ARDUINO pomoooooc

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Arduino.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

ARDUINO pomoooooc

Příspěvek od Frenky »

Tak me asi umrela deska Arduino MEGA (Atmega 1280).
Pri nahravani programu rychle blika ledka "L", ledka napajeni "PWR" sviti.
Na PC se USB port objevi.
Program Arduino se tvari jako ze je vse vporadku.
Nicmene zadny program nejde nahrat.

Nemate nekdo nejakou zkusenost co s tim ?
Zatim jsem ho ulozil do supliku, ale je ho skoda, mel cca o jednu tretinu mensi odber nez-li Arduino Mega (Atmega 2560).
Zatim predem dik za kazdou zkusenost.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: ARDUINO pomoooooc

Příspěvek od Frenky »

Tak jsem to udolal pomoci resetovaciho tlacitka. Nahraval jsem nejaky jednoduchy priklad a v prubehu nahravani jsem resetoval tak dlouho, dokud se ledka "L" neuklidnila a pak se podarilo program nahrat.
Chtel jsem dnesek prohlasit za cernou sobotu, ale zaver se trochu zlepsil.

Mimo tohoto pribehu se mi jeste podarilo uvest do vecnych lovist i arduino z balanceru od Kolarika. Pri uprave kabelaze typu vrabci hnizdo se mi podarilo cosi zkratovat a bylo to. Nastesti balancery jsou OK a desku na arduino pro mereni se mi podarilo opravit. Ale cip arduina (Atmega) se hreje jak svina. Takze mne ceka nakup noveho, ach jo :cry:
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek