Solax X3 Hybrid G4 - nejede z baterie

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Petr603
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 15, 2023 5:17 pm
Lokalita: Bystřice pod Hostýnem

Solax X3 Hybrid G4 - nejede z baterie

Příspěvek od Petr603 »

Zdravím všechny,
vyskytl se mě s tímto střídačem následující problém. Je jedno v jakém je režimu, ve všech se chová stejně. Dejme tomu že SOC je nastaven na 15%, a baterie má více jak 50%. Tak že málo slunce = dokrytí spotřeby z baterie, večer chod z baterie.
No a to právě nejde, vše se dokrývá ze sítě, večer kompet spotřeba ze sítě.. První den pomohlo odpoledne jak to začalo vyp./zap. střídače, nevím, možná náhoda? Protože to pak fungovalo do noci, než se střídač uspal. Po jeho probuzení byl ale stav opět stejný. Druhý den už pomohlo vyp./zap. na asi 20minut, další den už vůbec.
Nemá s tímto někdo zkušenost? Nikde není žádný alarm ani chyba, vše se tváří ok. Baterie se i normálně dobíjí..

Díky, Petr.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Solax X3 Hybrid G4 - nejede z baterie

Příspěvek od tomas »

Jaké jsou nastavené časy nabíjení a vybíjení?
casy.png
casy.png (33.71 KiB) Zobrazeno 610 x
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Petr603
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 15, 2023 5:17 pm
Lokalita: Bystřice pod Hostýnem

Re: Solax X3 Hybrid G4 - nejede z baterie

Příspěvek od Petr603 »

Dobíjení ze sítě jsem použil asi 2x, v minulých pár týdnech. V čase našeho aktuálního nízkého tarifu tj. 14-16h. No a právě první "výpadek" chodu baterie nastal 14:05.. Funkce dobíjení ze sítě byla zakázána, jen ty časy tam zůstaly.
Tak že jsem je preventivně všechny nastavil na 00:00, ale jak píšu, funkce byla neaktivní a vliv to stejně na nic nemělo. Včera u nás nějakou dobu i zasvítilo, tak že baterie se dobila sluníčkem z 50% na více než 80%.. Ale odběr z baterie prostě nic..
Petr603
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 15, 2023 5:17 pm
Lokalita: Bystřice pod Hostýnem

Re: Solax X3 Hybrid G4 - nejede z baterie

Příspěvek od Petr603 »

Tak už vím kde byl problém, a to díky Tvému obrázku! Tak že opravdu díky za nakopnutí správným směrem :)

Jak jsem nuloval časy nabíjení, vynuloval jsem i poslední položku "AllowedDiscPeriodEndTime". A tím jsem tu baterii zakázal. Nikde o tom ale není v návodu ani zmínka. Už jen čas nabíjení ji v tom čase zakazoval, a to je ta funkce neaktivní..

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek