probíhají pokusy o DDoS útok

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

probíhají pokusy o DDoS útok

Příspěvek od lzahradil »

Právě se někdo snaží útočit formou DDoS útoku na port 443 aby ochromil web. Server běží ok, dá se na něm bezproblému pracovat, jen apache semtam stávkuje.
Nejvíce toho šlo z *.nothingtohide.nl. Veškeré jejich veřejné subnety jsem vyblokoval, chodí ale stále velikánské množství z adres obsahující název tor.
Ty nejčetnější blokuji a nasazuji ratelimiting na příchozí spojení.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: probíhají pokusy o DDoS útok

Příspěvek od unicast »

Jestli mohu něco doporučit, tak předsadit před to reverzní proxy, běžící například na nginx. Ten zvládne obsloužit mnohem víc relací, než apache a za násobně menší množství spotřebovaných systémových zdrojů. Tím lze udělat i TLS offloading. Takhle se chová ta trapná a už provařená Ddosia od skupiny říkající si NoName057(16), běhá to ze všech možných VPN a TOR exit nodů, existují celé seznamy prefixů, které jsou tím promořené, kdyžak mohu nějaké poslat a na úrovní iptables nebo nftables bude to blokování nejefektivnější, pokud to tedy nejde blokovat už před postiženým strojem.
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: probíhají pokusy o DDoS útok

Příspěvek od kyocera »

Seriozní podnikání mizí , ve velké míře se objevují jen množící se podvody všeho druhu s cílem připravit druhé o peníze.
Tady nikdo o peníze přpravit nemůže , ale i tyhle informace o ostrovních FV jsou někomu trnem v oku.
Když jsem před roky prostřednictvím mypower vybízel lidi aby psali stížnosti na ERU , když hrozilo
dramatické zvýšení plateb za jistič, tak najednou na stránkách mypower mně hlásil antivirus mého PC , že stránka
mypower je zavirovaná. Psal jsem tehdy adminovy a ten mně ujistil, že je vše v pořádku, že nic nevidí. Znovu jsem se tehdy najel na www stránky mypower a PC se mně rozsypal a vymazal jsem se mně na PC antivirový program. Ten se musel obnovit
Ten člověk co mně dal PC do pořádku, řekl, že existují adresné viry na konkrétní
IP adresu co se zavěsí na www stránku , jiné PC takový adresný virus nevidí. Admin tvrdil, že možné to není. Ale tato událost se skutečně stala.
Kdo stál za utokem na jediný PC, který vybízel k psaní na ERU aby nedošlo k velkému navýšení plateb za jističe ? Odpověd si můžete domyslet. Stížností tehdy došlo 5000 a ke zvýšení plateb nedošlo. Mužete si být jistí, že distributoři mají
svého člověka , který sleduje co si lidé píší na mypower.
To stejné dělá třeba i BIS nebo Policie ale zase na jiných stránkách než je mypower.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: probíhají pokusy o DDoS útok

Příspěvek od lzahradil »

Útočník byl vytrvalý. Snažil se skoro 2 hodiny.

Zbytek příspěvku smazán aby nedošlo k informování útočníka o způsobu mitigace a provedeném opatření
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
glottis
Příspěvky: 2070
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: probíhají pokusy o DDoS útok

Příspěvek od glottis »

nepremyslel jsi nad cloudflare? Tam by s tim taky mohli zatocit.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek