Paralelne pospojovanie clankov v paralelnych bateriach

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
michald
Příspěvky: 17
Registrován: úte led 12, 2016 6:03 pm

Paralelne pospojovanie clankov v paralelnych bateriach

Příspěvek od michald »

Zdravim vsetkych,

postavil som si LiFePO4 "minibaterku 25.6V 1680 Ah, 43 kWh" z LFP clankov EVE LF280K od Jenny Wu. Je urobena stylom [3P(8S2P)]. Su to v podstate 3 nezavisle 8S2P, kazda s rovnakou BMS Seplos 24V 200A verzia 10D a na vystupe z BMS su paralelne spojene do jednej "minibaterky" Kazda ma aj svoj aktivny kapacitny balancer. Vsetko je vidno na foto. Aktualne bateriu vybijam ale len malym prudom cez umelu 180W zataz. Aktualne mam ale rozdiel 33mV v najhorsom pripade z troch. 3.187 V a 3.154 V.
Je to este OK?

Podotykam ze clanky po TOP balancovani stali nielkolko mesiacov az pol roka nez som sa pustil do poskladani baterie. Je mozne sa za tento cas nejako rozhodili ked neboli pouzivane?

A este mam jednu otazku, myslite ze mozem jednotlive poly pospajat ako na obrazku aby som zabranil takemu rozbalancovaniu?

Vopred dakujem vsetkym za odpovede.
Přílohy
bat.JPG
rva
Příspěvky: 3526
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Paralelne pospojovanie clankov v paralelnych bateriach

Příspěvek od rva »

Dřív, když neexistovalo vhodné BMS, mělo paralelní pospojování článků smysl. Dnes bych to nedělal, protože pokud jeden "článek" odejde třeba vnitřním zkratem, stáhne s sebou i ty paralelní za vyššího vývinu tepla.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
glottis
Příspěvky: 2069
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Paralelne pospojovanie clankov v paralelnych bateriach

Příspěvek od glottis »

A proč taková mega baterie na 24v?
michald
Příspěvky: 17
Registrován: úte led 12, 2016 6:03 pm

Re: Paralelne pospojovanie clankov v paralelnych bateriach

Příspěvek od michald »

glottis píše:A proč taková mega baterie na 24v?
Zacinal som budovat FV na 24V system a chcem pri nom zostast. Mam 24V menic TN-3000 ale ten ma prepnutie na siet az pri 24V a to je moc malo, chcel som ist max. do 25.2 pri LFP preto ho nahradim ho uz kupenym UP3000-HM10022. 24V sa mi zda bezpecnejsie pri nahodnom dotyku ako 48V ked nahodou bude musiet manzelka nieco nudzovo odpojit v mojej nepritomnosti. A 24V kadejake buck/boost menice su dostupnejsie ako 48V.
michald
Příspěvky: 17
Registrován: úte led 12, 2016 6:03 pm

Re: Paralelne pospojovanie clankov v paralelnych bateriach

Příspěvek od michald »

rva píše:Dřív, když neexistovalo vhodné BMS,…
Ktora BMS dokaze zabranit situacii s tym teplom ak su 2 alebo viac clankov paralelne? Ja rozmyslam ze tu baterku preorganizujem na 8S6P s jednou bms, len ta blba seplos bmska sa neda nastavit na viac ako 300Ah kapacity. Ja potrebujem 1680Ah. Inak mi nebude spravne ukazovat SOC a bude sa predcasne odpajat, tak neviem, ale takto je asi lepsie ak sa jedna skor odpoji, este idu dalsie dve atd…ten seplos typek ma s tymi bmskami trochu oyekabatil.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek