Provoz beterky BMZ bez komunikace

Kombinované úložiště Pb + Life, Pb + Lion, Pb + NiCd, jejich správné propojení, údržba, zkušenosti a praxe. Přechod na úložiště různých typů, PB > Life, PB > Li-ion ...
pkod
Příspěvky: 13
Registrován: pát pro 02, 2016 1:34 am

Provoz beterky BMZ bez komunikace

Příspěvek od pkod »

Ahoj, koupil jsem si hračku, bateriové úložiště BMZ ESS.
Doma si s elektrikou od naší hvězdy hraju a experimentuji zatím s levným řešením z druhé ruky. Nepokouším se tedy postavit / realizovat systém jednoho konkrétního dodavatele a už vůbec ne dodavatelským způsobem. Je to koníček, chci se něco naučit...

1) U toho BMZ sysstému jsem narazil velice rychle na problém, kdy bateriové úložiště vyžaduje komunikaci s měničem. Bez této komunikace se baterie po několika desítkách minut odpojí :(
2 ) Druhý problém je konfigurace systému proprietálním SW "Servicetool", který zřejmě není běžně ke ztažení. Nevím jaké jsou možnosti konfigurace, ale doufám, že by se mi manévrovací prostor rozšířil.

Docela mě láká zachovat původní funkcionality BMZ ESS a proto jsem tu s prosíkem, jestli Vás zkušenější nenapadá jak zmíněné problémy řešit.
Jde o jednorázovou aktivitu, žádnou komerci a navíc nákup z druhé ruky a proto se BMZ jako výrobce systému s podporou nepřetrhne.

Dokážu si představit vyřazení původního systému z funkce a jeho náhradu jiným, otevřeným řešením (někdo by řekl bastlem). Dost možná to tak i dopadne, ale zkusím tomu dát šanci a chvilku zkoumání...

Nevíte prosím o popisu protokolu na CAN?
Nevíte prosím kde získat ten konfigurační tool?


Pokud už jste tento nebo podobný systém nekdo předělával, budu moc rád za rady kudy jo a kudy raději ne.

Zbytek systému je zatím spíš v rovině ideového řešení a na první experimenty mám jako měnič 48V čínský hybridní měnič.

Předem rovnou prozradím i to, že celkem tuším jak funguje BMS, balancování, nabíjení a další kolem baterek a jejich managementu. Schází mi především praktické / konkrétní zkušenosti s tímto výrobkem a jeho proprietální implementací.

Jo a předem děkuji všem ochotným :)
cipis
Příspěvky: 4388
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Provoz beterky BMZ bez komunikace

Příspěvek od cipis »

Kuchni články, dej k tomu "normální" BMS, a hotovo.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Provoz beterky BMZ bez komunikace

Příspěvek od rottenkiwi »

S BMZ baterkou komunikuju menice Studer, Victron, Delios a SMA.
Takze mozno by pomohli s CAN protokolom oni.

Nechce sa mi verit, ze to uz niekto neriesil a nezverejnil,
len akosi to vyhladavace nevedia najst.

Ak sa tam neposle z menica Keep-alive signal, tak baterka sa vypne.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek