Tracer 8420AN

Diskuze o regulátorech EP Solar
honzajs
Příspěvky: 29
Registrován: sob srp 20, 2022 7:07 am
Lokalita: Česká Třebová
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4800
Kapacita baterie [kWh]: 6,5

Re: Tracer 8420AN

Příspěvek od honzajs »

Nevím, ale podle mne v tomto případě jednoznačně špatně zvolený typ regulátoru. Mám 2x 8415, k jednomu zatím jen 3S a k druhému 3S3P a fungují úplně bez problémů. Už jsem někde jsem viděl zkušenosti majitelů Tracer AN kteří uváděli že tento typ regulátorů se chová přesně tak jak je výše uvedeno když nemá jmenovité napětí PV blízké svému jmenovitému napětí a napětí 70V je pro 200V regulátor opravdu málo .
zatím 12 panelů á 400Wp
Připraveno dalších 6 plochá střecha natáčecí.
2x MPPT Epever Tracer 8415AN
2x Epever IP5000-plus
LiFePo4 135Ah
Renault ZOE R240 2016
lwj
Příspěvky: 24
Registrován: stř úno 17, 2021 8:45 am
Lokalita: Plzeň
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13,77kWp
Kapacita baterie [kWh]: 40,8kWh
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Horní Bříza

Re: Tracer 8420AN

Příspěvek od lwj »

Adrianb píše: stř zář 13, 2023 8:41 pm Tak dnesny pokrok... alebo aj nie :lol:
Mal som nan len nejakych par chvil ale poskusal som este nejake zmeny parametrov a trochu sa to vylepsilo. Resetol som ho ako pisal cipis a znovu nastavil v konfigu olova.
Kazdopadne to, ze mi pride extremne pomaly a niekedy vobec nereaguje na zmeny napatia baterie kludne aj do +- 0,2V sa nevyriesilo. Takze baterky sa cykluju ako dive miesto toho aby zasiahol nabijac.
S mojim VMP napetim som to s tymi 73V trochu prestrelil, uznavam. Je to 70V v tychto teplach (odsledovane dnes pri pokuse tohto regulatora dosiahnut max vykon okolo 12:30). Ale aj tak ten regulator robi tu chybu, ze 70V je moj bod maximalneho vykonu a aj tak pokracuje napatim smerom dolu aj ked vystupny vykon je nizsi kazdym jeho krokom. A z tych 70V na 60 zlezie v priebehu cca 10 minut. Nie je to priamy skok na 60V, ide pomaly dole a tam ostane zaseknuty.

Co sa tyka externeho sledovania napatia baterie, nie je to vyslovene nutne podla manualu ale treba ratat s odchylkami... samozrejme, to chapem.
Mam ho k baterkam pripojeny 25mm2 kablami o dlzke cca 2x 1,5metra. Paradoxne pri pripojeni externeho snimania napatia pri nabijani povedzme 50A ukazuje napatie o 0,1V vyssie ako bez externeho sledovania napatia. No to mi logika veru neberie. Ale nevadi. Toto neriesim. Btw sam o sebe klame len o 0,1v (0,2V s externym sledovanim napatia) voci realite takze aspon toto je fajn.

Kazdopadne si uvedomujem ze tych 70V z PV pola mu asi bude malo, aj ked podla manualu nie... Kaslat na to. Na 3s to nemam ako preskladat, uz ten panel navyse nie je kam dat.
Co sa tyka FW, je rovnaky ako postol cipis, takze to je tiez ok.
Tymto pravdepodobne ukoncujem cokolvek s tymto regulatorom. Ak by mal niekto zaujem, hodim ho na bazar. Su ludia co su s nim spokojny.
Podarilo sa mi este najst nejake dostupne kusy regulatorov ktore pouzivam, tak objednavam 2ks. Jeden bude do zalohy :)
Dakujem vsetkym co prispeli nejakym nazorom ;)
A jak to máš teď nastavený? To první nastavení byla smrt pro baterii
lwj
13,77kWp
40,8kWh Pylontech
Xtend Solarmi SUN-12K-SG04LP3-EU
Uživatelský avatar
pacerm
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 26, 2023 5:15 pm
Lokalita: okolí Nové Město nad Metují
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tracer 8420AN

Příspěvek od pacerm »

Mám Tracer 8420AN, dva paralelní stringy s 4x410Wp, baterii LiFePo4 16s a funguje bez problémů.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek