Akumulace do vodíku - Proof of concept

Hledáte schopného elektrotechnika, programátora, návrháře projektů, montéra, realizátora vašeho projektu nebo někoho jiného? Máte volná pracovní místa, hledáte lidi.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Akumulace do vodíku - Proof of concept

Příspěvek od PavelR »

kyocera píše:Bezpečné uchování vodíku při malém tlaku je do nějaké určité chem sloučeniny.
V odkazu níže je výměnná láhev vodíku do skutru. A svého času dokonce ve stavebnicích s vodíkem a palivovým článkem
pro děti od 12 let byly maličké kovové láhve s mírně stlačeným vodíkem, který se dobře vázal
na chem. sloučeninu uvnitř lahve a dobře se vodík zase uvolňoval, vše pod nízkým tlakem.
Malé kovové lahvičky pro děti bylo možné po spotřebování vodíku vyměnit opět za plné s částkou 1300Kč.
Ale asi takové peníze byly pro rodiče děti vodíkových stavebnic moc a tak výrobce přestal maličké kovové
lahvičky s vodíkem vyrábět a nabízet . Dnes už nejsou v prodeji. Pravděpodobně
Dexter ve svém projektu opráší staré technologie a se štědrou dotací z EU se vrhnou
do práce. EU projekty na obnovitelní zdroje s vodíkem štědře podporuje a tak není divu, že nové projekty
rostou jako houby v lese po dešti.
Kompletní vodíkové hospodářství má zcela zpracováné firma Fronius v sousedním Rakousku, kde
i vozíky ve výrobní hale jezdí na vlastní vodík vyrobený v této fabrice. Firma Fronius se hned ve vstupní hale
chlubí oceněním ve vitríně za vlastní vodíkový výzkum a říkají, že to ocenění je něco jako Oscar ve filmové branži.
A myslím, že loni jsem dával odkaz na italskou komerčně prodávanou vodíkovou technologii pro RD.
Láhev s vodíkem pro skutr je zde

https://old.ostrianon.cz/horak_ostrovni%20systemy.pdf

toto nic nemění na mé obavě z bezpečnosti.
Nevím jak dnešní generace dětí, ale já mít vodíkovou hračku v těch letech tak to skončí průserem tím jsem si více než jist. Nepovažuju to za rozumné. Už moje hrátky s elekrikou byly dost na hraně.

V průmyslovém prostoru vodík každopádně.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek