Vybijanie poistiek

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
Odpovědět
netko
Příspěvky: 173
Registrován: sob zář 01, 2012 12:43 am
Reputace: 10
Lokalita: Orava

Vybijanie poistiek

Příspěvek od netko »

Zdravim. Mam prosbičku dochadza mi k vybijaniu poistiek a neviem co mam zle? Pouzite panely mam First solar FS-382 (http://dev.firstsolar.com//~/media/File ... lobal.ashx).
Zapojene ich mam po 2ks do serie na poistky 2A a 8ks pararelne do jednej krabice a stade idu kable do rozvadzaca na 16A poistky a takto to mam urobene 3x po 16ks panelov. Cize mam 3ks MX skriniek a kazda s vykonom 1320W(v kazdej skrinke 16ks 2A poistiek po 16panelov serio-pararelne). Dochadza mi k vybijaniu 2A poistiek a neviem preco? Dnes som ich kontroloval a boli dost horuce, mne to pripada ako keby tie panely davali vyšši vykon a tym padom mi dochadza k vybijaniu poistiek. Menic mam VT-80. Ked som pozeral na max.prud bol cez 62A a to skutocne davalo 4238W. Je to mozne? pripadne co tam dorobit alebo mozem dat 4A poistky?
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vybijanie poistiek

Příspěvek od LIX »

Vyskúšaj tam dať 4A poistky. Amorfy majú vždy o niečo väčší výkon ako je udávaný, po čase sa totiž to trochu vypália a tým o niečo málo klesne ich výkon na udávanú hranicu výrobcom. Nemáš klasický digitálny multimeter? Odmeraj pretekajúci prúd cez jednu vetvu a hneď budeš vedieť aký prúd tade ide. ;)
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Vybijanie poistiek

Příspěvek od Lui »

Ja myslím,že je to normálne ked Ti to vyhadzuje poistky....je to velmi na "hrane"
Totižto ja som spozoroval aj takú vec,že panel ktorý by mal dávat maximálne 8A.....tak mi dáva niekedy aj 9,7A.... :shock: ....a to ešte ani nesvietilo slnko úplne priamo na panely... :shock:
...a ked si všimnem dnešní den....svieti ostošest....a ešte aj vietor fúka celkom slušne....tak tam tie výkony vplyvom schladenia fakt všelijako lietajú..... :yes:
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
netko
Příspěvky: 173
Registrován: sob zář 01, 2012 12:43 am
Reputace: 10
Lokalita: Orava

Re: Vybijanie poistiek

Příspěvek od netko »

Asi to bude tym vykonom lebo z teoretickych 3960W to dalo dnes v jednom okamihu 4762W takze idem na 4A a uvidim co to bude robit. Hadam mi to nad 80A neda a neposlem na vylet VT-80ku? :)

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek