arduino 433MHz transmitter jako zdroj pro meteo stanici

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Arduino.
Odpovědět
vanous
Příspěvky: 116
Registrován: sob říj 15, 2011 7:28 pm
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

arduino 433MHz transmitter jako zdroj pro meteo stanici

Příspěvek od vanous »

Použít arduino pro vyčítání dat z 433MHz čidel je běžné, ale nepodařilo se mi najít zda je možné pro weather staničky vytvořit nový zdroj telemterických dat - na staničce doma bych rád místo externího čisla viděl napětí na bateriích... extra transmittery existují, ale nevím, zda pouze pro extra receivery, nebo by to běhalo s nějakou levnou meteo stanicí?. Nevíte někdo?
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Reputace: 14
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Re: arduino 433MHz transmitter jako zdroj pro meteo stanici

Příspěvek od lwq »

Vcera sem zrovna studoval nejaky ty battery-monitory pro 1-wire sbernici, kterou k Arduinu bez problemu pripojis. To by asi slo pouzit. Otazka je co vlastne chces udelat. Bezdratove dostat data o bateriich na misto kde mas treba router s dd-wrt ci domaci server ?
vanous
Příspěvky: 116
Registrován: sob říj 15, 2011 7:28 pm
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: arduino 433MHz transmitter jako zdroj pro meteo stanici

Příspěvek od vanous »

lwq píše:Vcera sem zrovna studoval nejaky ty battery-monitory pro 1-wire sbernici, kterou k Arduinu bez problemu pripojis. To by asi slo pouzit. Otazka je co vlastne chces udelat. Bezdratove dostat data o bateriich na misto kde mas treba router s dd-wrt ci domaci server ?
ještě jednou to popíšu:

nechci z čidel (teploměrů, anemometru atd.) vyčítat data do arduina, ale chci do základnové meteo stanice dodávat informace z vlastních čidel napětí a proudu z arduina, tzn. na meteo staničce místo teploty venku uvidím napětí na bateriích. Tzn:

čidlo->arduino->433MHz vysílač........->.......vzduch.......->.......meteo stanička.

Získám: levný energeticky nenáročný bezdrátový zobrazovač, s pamětí maxima/minima, až tři čidla (dle stanice). Pokud bych Min/Max nepoužíval, tak by šlo cyklovat U a I, popř. další údaje již i jen na jednom čidle, tzn. množství informací je možno rozšířit.

googlování zatím nepřineslo výsledky...
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Reputace: 14
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Re: arduino 433MHz transmitter jako zdroj pro meteo stanici

Příspěvek od lwq »

Bojim se, ze tezko jednoduse najdes zpusob jakym ta stanicka ocekava hodnoty. To spis kuchnout jeji senzor a misto cidla teploty pripojit merak napeti a tak ... Rekne se to jednoduse, ale tak proste to neni.

Ja bych spis sel cestou, senzory - arduino - 433/866(?) MHz vysilac ..... vzduch ..... arduino s LCD displejem a pripadne vystupem do mistniho routeru a na net ... ;-)
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Jednoduchá meteostanice

Příspěvek od vata »

Zdravím,

asi tak trochu off-topic, nicméně nenapadá mě, kam to dát: potřebuji měřit bezdrátově teplotu na třech různých místech, protože v zimě mívám problémy se zamrzáním vody ve skruži a sklepě, takže jak teplota klesne, zapínám topné okruhy a načerpám si vodu do foroty. Pro měření jsem používala běžný bezdrátový teploměr WS, pro ten pak ale přestali vyrábět čidla, tak jsem pořídila "meteostaničku" taky tuším jakousi WS. Jsou to ale hrozné šunty, čidla po čase přestanou fungovat (ne baterie), asi jim vadí nízká teplota :) Má to taky problémy s párováním více čidel se stanicí, už to nechci.
Nemáte někdo tip na něco spolehlivějšího? Nejde mi o nějaký sofistikovaný data log a jiná data, prostě jen orientačně potřebuju bezdrátově měřit teplotu (na kabeláž je pozdě)...
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
jhladik
Příspěvky: 99
Registrován: pon čer 27, 2011 6:02 pm
Reputace: 1

Re: arduino 433MHz transmitter jako zdroj pro meteo stanici

Příspěvek od jhladik »

nebo třeba něco typu Zigbee http://cz.farnell.com/jsp/search/produc ... KU=1866743
chce to něco málo programování, ale není to nic hrozného. Mají to vtomto vývojovém kitu celkem pěkně udělané. Nicméně by bylo potřeba ty moduly trošku zapouzdřit proti vlhkosti....
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: arduino 433MHz transmitter jako zdroj pro meteo stanici

Příspěvek od vata »

Díky za tip, zajímavé, to si zapamatuju. Nicméně pro můj účel příliš komplikované. Prostě pohodit někam čidla a občas kouknout na display a jinak nic neřešit, nic nepřepínat :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
jhladik
Příspěvky: 99
Registrován: pon čer 27, 2011 6:02 pm
Reputace: 1

Re: arduino 433MHz transmitter jako zdroj pro meteo stanici

Příspěvek od jhladik »

vata píše:Díky za tip, zajímavé, to si zapamatuju. Nicméně pro můj účel příliš komplikované. Prostě pohodit někam čidla a občas kouknout na display a jinak nic neřešit, nic nepřepínat :)
rozumím, myslel jsem si to. Jen jsem neodolal rozšířit obzory ;)
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm
Reputace: 16

Re: arduino 433MHz transmitter jako zdroj pro meteo stanici

Příspěvek od 007ToMMaS »

Nejdem vytvárať novú tému keď si myslím že táto je tomu podobná.Riešil tu ktosi komunikáciu pomocou modulov 433mhz pričom jedno arduino je master a viac kusov arduin alebo aj jedno je slave? Už asi tri týždne sa trápim s tým ale stále to nefunguje tak ako chcem. Poslať jednu hodnotu a vypísať ju nemám problém. Menší problém nastáva pri prenose viacerých hodnôt a prevádzanie ich z celých čísel na desatinné. Príde mi napríklad číslo- hodnota= 12345 a na desatinné číslo ho dám pomocou float u_cele = hodnota / 1000; a arduino mi vypľuje hodnotu 12.000 vedeli by ste mi prosím vás poradiť? Ďakujem
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: arduino 433MHz transmitter jako zdroj pro meteo stanici

Příspěvek od mypower.cz »

Kód: Vybrat vše

long hodnota = 12345;
float u_cele = (float)hodnota / 1000;
nicmene tohle nesouvisi s 433 ale s C++, zalozit nove tema je urcite na miste.
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm
Reputace: 16

Re: arduino 433MHz transmitter jako zdroj pro meteo stanici

Příspěvek od 007ToMMaS »

Ďakujem, nabudúce keď budem potrebovať poradiť ohľadne programovanie buď založím novú tému alebo nájdem či tu neni čosi také :)
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: arduino 433MHz transmitter jako zdroj pro meteo stanici

Příspěvek od matej »

Arduinem + 433MHz příjmačem odchytit vysílaná data z meteostanice, nějak to dešifrovat a podle toho pak vytvořit vysílač. Ony ty meteostanice většinou podporují více čidel, třeba 5, a mne meteostanice doma chytá signál od sousedů co mají meteostanice/senzory od různých výrobců. myslím že to nebude tak složité ...
Pravda a Láska zvítězí!.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek