Pomoc při dokončení elektrárny - napojení na rozvaděč

Zabezpečení systémů proti přepětí, úderu bleskem, svodiče napětí, hromosvody, proudové ochrany, jištění, pojistky, bezpečnost elektrických zařízení, zkušenosti, rady, doporučení.
deryld
Příspěvky: 45
Registrován: pát říj 21, 2022 3:21 pm

Pomoc při dokončení elektrárny - napojení na rozvaděč

Příspěvek od deryld »

Ahoj,
hledám pomoc někoho z blízkosti Rosic, Brna, Brno-venkova, kdo se vyzná v elektrice a solarech a pomohl by s dokončením napojení elektrárny na bojler, přepínač sítí a rozvaděč v domě v Rosicích.
Dal jsem na střechu 16 panelů po 350 kwp, pořídil regulátor MPPT Epever 200V, 100A, inventor z číny 5kW offdrid, lifepo baterky 16x280Ah 48V + bms. Jeden člověk odtud z mypower byl tak hodný, že mě písemně dával knowhow, jak , a co a čím napojit. Nyní však už kontakt přerušil, nemá vůbec čas, má dost jiných starostí a já nemám dokončené napojení mezi elektrárnou a bojlerem (přes stykač a ruční přepínač a hdo) a mezi elektrárnou, automat. Přepínačem sítě typ RMS-16A od BJ electronic a domovním rozvaděčem (napojení na světla atd). Mám ještě od něj schema. Ale bez pomoci to sám nedokážu dokončit. Našel by se někdo kdo by pomohl? Vše mám u sebe, jen to napojit mezi sebou a zprovoznit.
Předem moc děkuji.
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 874
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Pomoc při dokončení elektrárny - napojení na rozvaděč

Příspěvek od beethowen »

To jsi dobrý střelec. I když se ti podaří někoho sehnat, tak co potom, když bude nějaký problém, nebo budeš chtít něco upravit?
Ideální je, abys tomu alespoň částečně rozumněl a tady dořešoval jenom detaily.
To je jako by jsi si koupil náhradní díly na auto a sháněl někoho kdo ti poradí jak se auto opravuje.
U většiny lidí, co ví, co a jak, je problém s časem, případně s cenou toho času. Takže si to řeší tak max. pro sebe nebo rodinu, kde to taky mají tak nějak pod kontrolou.
Navíc elektrárna, kde je 16x 350kWp, to už není žádná sranda :o
rva
Příspěvky: 3526
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Pomoc při dokončení elektrárny - napojení na rozvaděč

Příspěvek od rva »

Když nikoho neseženeš (což je pravděpodobné), tak se ptej tady než něco provedeš. Když budeš mít vlastní elektrárnu, tak do toho stejně musíš proniknout. Nejprve budeš ten nejhloupější a po čase expert. Za cenu tvého času, který tomu musíš věnovat.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek