RESACS

Ostrovní FVE před rozšířením, většími úpravami, stěhováním, témata s nefunkčními odkazy, odstraněnými obrázky, atd.
ACDC
Příspěvky: 495
Registrován: pon kvě 09, 2022 8:31 am
Lokalita: Litomyšlsko
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 4000
Kapacita baterie [kWh]: 14,4

RESACS

Příspěvek od ACDC »

Zdravím, dlouho jsem nepsal jen občas nakouknul. Takže střídač pracuje zatím perfektně, přetoky absolutní nula. Dost hodně blbne přihlášení do aplikace pro mobil, prostě nejde. Pak jo, pak ne.
Podpora od dodavatele kdysi dávno, psal jsem znovu.
Troufnu si tvrdit, že už nejsem úplný začátečník a ledacos je vychytané (po těch stovkách hodin). Zbývá doplnit jeden panel 550W, možná si někdo vzpomene na problémy s reálným výkonem 3,5kW. Teď věřím, že tam budou a navíc se dostanu víc do pásma MTTP. Vytěžování-četl jsem dobrý nápad zapojit ind. desku jednu fázi na FTV, deska je dvojice stejných jednotek. Svítí slunce-manželka vaří na pravých dvou, nesvítí na levých. To v 90% stačí. Další věc rušení od DC. Nefungovalo ani FM radio u střídače. Stačí tlumivka a tři kond. a je klid. Trochu máme problém s fototermikou, někde teče, takže asi objednám třífázovou spirálu do bojleru než to opravíme, s vodou bývá problém. Měření výkonu je zajímavý zmatek. Elměr. na přívodu střídače a druhý na vývodu, rozdíl je teoreticky vyrobená energie. Další elměr s odečítáním v MTP jiný údaj a hodnota uváděná střídačem taky jinak. A to o desítky procent. Z praxe ale vím, že nikdy měření čehokoliv není až tak přesné. Taky jsem sehnal přepínač sítí, dvoupól, 60A za slušný peníz. Byl to automat, ale přepojil jsem ho na manuální ovládání, ale nakonec ho nepoužiju, střídač je pořád na síti..
4,0kW teoreticky, RESACS, Pb-C 14,4kW
Teorie=vše víme ale nic nefunguje
Praxe=vše funguje a nevíme proč
Teorie spojena s praxí=nic nefunguje a nikdo neví proč

Neměl jsem dotaci na vůbec nic.
Jsem pitomec, ale mám čisté svědomí.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek