Cinske zdroje Scharfer

Napájecí zdroje pro dobíjení foťáků, mobilních telefonů, notebooků, adaptéry a ostatní zdroje stejnosměrného proudu.
Uživatelský avatar
joseflednicky22
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 31, 2023 10:10 am
Lokalita: Brno

Cinske zdroje Scharfer

Příspěvek od joseflednicky22 »

Nevíte, co je na tom pravdy, že Scharfer napájecí zdroje jsou obyčejnou čínskou kopií zdrojů JINBO? Porovnával jsem jak zdroje, tak technické listy. Je to totéž, jen na Scharfer všude chybí uvedený výrobce. Dokonce celý internet nezná takového výrobce jako Scharfer a prodejce tvrdí, že jsou to německé zdroje. Další fejk?
Dagus
Příspěvky: 1951
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Cinske zdroje Scharfer

Příspěvek od Dagus »

Tak ono ty šasi budou unifikované, výkonové řady budou taky dost unifikované, vyrábět se to bude určitě taky v Číně a jde tedy jen o kvalitu návrhu a součástek. To ověří až čas. Ten Scharfer se tváří, že ti dá 7let záruku a pokud jo, tak je to nějaký čas navíc. Za mě poměr cena/výkon vyhrává meanwell a delta a víc nezkouším a nikdy mi zdroj neodešel a to jsem jich nasadil vyšší stovky. Podle mě to zabíjí prostředí, kdy někdo 300W zdroj zavře v 5cm sádroše s vatou a diví se, že to umře.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Uživatelský avatar
joseflednicky22
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 31, 2023 10:10 am
Lokalita: Brno

Re: Cinske zdroje Scharfer

Příspěvek od joseflednicky22 »

Určitě to budou zdroje Jinbo, mám oba, tak je jdu rozebrat. Jen se mi zdá nefér, když někdo tvrdí, že je to německé a přitom je to Čína. A na Scharfer jsem nikde nenašel ani CE certifikaty. Tak to může být docela průšvih. A ano, MeanWell, jsem pro. Ale vidím, že nejsem první, koho to zajímá. Tohle jsem našel na webu:
Uživatelský avatar
Lexa
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 12, 2023 1:36 pm

Re: Cinske zdroje Scharfer

Příspěvek od Lexa »

Scharfer neexistuje. Jsou to JINBO zdroje. Nějaká maďarská firma je začala vozit do střední Evropy, vymysleli tomu německý název, ať to lidé kupují, nalepili tam vlastní štítky a takhle je to bez certifikátů, samozřejmě. Problém, je že když firma krachne, nebo jen tak zmizí, nebude existovat nikdo, kdo by převzal zodpovědnost, záruky, atd., jedině prodejci.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek