Vhodný bojler pro FVE + PLYN + HDO(DS)

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
BHMarten
Příspěvky: 10
Registrován: ned čer 05, 2022 1:29 am

Re: Vhodný bojler pro FVE + PLYN + HDO(DS)

Příspěvek od BHMarten »

mohu doplnit info po realizaci... mám OKC 300NTRR - 300l - 2x teplovodní spirála..
instalace TPK210 3,3kW a 6/4 topení 3,3kW.. ohřívám primárně vodu sluncem ... zachoval jsem na horní spirále teplovodní ohřev plynem.. nechal jsem původní čidlo NTC z immergasu 20kOhm a k němu jsem připojil paralelně potenciometr, který odpínám jednak časovým spínačem a pak mám možnost odepnutí na 30min přes časové relé.
Funguje to tak.. paralelním potenciometrem jsem ošidil plyn. kotel, ten je nastavený tak, že odpor jsem naladil tak, aby si kotel myslel, že má natopeno. Pokud bude odpor moc nizký, kotel to vyhodnotí jako chybu, proto potenciometr a naladit. Každý den v 17:00 odepne časový spímač do půlnoci paralelní potenciometr a v tu chvíli vidí kotel správné hodnoty.. buď je nahřáto sluncem, kotel stále vidí, že má bojler natopený a nic se neděje, nebo zjistí, že tam není požadovaná teplota nastavená termostatem kotle a vodu dohřeje. Pro případ, že budu chtít teplou vodu ráno, nebo během dne jsem tam dal časové relé na tlačítko, které mi potenciometr odpojí na půl hodinky a funguje to pak stejně. Takže dál nastavuji °C teplé vody termostatem kotle. Funguje to parádně. Elektřinou nahřívám celý bojler, plynem jen horní polovinu.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek