Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Odpovědět
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Roger »

No jo ale, brambory plne skrobu konzumuje urcite mene lidi, nez kteri vyuzivaji elektricko energii :-) na druhou stranu si neumim predstavit zdaneni slunce a tedy solarni nebo vetrne energie... Proste BLBOST. Nejde to zmerit.

To uz spis zvednou dan z nemovitosti. Proto na jihu maji vsichni rozestaveny barak, protoze z toho jsou mensi dane :-)
Harry
Příspěvky: 141
Registrován: pon bře 05, 2012 10:33 pm
Reputace: 7

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Harry »

k tématu....mrkněte na odkaz http://oze.tzb-info.cz/normy-a-pravni-p ... bestacnost

Hlavní je myslím pro ostrovníky ala mypower.cz tato informace:

"...existuje pro majitele elektráren jednoduchá cesta: Nebýt výrobcem. Výrobcem podle zákona o podnikání v energetice. Slovo podnikání je důležité! Pokud někdo vyrábí jen pro vlastní potřebu, pak rozhodně nejde o podnikání. Pochopitelně to znamená, že nesmí mít elektrárnu připojenou k síti, což by u rodinných domků asi neměl být velký problém. Od roku 2014 roku by si třeba licenci na fotovoltaickou elektrárnu pro rodinný domek zařizoval jen blázen - jsou z toho jen povinnosti a žádný prospěch - podpora pro nové zdroje bude nulová. "

a ještě jedna úvaha je tu myslím správná ....dlouhou uvažuji už nad tím samým a asi je jen otázkou času, kdy vládnoucí elita začne uvažovat o výrobě vlastní elektřiny jako o výrobě vlastního lihu..:

".....Že je absurdní trestat někoho za to, že si vyrábí elektřinu sám? Nic nového pod sluncem! Je to úplně stejné, jako se spotřební daní z lihu. Ten, kdo si vypálí vlastní slivovici, musí státu odvést daň jako trest za to, že si kořalku nekoupil v obchodě (kde spotřebitel zaplatí spotřební daň, DPH a DPH ze spotřební daně). "

...všechny vládnoucí elity totiž vždy zdaňují to co buď lidé potřebují nebo jsou na tom závislí.... příklad prvního jsou třeba energie a nemovitosti, druhého třeba alkoho/cigarety. Má to celkem i svoji pragmatickou logiku....daně se z toho prostě vyberou skoro vždy.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Roger »

Nestras, lihovary plati za litr lihu 265 Kč SD, a z 1 MWh to ma byt < 10 Kc, tedy i kdyby to ostrovnik musel zaplatit, nekdo by mu musel dat meridlo a je to neekonomicke a nelogicke :-). Navic pochybuju, ze nekdo vyrobi 1MWh drive, nez je schopen zkonzumovat litr lihu :) To bys pak zdanoval i benzinove elektrocentraly?

Mimochodem ty palirny a cigarety, dovedes si predstavit, ze by to nebylo regulovano spotrebni dani co by to udelalo? Jeste bych zavedl spotrebni dan na grily, mozna hlavni pricinu narustu rakoviny tl. Streva v CR
dlabas
Příspěvky: 67
Registrován: pon led 02, 2012 10:38 am
Reputace: 3

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od dlabas »

http://www.solarninovinky.cz/2010/index ... 0204&rm=15
Kocourkov: Stát chystá trest za energetickou soběstačnost. Lze se bránit?
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od PavelR »

Ano ale porad si myslim ze doma mam panely regl baterky a menic. Nemam zadnou elektrarnu, vyrobnu, zeleny bonus, ICO, registraci, .... takze jak :-D
Uživatelský avatar
Axa
Příspěvky: 185
Registrován: čtv srp 23, 2012 10:34 am
Reputace: 6
Lokalita: Zásmuky
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1080
Kapacita baterie [kWh]: 1,7
Bydliště: Na okraji malé vesnice kousek od Kolína

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Axa »

Roger píše:Nestras, lihovary plati za litr lihu 265 Kč SD, a z 1 MWh to ma byt < 10 Kc, tedy i kdyby to ostrovnik musel zaplatit, nekdo by mu musel dat meridlo a je to neekonomicke a nelogicke :-). Navic pochybuju, ze nekdo vyrobi 1MWh drive, nez je schopen zkonzumovat litr lihu :) To bys pak zdanoval i benzinove elektrocentraly?

Mimochodem ty palirny a cigarety, dovedes si predstavit, ze by to nebylo regulovano spotrebni dani co by to udelalo? Jeste bych zavedl spotrebni dan na grily, mozna hlavni pricinu narustu rakoviny tl. Streva v CR
Nejde myslím ani tak moc o to "kolik", ale spíš o to "že". Pokud mi někdo něco daní, logicky mi dělá nějakou službu nebo je majitelem něčeho nebo takonějak po lopatě řečeno. Tohle zdanění tedy dělá z toho, kdo daň uvaluje majitele Slunce. Takže EU=Pán Bůh... Teda alespoň takhle bych to chápal. A s tím ať už jdou do Pr..achatic
UŽ sice NEMÁM OSTROVNÍ ELEKTRÁRNU. Ale od 6. 6. 2023 začínám zase kout pikle.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Roger »

Ja to zatim chapu tk, ze elektrarna = energii prodava.
Neznam elektrarnu, ktera neprodava a jmenuje se pritom elektrarna, ty ano?

Mimo toh alkoholu pro vlastni potrebu, me nenapada nic, co by bylo, vyrobeno pro vlastni potrebu a daneno ... A tam to nejaky smysl asi ma, viz staty kde se chlasta tvrdy alkohol a kdo pak plati leceni tech notoru...
ekoenergie
Příspěvky: 15
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:30 pm
Reputace: 0
Bydliště: Bzenec

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od ekoenergie »

Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Roger »

Obcas je treba pouzit selskeho rozumu a zamyslet se, proc vyrobili paškvil. Podle me proto, aby aspon trochu ocesali ty pozivatele zelenych dotaci a kvuli takovehle prkotine, dane e slunce, nema cenu delat lny, kdyz je to nesmysl ze :-)

Jak jsem uz asi apsal, pripravuji se daleko vetsi sousta na ovcany :-)
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od kybos »

Naši svobodně zvolení zákonodárci zaúřadovali na poslední chvíli a splnili tak "vůli voličů".
http://solarninovinky.cz/2010/index.php ... 0204&rm=15
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Roger »

Tak ty taky pobiras zelene bonusy?

Tohle je stale a porad na pdrbani tech pobiracu zelenych bonusu (musis byt výrobcem podle zákona o podnikání v energetice a pak platis), ostrovnich systemu a nepodnikatelu se tohle nijak NETYKA :-)


Sent using Tapatalk
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od gupa »

Stále mi vrtá hlavou, proč ten poplatek na obnovitelné zdoje nebyl stanoven jinak. Přeci. Pokud se kumuluje někde kapitál, je především na tržním mechanismu, jak se také zboží a peníze začne točit. Pokud chci tedy něco sponzorovat, prosím, povinně bych byl ochoten i z mé FVE platit podle spotřebované energie jak z DS i z mé FVE, ale pouze za předpokladu, že zaplacením faktury mi přibude nárok, který mi zaručí pořízení zboží související s obnovitelným zdrojem energie. Pokud nechci jako spotřebitel takovou energii vyrábět, mohl bych ten nárok prodat, tudíž by byl obchodovatelný.

V praxi by to znamenalo, že jako odběratel energie např. zaplatím 1000,- na faktuře za obnovitelné zdroje, vznikne mi nárok 1000,- a nebo 500,- na případný prodej třetí osobě která ten nárok, jen ona, uplatní. Já bych ten nárok třeba využil ihned na pořízení prostředku k dosažení výroby obnovitelného zdroje, s tímto nárokem dojdu do kasy ČR, a ten mi na základě žádosti uhradí z části např. zakoupení panelu nebo měniče formou vrácení peněz které jsem jim uhradil na mé faktuře na elektřinu. Nebo takový nárok prodám FVE baronovi třeba za hodnotu maximálně 500Kč, a dalších 500Kč bude opravdovým příspěvkem pro podnikatele ve FVE z rukou spotřebitele, kdy investuje do národa polovic a stát mu dá druhou půlku formou ze zakoupeného a uplatněného nároku 1000Kč.

To by byl kšeft. Jenže u nás se žere jinak, ... hamty, hamty, ať ...



Nevím co tam p. Klaus dělal natom prezidentském křesle, když fur má plné ústa tržního mechanismu, ale zajímalo by mne, jestli zrovna on tehdy ten zákon naty příspěvky z obnovitelných zdrojů jako novou položku na faktuře za elektřinu před bomem FVE podepsal, aniž by četl co podepisuje.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od mypower.cz »

Admin edit: Tema se zvrhlo v predvolebni flamewar. Nemam nic proti, jen se bijte, a zalozil jsem vam na to nove tema :D

Predvolebni nalady tedy prosim smerovat do noveho tematu, ad jakekoliv naznaky zpoplatneni provozu ostrovnich FVE hlasit zde :D

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek