Celkovy soucet vsech merenych FVE

Co je nového? Kam zmizely mé příspěvky? Co se změnilo?
Odpovědět
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Celkovy soucet vsech merenych FVE

Příspěvek od mypower.cz »

Dnes jsem nasel cas na vyreseni nekolika zadosti o upravu grafu, nekde se upravovaly rozsahy, nektere grafy jsem pridal, nektere jsem proste jen spravil aby byly hezci a predevsim jsem pridal wattstatistiky pro FVE Pernstejnsko a FVE Pastviny a celkem to vychazi tak, ze k dnesnimu dni je celkovy soucet vyrobene energie merenych FVE ktere maji wattstatistiky od zacatku 2013 do dnes

2.72 MWh

coz je pri prepoctu 6kc/kWh uspora

16 349 CZK

Pekne cisla ..

Slunci zdar, CEZu zmar *sun*

PS: Aktualni soucty vsech FVE s wattstatistikama najdete na hlavni strance - prouzek nad slunecnim "Jizdnim radem" a nebo hned pod grafama s merenim.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Celkovy soucet vsech merenych FVE

Příspěvek od drama »

Pokud byste chtěl, tak mrkněte na Kokonínský graf. Napětí FV panelů je teď nově kolem 90-100V a současné wattstatistiky jsou hodně, hodně pesimistické. Denní výrobu ve Wh posílám přímo, nemusí se nic počítat.
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm
Reputace: 25

Re: Celkovy soucet vsech merenych FVE

Příspěvek od Pan Taum »

A co s dramovým kokonínem? Nešlo by brát denní vyrobenou energii kWh přímo z hodnot v Tristaru?

edit:drama má rychlé prsty...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Celkovy soucet vsech merenych FVE

Příspěvek od mypower.cz »

Jo no .. na kokonin jsem pravda připozapoměl .. Mrknu co nejdrive to pujde...
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Celkovy soucet vsech merenych FVE

Příspěvek od Frenky »

Děkuji za úpravu grafů, celková sečtená čísla jsou ohromující. Zrovna dnes jsem utrpěl návštěvu od čezu. Asi tajná kontrola jestli odebírám :D . Podbízeli se nějakými tarify a podobné keci. A asi za půl hodiny na mě nasedli nějací kluci s RWE, tak jsem je dost důrazně vyhodil. To byla masáž, musel jsem přibouchnout dveře. Vůbec se nedivím, že nějací starší lidé jim podlehnou a potom trpí. tak ať to *sun* svítí do ::pv::
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Celkovy soucet vsech merenych FVE

Příspěvek od mypower.cz »

Frenky píše:celková sečtená čísla jsou ohromující.
To jak mrknu na mereni kokonina, jehoz data ted ten algoritmus vypoctu dost osekava a ja uz vim proc (uz jsem se na to zhruba dival kde to blbne, nasel a zitra to spravim), tak az se kokonin objevi taky v souctech tos to bude uplne jinde ... :D
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Celkovy soucet vsech merenych FVE

Příspěvek od gupa »

Frenky píše:Děkuji za úpravu grafů, celková sečtená čísla jsou ohromující. Zrovna dnes jsem utrpěl návštěvu od čezu. Asi tajná kontrola jestli odebírám :D . Podbízeli se nějakými tarify a podobné keci. A asi za půl hodiny na mě nasedli nějací kluci s RWE, tak jsem je dost důrazně vyhodil. To byla masáž, musel jsem přibouchnout dveře. Vůbec se nedivím, že nějací starší lidé jim podlehnou a potom trpí. tak ať to *sun* svítí do ::pv::
Obec by měla mít schválený tržní řád, tak se zamezí takovým dealerům otravovat. Pokud někdo takový zazvoní před domem, volám 156, ať si dojdou pro podomního prodejce.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Celkovy soucet vsech merenych FVE

Příspěvek od mypower.cz »

gupa píše:Obec by měla mít schválený tržní řád, tak se zamezí takovým dealerům otravovat. Pokud někdo takový zazvoní před domem, volám 156, ať si dojdou pro podomního prodejce.
Ty jo .. to aby si clovek pred vjezdem do obce nastudoval vsechny jejich vyhlasky aby nahodou nejakou neporusil zmacknutim zvonku u dveri. Presne takto vznikala cela nase legislativa, ve ktere se dnes nevyzna ani prase.Puvodne myslenka ktera mela ochranit pred najezdem podomnich prodejcu a pak se jeden soused spatne vyspal a poslal policajty na druheho (zcela v souladu s vyhlaskou obce), ktery se ho prisel zeptat, jestli nechce vajicka, protoze mu jich slepice snesly moc. Odvezli ho policajti a naparili mu pokutu. Od te doby se spolu sousedi nebavi a ten puvodni co puvodne zavolal policajty ted vola na financak, veterinu a hygienu, protoze se mu nelibi, ze byvaly soused dava vajicka sousedovi pres ulici a uz ne jemu :D . Joooo vyhlaska .. to je vec... Myslim ze ne na vse je potreba mit řád a myslim ze obcan si v tomto pripade dokaze vicero zpusoby poradit i sam.

EDIT: du spravit dramovy grafy. ;)
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Celkovy soucet vsech merenych FVE

Příspěvek od gupa »

To je kravina s těmi vejci a sousedem.

Podomní a pochůzkový zákaz prodeje je zaveden z titulu zabitých, zmlácených, zmrzačených a hlavně okradených a podvedených lidí, kteří byli ve svém domě a takto si naně někdo mohl v jejich bydlení legálně dovolit z titulu nabídky nějaké věci nebo služby.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
atom
Příspěvky: 436
Registrován: sob čer 02, 2012 8:22 pm
Reputace: 8
Bydliště: 580m n.m. na Vysočině

Re: Celkovy soucet vsech merenych FVE

Příspěvek od atom »

k čemu je vám vyhláška o podomním prodeji, když může zazvonit někdo, kdo nic neprodává, ale naopak potřebuje (vodu, peníze, benzín do auta) a než mu důvěřivý důchodce natočí co chce, stihne mu prošmejdit všechny zásuvky a skříňky.
Když na ně někdo zavolá policii, tak odjedou maximálně o vesnici dál, nic totiž neprodávali.
2x Tristar / 17kWh v lithiu / 7,3kWp na střeše / 2xXTM-4000 / >31MWh :o / start 05/2012 s 440Wp.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Celkovy soucet vsech merenych FVE

Příspěvek od mypower.cz »

gupa píše:To je kravina s těmi vejci a sousedem.

Podomní a pochůzkový zákaz prodeje je zaveden z titulu zabitých, zmlácených, zmrzačených a hlavně okradených a podvedených lidí, kteří byli ve svém domě a takto si naně někdo mohl v jejich bydlení legálně dovolit z titulu nabídky nějaké věci nebo služby.
Ja bych rekl ze na "zabitých, zmlácených, zmrzačených a hlavně okradených a podvedených lidí" uz legislativa existuje, navic ten kdo udela takovy cin na nekom v jeho dome nemusi byt podomni prodejce (a ve vetsine pripadu asi ani neni) ale klidne kdokoliv napriklad v zoufale financni/socialni situaci (coz nevylucuji ze podomni prodejci mohou byt). Ublizeni na zdravi, podvod, kradez, omezovani osobni svobody, poskozovani ciziho majetku ... toto vsecko uz vymysleno je.
Zákaz svépomocné instalace FV panelů je zaveden z titulu zabitých, padajícími panely zmlácených, zmrzačených a hlavně okradených a podvedených lidí, kteří si něco montovali ve svém domě a takto si mohli v jejich bydlení legálně ublížit z titulu možnosti neplatit odborné certifikované instalační firmě.
Je to sice malinko jinde, to uznavam, ale uplne na stejne brdo.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Celkovy soucet vsech merenych FVE

Příspěvek od mypower.cz »

drama píše:Pokud byste chtěl, tak mrkněte na Kokonínský graf. Napětí FV panelů je teď nově kolem 90-100V a současné wattstatistiky jsou hodně, hodně pesimistické. Denní výrobu ve Wh posílám přímo, nemusí se nic počítat.
Spraveno co spravit slo a pridan i graf okamziteho vykonu. Wattstatistiky se pocitaji z p_bat (znovu propocitano i zpetne).

Se nam to teda pekne zdramatizovalo :D

2.91 MWh a 17 482 CZK :mrgreen:

Slunci zdar, cezu zmar.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: Celkovy soucet vsech merenych FVE

Příspěvek od drama »

Bezva, díky, teď už jsou zobrazované hodnoty opravdu správně.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek