Setkání Sluneční blesk - II

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Setkání Sluneční blesk - II

Příspěvek od Frenky »

Nastal čas se sejít podruhé, tentokrát Vás zve Frenky do Kosmonos u Mladé Boleslavi. Demokracie je mooc pěkná, leč s jednou drobností, výsledek se dostavuje za dlouhou dobu a s velkou námahou, často v údobí, kdy je již pozdě naprosto na všechno. Toto prohlásil "střídač" na minulém setkání, proto motto kopíruji, neboť na demokracii mám podobný názor jako on.

Takže: Organizuji setkání, stanovuji termín a místo.

Termín: 11:00 hod 07. 09. 2013.

Místo:
http://www.mapy.cz/s/8ekI
Dobrý příjezd je z rychlostní silnice R10 Praha - Liberec. Odbočka č.46 směr Mladá Boleslav, Kosmonosy (přes tři kruhové objezdy rovně a pak posledním do prava směr Kosmonosy a hned první ulicí "Jana Bubna" do prava a cca 200m picerie La Vittoria. viz obrázky.

Vlak jede jedině do Mladé Boleslavi, ale upozorňuji, že je to jen pro dobrodruhy. Kdyby náhodou někdo toto dobrodružství vlakem podniknul, tak jsem schopen přistavit moje vozidlo k nádraží (je to docela dost daleko).
Autobus do Mladé Boleslavi také jede. S autobusového nádraží je to také kus cesty, takže pokud se někdo odhodlá jet busíkem, tak jsem také schopen přistavit své vozidlo.
Pokud někdo bude chtít přivést z vlakového, či autobusového nádraží, tak očekávám, že mi napíše SZ a napíše čím, kam a kdy přijede.

Poplatky žádné nevybírám, předpokládám, že občerstvení si koupíme jako normální hosté, je to picerie La Vittoria viz přiložené obrázky.

Akce se koná v jakém koliv počtu, směrem dolů. Uvítám SZ na potvrzení účasti, abych mohl zajistit potřebnou úpravu místnosti (stoly, židle).
S lidmi jenž picerii provozují a vlastní se znám a vyšli mi vstříc.

Program:
11:00 Seznámeni.
Občerstvení, káva
Představení zůčastněných osob a svého FVE systému
11:30 Oběd.
12:30 Diskuze na téma
Panely, jištění, nabíječe, akumulace, střídače, automatizace a vychytávky.
13:30 Volná diskuse.
17:00 Svačina.
19:00 Rozlloučení se a odjezd

Abychom se poznali tak navrhuji vizitku jako minule (klidně i s kolíčkem).
Pro prvních 20 jsem připravil nějakou malou pozornost (Tombolu :D )
file.jpg
file.jpg (11.83 KiB) Zobrazeno 3461 x
doplňte si tam své jméno.

Přílohy:
Kosmonosy.doc
(827.5 KiB) Staženo 182 x
La_Vitoria.doc
(488.5 KiB) Staženo 183 x
Frenky
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: Setkání Sluneční blesk - II

Příspěvek od střídač »

Frenky jsi pochválen. A jistě znáš, že kdo je pochválen je i povýšen......

V každém případě: kdo jede z Olomoucka má dopravu zdarma. Přijedu, odvezu, dovezu.
Uživatelský avatar
Marek_Kuřim
Příspěvky: 302
Registrován: čtv led 10, 2013 1:24 pm
Reputace: 12
Lokalita: Blansko
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání Sluneční blesk - II

Příspěvek od Marek_Kuřim »

Kruci, strašně rád bych přijel, ale už mám na ten termín něco s rodinou.
Budu muset počkat na třetí kolo...
Marek Svoboda
___________________________
Fyzikální zákony jdou velmi těžko obechcat, zvláště třeba ten Ohmův. Myslete na to, když se hrabete v elektrice.
oblíbená muzika: metal, folk, country
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Setkání Sluneční blesk - II

Příspěvek od Frenky »

střídač píše:Frenky jsi pochválen. A jistě znáš, že kdo je pochválen je i povýšen......

V každém případě: kdo jede z Olomoucka má dopravu zdarma. Přijedu, odvezu, dovezu.
Dekuji za pochvalu, ale plati jeste pravidlo, ze kazdy dobry skutek musi biti po zasluze potrestan :D
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Setkání Sluneční blesk - II

Příspěvek od Frenky »

Vyzdobil jsem trasu od dálnice směr Kosmonosy do picerie transparentem se šipkou, tak snad to pomůže návštěvníkům fora v orientaci :lol:
šipka mypower.jpg
šipka mypower.jpg (15.93 KiB) Zobrazeno 3073 x
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: Setkání Sluneční blesk - II

Příspěvek od střídač »

Frenky, děkuji za organizaci setkání. Fajn jsme si popovídali, ponadávali a poradovali.

Ještě jednou dík!
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Setkání Sluneční blesk - II

Příspěvek od Frenky »

Děkuji všem kdo přišli na setkání za krásné chvíle u společného koníčku. Ostatní kdo nepřišli, jejich škoda, snad přijdou na další setkání.

:yes: *sun* :yes:
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek