Pripojenie Goodwe ET a Force H2

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Lotus
Příspěvky: 18
Registrován: pát kvě 20, 2022 8:39 am

Pripojenie Goodwe ET a Force H2

Příspěvek od Lotus »

Zdravim

prosim Vas , vybalil som novy Goodwe ET 10k Plus a Pylontech Force H2
Prepojil som ich cez RS485 , na strane menica som kabel k bateriam neupravoval.
Po zapnuti sa BMS prihlasi , ale tvrdi ze ma 8 modulov
Prosim Vas o radu akú zbernicu ma Goodwe ET? RS485? ma to tak fungovat?
Alebo treba upravit kabel a zapojit na bateriach do konektora CAN?

Dakujem pekne za pomoc

Robert
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pripojenie Goodwe ET a Force H2

Příspěvek od PetrDubi »

Ahoj,
nechci se tě dotknout, ale loni v červnu jsi psal
mám kúpený invertor Goodwe GW10K-ET
a teď po 3/4 roce píšeš
vybalil som novy Goodwe ET 10k Plus
..

Mě osobně to přijde teda divný..
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Lotus
Příspěvky: 18
Registrován: pát kvě 20, 2022 8:39 am

Re: Pripojenie Goodwe ET a Force H2

Příspěvek od Lotus »

Toto je už konečne inštalačná fáza , on bol v krabici :-D
ale je to ten istý , až teraz sa mi podarilo dať panely na strechu a postupne zapájam.

Nejedná sa o podvod :-) , ale nedostatok času.
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Pripojenie Goodwe ET a Force H2

Příspěvek od cipis »

Asi chyba prekladu, on pise vybalil, ne vybavil.
A tomu, ze to lezelo 3/4 roku v krabici, tomu bych veril. Ja mam od vanoc vyreklamovany menic a hadej, kde je? :⁠-⁠D
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pripojenie Goodwe ET a Force H2

Příspěvek od PetrDubi »

Jasně v pohodě, proto jsem se normálně zeptal..
Jenom mi prostě přišlo divný, že někdo koupí na začátku léta měnič a potom ho nechá do příštího jara v krabici, místo aby ho pověsil, zapojil, nastavil a tak - ale třeba jsem jenom divnej já :D

Jo, kdyby to bylo v zimě jak píše Cipis, tak dejme tomu, ale v létě, když svítí o sto šest mi to přišlo divný ;)

Jo a abych didal i něco k tématu, tak když jsem koumal nad připojením mojí BMS k měniči, tak jsem často viděl u BMS informaci, že připojení přes CAN funguje bez problémů například u měničů Goodwe, takže nejspíš používají CAN, ale ruku do ohně za to nedám.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Lotus
Příspěvky: 18
Registrován: pát kvě 20, 2022 8:39 am

Re: Pripojenie Goodwe ET a Force H2

Příspěvek od Lotus »

Aplikácia SolarGO mi hovorí , že BMS normálne komunikuje , akurát sa mi nezdajú práve čísla z batérie , ešte aj hlási Overvoltage1 , nikto nemá skúsenosť prosím?
Lotus
Příspěvky: 18
Registrován: pát kvě 20, 2022 8:39 am

Re: Pripojenie Goodwe ET a Force H2

Příspěvek od Lotus »

Takže už som to vyriešil. Stačí prepnúť menič na grid default 50Hz (mal som tam nastavený grid Slovakia).
Snáď to niekomu pomôže. Batéria už funguje ako má , žiadne chyby.
Uživatelský avatar
trimix68
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 22, 2023 9:26 am
Lokalita: Benešovsko, Táborsko

Re: Pripojenie Goodwe ET a Force H2

Příspěvek od trimix68 »

Ahoj, teď jsem četl Váš původní příspěvek. Mám stejnou konfiguraci FVE a měl jsem stejný problém. Nějakou chvíli jsem u toho postál a zkoušel a poté jsem nalezl stejné řešení jako Vy. Přepnul jsem na grid default 50 Hz a od té doby to funguje.
V aplikaci SolarGo, sekce pokročilé nastavení mi stále ukazuje počet bateriovch modulů 8, jakkoliv mám 4 a nabíjecí a vybíjecí proud 18,5 A. Laicky předpokládám, že je to proto, že jeden modul Pylontech obsahuje uvnitř 2 samostatné akumulátory?
Jinak mi vše ve zkušebním provozu funguje a proudu vyrábí až až.
Ještě bych chtěl zkusit požádat technickou podporu o aktuálnější firmware a třeba to začne fungovat i pro konkrétní nastavení pro ČR. Pokud byste chtěl prohovořit další podrobnosti k této konfiguraci, tak se ozvěte na nedavejte sem kontakty! . Rád si o tom popovídám. Hezký den.
Lotus
Příspěvky: 18
Registrován: pát kvě 20, 2022 8:39 am

Re: Pripojenie Goodwe ET a Force H2

Příspěvek od Lotus »

Ahoj , áno presne batériových modulov detekuje 8 , zrejme dva samostatné akumulátory v jednom obale. Nabíjacie napätie je cca 12V nad napätie bloku 12+96 tj.108V na blok. Prekvapilo ma , že sa snaží stále natlačiť baterku na 100% ide to niekde obmedziť? Nechcem ju nabíjať na 100% , ale v SolarGo som toto obmedzenie nabíjania nenašiel , ide tam nastaviť iba vybíjanie.
Uživatelský avatar
trimix68
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 22, 2023 9:26 am
Lokalita: Benešovsko, Táborsko

Re: Pripojenie Goodwe ET a Force H2

Příspěvek od trimix68 »

Ahoj Robo, píšu takto, nechce mě to nechat poslat odpověď na tvoji zprávu. Ale chápu, odpověď může být přínosná pro další a od toho konference jsou...

Původní dotaz:
- Ahoj , prosim ta prerabal si ten kabel z Goodwe ET meniča do BMS alebo si ho nechal tak?
Našiel som navod , na prerobenie , ale neviem čo je správne , mam to do Force H2 pripojené do CAN busu

Takže ano. Kabel jsem předělával dle návodu a funguje to. Baterie: Šedý kabel do RS-485, Černý do CAN, RS-232 nepoužito. Střídač: CAN (černý) kabel do velkého kulatého konektoru, šedý je jasný. Poslal bych fotky, ale tady to asi není možné. Jde vložit odkaz na externí zdroj? Úložiště, atd? Děkuji.

Omezení nabíjení: zkus předělat ty kabely komunikační kabely a uvidíš. Mě to nabíjí okolo 90 % kapacity.
Zdar
Petr
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Pripojenie Goodwe ET a Force H2

Příspěvek od lzahradil »

Jako nováček s počtem příspěvků méně než 3, máš omezené možnosti.
Jakmile se dostaneš ze skupiny nováčků, půjde ti i vkládat fotky.
Vkládání na externí úložiště se nedoporučuje. Co funguje teď, neznamená že bude fungovat např za rok. A pak všechny odkazy zde jsou úplně k ničemu.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Lotus
Příspěvky: 18
Registrován: pát kvě 20, 2022 8:39 am

Re: Pripojenie Goodwe ET a Force H2

Příspěvek od Lotus »

Pozeram do toho manualu na upravu kabla a tie piny 4 a 5 mam modry a modro-biely. Tak ako chcu aby to bolo zapojené, ak prestrihnem konektor tak nič nezískam , batérie sa detekujú korektne v SolarGO hlási stav BMS OK. Mám to naozaj prerábať? CAN komunikuje iba cez tie dva piny , zem je je pripojená na 2 to je tiež v poriadku. Nie je to pre nejaké staršie invertery?

Pre istotu dokument na stiahnutie

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... bg8y24hhA4

Ďakujem

Robo
pave69
Příspěvky: 49
Registrován: ned čer 26, 2022 9:27 pm

Re: Pripojenie Goodwe ET a Force H2

Příspěvek od pave69 »

Lotus píše: Nechcem ju nabíjať na 100% , ale v SolarGo som toto obmedzenie nabíjania nenašiel , ide tam nastaviť iba vybíjanie.
A proč ne na 100% ? Force H2 jsou LiFEPo a těm dělá nejlépe, když jsou pořád nabité na 100%. V podstatě výrobce nařizuje je min 1x za kvartál na 100% nabít, jinak se rozhodí BMS. Nenabíjet je na 100% jim škodí.
Lotus
Příspěvky: 18
Registrován: pát kvě 20, 2022 8:39 am

Re: Pripojenie Goodwe ET a Force H2

Příspěvek od Lotus »

Zrejme to je moja mylna predstava , ze na 100% je zle.
Dakujem.
Zrejme mam vsetko spravne , ako inak by zistil menic vsetky udaje o bateriach ak by nekomunikoval spravne z BMS
morphius
Příspěvky: 24
Registrován: stř bře 18, 2020 9:32 am
Bydliště: Morava

Re: Pripojenie Goodwe ET a Force H2

Příspěvek od morphius »

Ahoj, samozrejme je zadouci dobijet akku do plna, budou se i srovnavat. Ano H2 ma 2x 48V v jedom packu. Existuje program bateryview, kterym se daji proklirovat hodnoty v BMS a tim se znova nacte aktulni stav SOC. Nyni je poslednni verze BMS pro H2 1.6. A ET 10ka ma verzi 1025 na to pouzivam program datasend..
Alpha Storion Smile 5, Akku Smile 5 - 17,1kWh, 15x Suntech 305Wp JV.
morphius
Příspěvky: 24
Registrován: stř bře 18, 2020 9:32 am
Bydliště: Morava

Re: Pripojenie Goodwe ET a Force H2

Příspěvek od morphius »

Lotus píše:Takže už som to vyriešil. Stačí prepnúť menič na grid default 50Hz (mal som tam nastavený grid Slovakia).
Snáď to niekomu pomôže. Batéria už funguje ako má , žiadne chyby.

pokud prepnes na 50Hz default, nebude ti fungovat DRED, to muze byt v rozporu s podminkami, na to bacha.
Alpha Storion Smile 5, Akku Smile 5 - 17,1kWh, 15x Suntech 305Wp JV.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek