Elektroměry - dálkové odečty

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Vampire888
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 28, 2022 1:45 pm
Lokalita: Praha

Elektroměry - dálkové odečty

Příspěvek od Vampire888 »

Zdravím,

mám od zákazníka požadavek na cca 20 třífázových elektroměrů s dálkovým odečtem.

Jedná se o průmyslový areál s několika nájemníky.

Máte někdo zkušenost s takovými odečty (přes WiFi, IoT), které by spolehlivě fungovaly a byly levné na provoz?

Areál je cca 300x300m velký, členitý a WiFi by byla komplikovaná..

Díky za každou radu

J
kyocera
Příspěvky: 1227
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Elektroměry - dálkové odečty

Příspěvek od kyocera »

Také zdravím,
u svého popisu máte uvedeno, že chcete prodávat energii a využít dotace. Potom jste zde na nesprávném foru.
V podmínkách zdejšího fora jsou ostrovní systémy a bez využívání dotací. Váš dotaz je komerční pro komerční využití
ve Vašem komerčním projektu. Bude lépe se obrátit na profesionálního konzultanta, který Vám navrhne za
příslušnou sazbu nejlepší řešení pro Váš komerční projekt. Chápu Vás, že vyždímat rady zdarma pro Váš komerční projekt
zde na tomto foru se Vám jeví jako nejlepší řešení, ale je to v rozporu s podmínkami fora , které jste při registraci
odsouhlasil. Já osobně Vám nic radit nebudu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Elektroměry - dálkové odečty

Příspěvek od mgx »

presne tak, riesenie existuje, ale musite za neho zaplatit. Tu sa ho nedockate!
Vampire888
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 28, 2022 1:45 pm
Lokalita: Praha

Re: Elektroměry - dálkové odečty

Příspěvek od Vampire888 »

Děkuji za radu, chtěl jsem jenom postrčit s možnostmi řešení...

Samozřejmě na to mám nějaký rozpočet a spolupráci se nebráním.

Každopálně se za porušení pravidel fora omlouvám

JP

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek