Průzkum: Vyznáte se v grafech na MyPower.cz?

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Odpovědět

Grafům na MyPower.CZ

rozumím naprosto dokonale
20
49%
částečně rozumím
9
22%
spíše nerozumím
7
17%
nerozumím vůbec
3
7%
nevěnuji pozornost
2
5%
 
Celkem hlasů: 41

Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Průzkum: Vyznáte se v grafech na MyPower.cz?

Příspěvek od mypower.cz »

Prosím o hlasování v anketě.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Průzkum: Vyznáte se v grafech na MyPower.cz?

Příspěvek od mypower.cz »

Na zaklade vysledku ankety bych mel jeste jeden doplnujici dotaz, pricemz je pravdepodobne ze poradi i ti, kteri grafum rozumi.

Tak tedy: Cemu na grafech nerozumite?
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm
Reputace: 25

Re: Průzkum: Vyznáte se v grafech na MyPower.cz?

Příspěvek od Pan Taum »

Pro laika bych viděl problém v popiscích - i_in u_bat nemusí někomu dojít, co to znamená. Pak by mohl být zádrhel v obrovském kvantu dat na jednotku plochy. Začátečník by chtěl vidět tak akorát kolik to dnes vyrobilo a jaký byl přes den průběh výkonu. Voltíky a ampéry jsou pro mnoho lidí španělská vesnice.
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm
Reputace: 11

Re: Průzkum: Vyznáte se v grafech na MyPower.cz?

Příspěvek od bert »

Možno upraviť niektoré rozsahy. V podaktorých grafoch je totiž veličina skoro celý deň mimo graf.
vlkator
Příspěvky: 26
Registrován: čtv úno 07, 2013 2:48 pm
Reputace: 0

Re: Průzkum: Vyznáte se v grafech na MyPower.cz?

Příspěvek od vlkator »

No já osobně se ztrácím v barvičkách, kdy někdy nepoznám zda popisek patří k čáře nebo výplni. Někde jsem tu četl, že se měření přesouvá na samostatné stránky. Možná by nebylo špatné udělat více grafů, aby se tolik nemačkaly na jednom grafu. Například rozdělit to na V a A. Popřípadě na 12V a 24V systém. Jednoduše aby toho nebylo tolik v jednom grafu. Souhlasím s Pan Taumem. Popisky jsou pro začátečníky nepochopitelné. Pro mne jakož to elektrikáře je to jednoduché v nich číst, ale kdo z amatérů pochopí, že i300 znamená proud z měniče 300W? Asi nikdo.

To je asi vše co mne napadá.
Petr

Re: Průzkum: Vyznáte se v grafech na MyPower.cz?

Příspěvek od Petr »

Zdravím, určitě bych se přimlouval také za nějakou legendu. Jelikož to tu sleduju prakticky od začátku, tak vím která bije a co je co, nicméně chtěl bych se zeptat, pochopí amatér význam slova proud? A pokud ano, řekl bych, že pak už také ví, že proud se běžně značí jako I a že je v Ampérech, avšak je to pak ještě úplný amatér? Tohle se mě trošku bije a obávám se že těm, kteří neví že U = napětí a I = proud patrně ani ta legenda nebude k ničemu. Na druhou stranu je možné že díky takové legendě se z amatéra stane menší amatér a díky jednomu vysvětlení, že I = proud pochopí i další hodnoty. Takové to, čemu se říká "nákop".

"i300 - i je proud - aha - ifv1 ifv2 ibat - ahááááááááááááá" :uh: :yes: - teď ještě co je to 300 .. ano tady by určitě legenda pomohla, ale ne úplnému amatérovi, ale spíše nezasvěcenému. Úplného amatéra spíš bude zajímat kolik ho to bude stát a kolik mu to vydělá, ne kolik proudu tam teče :D
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: Průzkum: Vyznáte se v grafech na MyPower.cz?

Příspěvek od Roger »

A hlavne ani nevim o jake grafy jde, skoda ze v 1 postu neni link
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Průzkum: Vyznáte se v grafech na MyPower.cz?

Příspěvek od mypower.cz »

Roger píše:A hlavne ani nevim o jake grafy jde, skoda ze v 1 postu neni link
Zkuste hlavni stranku tohoto webu. Odkaz je: http://www.mypower.cz

Pokud mi vysvetlite, jakym zpusobem je mozne mereni na mypower.cz prehlednout, mozna se zamyslim nad tim, jak to vice zviditelnit, pokud to tedy bude nutne.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: Průzkum: Vyznáte se v grafech na MyPower.cz?

Příspěvek od Roger »

Sice to je otázka jiné ankety "jak se dostavate na forum", tak ja se dostavam téměř vylucne přes egosearch nebo přes forum.mypower.cz

Jinak po minute koukani na homepage jedine co se mi podarilo bylo:
http://wiki.mypower.cz/openfvelog:start abych pochopil o co jde...

a chápu-li spravne, je tam zatím videt 10 elektráren...

Btw. ja vždycky hledam stranku "What it is" "CO TO JE?", spousta projektu ji ma, jen tip.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Průzkum: Vyznáte se v grafech na MyPower.cz?

Příspěvek od mypower.cz »

Roger píše:Sice to je otázka jiné ankety "jak se dostavate na forum", tak ja se dostavam téměř vylucne přes egosearch nebo přes forum.mypower.cz

Jinak po minute koukani na homepage jedine co se mi podarilo bylo:
http://wiki.mypower.cz/openfvelog:start abych pochopil o co jde...

a chápu-li spravne, je tam zatím videt 10 elektráren...

Btw. ja vždycky hledam stranku "What it is" "CO TO JE?", spousta projektu ji ma, jen tip.
Zkuste treba udelat screenshot hlavni stranky mypower.cz a oznacit cemu tam nerozumite. Vysvetlim, urcite pomohou i ostatni ;)
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Průzkum: Vyznáte se v grafech na MyPower.cz?

Příspěvek od Roger »

Ale ja uz to chapu, jenze mi to dalo nekolik minut a dovedl jsem se o tom AZ v tomto threadu :1)

. Mam zkusenost, ze velka cast lidi to vzda nebo VUBEC nevi jake moznosti jsou (obecne se systemy, weby atp.), chce jim to sikovne podstrcit, dla to tak ebay, google, aple msft a spousta dalsich velkych sajtu:1) drive jsem to ani nevedel ale oni to sofistikovane testuji nejdrive na male skupince pak na vetsi a pak na vetsi a pak to teprve (kdyz se to osvedci)nacpou vsem:1) lidi samozrejme nic obvykle ani netusi...

Delal bych to take tak, s jejich moznostmi :1)

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek