Prodám 3 fototermické panely, nerezové vlnovce a čerpadlo

PetrDubi
Příspěvky: 1353
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Prodám 3 fototermické panely, nerezové vlnovce a čerpadlo

Příspěvek od PetrDubi »

Prodám 3 fototermické panely, měly by to být slovenské Termosolar TS300. Rozměry cca, 101x201x7,5 cm. Cena k jednání 1000 Kč/ks při odběru všech tří kusů nabízím cenu 2400 Kč komplet. Vývody jsou pájecí Cu trubky 18 mm. Panely jsou plně funkční, netečou, není vidět že by do nich zatékalo. Momentálně na střeše, demontáž je plánovaná v průběhu srpna podle počasí.

Dále nabízím 3 roky staré nerezové vlnovce Klum 2x 300 cm a 2x 400 cm s převlečnými maticemi 3,4" a navlečenou kaučukovou izolací Kaiflex SOLAR tloušťky 13 mm. Vlnovce jsou propojené solárními mosaznými vsuvkami do dvou hadic, ale není problém si to rozpojit a použít podle vlastního uvážení. Cena za komplet vlnovce s izolací k jednání je 2000 Kč (původní cena před 3 roky téměř 5 tisíc.

A pokud by měl někdo zájem, tak mám ještě doma dělanou čerpadlovou sestavu s klasickým čerpadlem, expanzní nádobou pro solární systémy, ventily a bezpečnostními ventily za 800 Kč.

Pokud by to někdo vzal komplet, tak nabízím za cenu 4000 Kč. Osobní odběr v Dubí u Teplic.
IMG_20230803_180805.jpg
IMG_20230728_165832.jpg
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
*CAR*
Příspěvky: 211
Registrován: pát srp 09, 2013 10:38 pm
Bydliště: Březinky-Nectava a pak Olomouc

Re: Prodám 3 fototermické panely, nerezové vlnovce a čerpadl

Příspěvek od *CAR* »

To bylo na ohřev toho bazénu níže ? je součástí ceny i ten Al montážní rám pod ně ?? kolik to asi dávalo tepelné energie ty 3 kusy dohromady ???
FVE ostrov systém zatím 24V
FVE JihoZápad 2 500Wp Polykrystal
FVE JihoVýchod 2 500Wp Polykrystal
FVE JihoZápad 1 300Wp Amorfní panely
WTA 24V/400W
MVE 24V/ 250W
Gravitační Ebaterie 24V/250W
Baterie Ni-Cd 24V / 10 KW + Hybridní měnič EASun 24V/ 3 KW
PetrDubi
Příspěvky: 1353
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám 3 fototermické panely, nerezové vlnovce a čerpadl

Příspěvek od PetrDubi »

Ten bazén dole měl do jara klasický plastový solární panel (délka 4,5m), co se k němu prodává a když opět odešel, tak jsem nakonec koupil malé TČ určené k bazénu (a nemusím už řešit co s tím, když jsou vedra, bazén nahřátý a já musím stejně honit vodu přes solár aby se v něm nekazila a v noci přes něj naopak bazén chladit).
Jinak kamarád používá 4 ty samé panely na ohřev bazénu 30m3 a funguje to dobře, ale musel kvůli tomu koupit drahý výměník, takže se to podle mě už dneska moc nevyplatí (pokud neseženeš výměník odolný bazénové vodě zadarmo nebo za pár korun).

Panely jsou připojený k bojleru 200l, kde ohřívaly teplou vodu. Když svítilo sluníčko, tak to od května do září ohřálo vodu minimálně na 55-60°C, když byly vedra, tak i na 80°C. Asi tak od dubna (a v říjnu) to začalo přihřívat vodu, že byla teplota tak 30-45 a zbytek se dohřál přes TČ.

Teď to půjde pryč, protože když svítí sluníčko, tak mi FV vyrobí dost elektřiny na ohřev (ohřev na 50°C pomocí TČ a případně přebytky na vyšší teplotu spirálou) a když nesvítí, tak mi to neohřejou ani ty kolektory, takže kolektory jdou pryč a místo nich přijdou na konstrukci 3 FV panely 450W, které mi zvýší dostupnou energii (i na ohřev vody), když svítí málo.
A to je i odpověď na otázku ohledně kontrukce, přijdou na ní FV panely. Jinak za takovou cenu bych to i s tou konstrukcí neprodával, protože ta konstrukce má minimálně cenu těch panelů ;)
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
PetrDubi
Příspěvky: 1353
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám 3 fototermické panely, nerezové vlnovce a čerpadl

Příspěvek od PetrDubi »

Objevil se zájemce jinde, takže zatím prodej pozastavuji.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek