu. Po změně si ho nastavilo 9 lidí. Proč, nevím.
V každém případě, vyhledávače jej vidět nesmí, protože s tím mají obrovský problém.
Nový vzhled se neustále ladí aby splňoval vše co má.
Toto je aktuální stav:
screenshot.png
screenshot.png (10.19 KiB) Zobrazeno 857 x
Aktuálně bojuji s výkonem, kde mi do toho hází klacky pod nohy vysoký LCP, FCP a SI
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Paulob
Příspěvky: 165
Registrován: čtv dub 28, 2022 8:52 am
Lokalita: Ostrava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5760
Kapacita baterie [kWh]: 14.4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Ostrava

Re: včerejší email a nastavení nového vzhledu

Příspěvek od Paulob »

Tak pak je vše v pořádku a díky za podrobné vysvětlení.
Teď už chápu. Teď už tedy jen budou doufat že si zvyknu na nepřítomnost skvělé funkce v novém vzhledu. :-)
3x380Wp,12x385Wp, 3s5p, jih, Victron 150/100 , Victron Phoenix a MP2 v sérii, oba 5000VA 48V, 4xpylontech us3000c,14.4kWh
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: včerejší email a nastavení nového vzhledu

Příspěvek od lzahradil »

Paulob píše: stř pro 27, 2023 7:14 pm Teď už tedy jen budou doufat že si zvyknu na nepřítomnost skvělé funkce v novém vzhledu. :-)
a které funkce? Toho panelu? Ty samé příspěvky máš i v novém hned nahoře nad fórama.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Paulob
Příspěvky: 165
Registrován: čtv dub 28, 2022 8:52 am
Lokalita: Ostrava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5760
Kapacita baterie [kWh]: 14.4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Ostrava

Re: včerejší email a nastavení nového vzhledu

Příspěvek od Paulob »

Ano. To nahoře nové příspěvky rozhodně není ono. Je to sloučeno do tématu, v původním okně jsem viděl nové příspěvky. A hlavně tam není náhled, takže musím kliknout na zprávu abych viděl že jen někdo reagoval ok, díky a podobně. Prostě dle mě to není tak rychle a přehledné jako původní okno.
3x380Wp,12x385Wp, 3s5p, jih, Victron 150/100 , Victron Phoenix a MP2 v sérii, oba 5000VA 48V, 4xpylontech us3000c,14.4kWh
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: včerejší email a nastavení nového vzhledu

Příspěvek od unicast »

Ono to s tím trvalým tlakem na aktualizace je jedna velká časovaná bomba. Vezměme si už jenom Linux jako podvozek toho všeho. Do vývoje prakticky všeho (kernel, libc, init, shelly, ...) se připletli progresivisté, kteří začali tlačit myšlenky jako že unixové systémy by měly být uživatelsky přívětivé (ony jsou už od začátku, ale poněkud jiným způsobem, než jak si to tihle lidé představují) a že jednoduchost je přežitek. Tak vznikl napřiklad je systemd. Věci, které byly triviální a funkční, najednou jsou obrovské, složité a spolehlivost taky není, co bývala. Málo kdo udělal pro rozšíření FreeBSD tolik, jako vývojáři některých linuxových subsystémů :)

Bezpečný web s PHP5, starým Nginx a starým jádrem? Bez problémů, vypálí se prostě na DVD a jako / init namountuje ono DVD. Logy se sypou syslog protokolem někam jinam a databáze, do které si ten front end stroj sahá, běží taky někde jinde. A hacker se může snažit, jak chce :)

Ale díky i jen za to, co je tady...
Paulob
Příspěvky: 165
Registrován: čtv dub 28, 2022 8:52 am
Lokalita: Ostrava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5760
Kapacita baterie [kWh]: 14.4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Ostrava

Re: včerejší email a nastavení nového vzhledu

Příspěvek od Paulob »

Pro mě jako běžného uživatele, není důležité co se děje na pozadí a proč to a jak to funguje, ale aby to bylo pro mě user friendly, což teď pro mě není. Ale jak říkám, zvyknu si. Nejde mi o to aby se kvůli jednomu blbu (mě) :-) něco měnilo.
A mám tedy ještě dotaz, když mám seznam těch posledních témat, jak z něho můžu skočit na poslední nepřečtený příspěvek tématu? Když kliknu na jeho název tak mi to skočí na začátek a když kliknu na čas posledního příspěvku tak skočí na poslední příspěvek a musím jet nahoru kde jsem dočetl.

Aktualizace: teď jsem zjistil, že když si nahoře vyberu nepřečtené příspěvky a kliknu na tu ikonku vlevo, což jsem nevěděl že je klikací :-) tak skočí tam kde jsem dočetl což je super. Takže za mě už dobrý. Jen si dám do záložek abych zapínal přímo ty nepřečtené.
3x380Wp,12x385Wp, 3s5p, jih, Victron 150/100 , Victron Phoenix a MP2 v sérii, oba 5000VA 48V, 4xpylontech us3000c,14.4kWh
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: včerejší email a nastavení nového vzhledu

Příspěvek od unicast »

Nojo, reklama, indexování... To jsem nikdy na webech, co jsem provozoval, řešit nemusel, protože to bylo obojí sprosté slovo, naopak v robots.txt bylo další procházení všem robotům zakázáno, protože dohledatelnost pro nezvané byla spíše nežádoucí :)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek