Vyčítání hodnot druhé baterie z Epever Duoracer přes Modbus

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Raspberry Pi.
jerrypaulick
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 19, 2021 7:36 am

Vyčítání hodnot druhé baterie z Epever Duoracer přes Modbus

Příspěvek od jerrypaulick »

Ahoj,

procetl jsem tema Raspberry - EPsolar USB kabel. Na zaklade toho se mi postupne povedlo nainstalovat ovladace pro origo Epever RS485 kabel (XR21B1411) a pres Python skript vycist nejaka data z regulatoru Epever Duoracer - adresy hodnot se vesmes shoduji napr. s touto dokumentaci pro Tracer.

Nicmene docela rad bych se dostal i k hodnotam, ktere Duoracer sbira pro druhou (startovaci) baterku - napeti, min/max napeti, proud, nabijeci vykon apod. Snad skoro urcite nekde budou, protoze v Epever Link aplikaci pri pripojeni pres Bluetooth jsou dostupne, ale nevim, jak se dostat ke konkretnim adresam.

Je nejaka jina moznost, resp. nevideli jste nekdo naaahodou nekde, dokumentaci Modbus adres i pro Duoracer? Pripadne beru jakekoliv jine napady, mam to tady uz tyden vytazene na stole a nevim co s tim. Diky :)

Nejdal jsem zatim dostal tak, ze jsem se pokusil vycist hodnoty v rozsahu 0x3000-0x4000 (v adresach od 3000 do nejakych 3300 je prave vetsina tech zdokumentovanych hodnot pro Tracer, at uz je to vykon z panelu nebo nabijeni hlavni baterky, kde to ma Tracer/Duoracer a asi i dalsi Epever regulator vse stejne), a naslo to docela dost hodnot (viz nize) na adresach, ktere napr. v dokumentaci pro Tracer zdokumentovane nejsou (podle Googlu teda vlastne ani nikde jinde), ale kdyz mam pripojeny kabel, tak nemuzu mit pripojeny mobil, abych ty hodnoty porovnal a zjistil ktera by mohla byt ktera. Navic ta BT aplikace je silene nestabilni, takze prepojovat tam a zpet (z Pi na BT modul a zpet) neni uplne ono.

Kód: Vybrat vše

# Nejslibnejsi nezdokumentovane hodnoty ktere by mohly souviset s 2. bat
Value at address 0x31a3: 14.62
Value at address 0x31a4: 14.42
Value at address 0x31a5: 13.82
Value at address 0x31a6: 13.22
Value at address 0x31a7: 12.59
Value at address 0x31a8: 12.19
Value at address 0x31a9: 11.99
Value at address 0x31aa: 11.09
Value at address 0x31ab: 10.6
Value at address 0x31ad: 14.42
Value at address 0x31b3: 96.48 # by paradoxne mohlo byt treba nabiti druhe 2. bat. v procentech, ale tohle cislo postupne stoupalo az nekam ke 125... :D
Diky za jakekoliv napady.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek