Nákupy a reklamace v státech mimo EU

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Bydliště: SK

Nákupy a reklamace v státech mimo EU

Příspěvek od dedo »

Napadla mi táto téma, aby sme sa podelili o skúsenosti s platením, posielaním a vybavovaním reklamácií zariadenia nielen v Amerike, ale aj na populárnej Alibabe a pod.
A, samozrejme, s našími colníkmi.
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Bydliště: SK

Re: Nákupy a reklamace v státech mimo EU

Příspěvek od dedo »

Na jeseň minulého roka som kúpil čínsku kópiu regulátora STECA SOLARIX MPPT 2010. Jednak zo zvedavosti a jednak preto, že bol výhodný kurz eura k doláru. Mailom som si dohodol platbu predom cez PayPal (na webovej stránke túto možnosť neponúkali).
Cena dopravy DHL z Pekingu bola cca 21 USD, prišlo to letecky behom pár dní, pri doručení mi kuriér naúčtoval DPH, (clo žiadne - ale na letisku šlendriánsky rozrezaná krabica nemohla nepripomenúť našich milovaných colníkov). Regulátor fungoval výborne až do dnešných dní, keď som k nemu namiesto 100-wattového amorfu Schott postupne pripojil 2 kusy CNPV 285 v sérii. Odišlo nabíjanie, zrejme slabšie dimenzované FETy na vstupe nevydržali vyššie napätie.
Reklamoval som mailom. Z firmy si vyžiadali podrobný popis, ako sa prejavuje porucha a vzápätí - a toto bolo pre mňa neskutočné prekvapenie - ma požiadali, aby som im prístroj poslal kuriérom DHL na ich účet. :eek2:
(Mrkol som na náš cenník DHL a mám pocit, že lacnejšie by ich vyšlo poslať mi nový regulátor :dontknow: .)
Takže jeden telefonát, o chvíľu prišiel kuriér, zabalil, vypísal papiere a hotovo. Mám pocit, že som nazrel do iného sveta. Takto skutočne od stola som ešte nijakú reklamáciu nevybavoval. :yes:
luge
Příspěvky: 751
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: Nákupy a reklamace v státech mimo EU

Příspěvek od luge »

Mne sa celkom páči nákup z http://www.dealextreme.com/
Mám s tade led pásy.Poteší free shipping - doprava zdarma. ;)
rob.brno
Příspěvky: 970
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Nákupy a reklamace v státech mimo EU

Příspěvek od rob.brno »

dedo píše:Na jeseň minulého roka som kúpil čínsku kópiu regulátora STECA SOLARIX MPPT 2010. Odišlo nabíjanie, zrejme slabšie dimenzované FETy na vstupe nevydržali vyššie napätie.
Reklamoval som mailom.:
Ty dva panely o 285Wp(asi v serii) odpálili napětím naprázdno ten regl najisto, v zimě by daly určitě i přes 100V.

Právě o pořízení tohoto reglu taky uvažuju, jenže k němu nic moc dokumentace není.
Zajímalo by mě nastavování parametrů nebo komunikace s vyčítáním hodnot - umí toto MPPT 2010?
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Bydliště: SK

Re: Nákupy a reklamace v státech mimo EU

Příspěvek od dedo »

Odčítanie hodnôt nehrozí, okrem LEDiek, a na nastavovanie ponúka Steca prípravok PA RC100 v cene okolo 200€ :uh: , ak si dobre pamätám - ten komunikuje opticky cez ktorúsi z "dierok" pre LEDky. Našťastie, Číňania z Fungpusun mi pri vybavovaní reklamácie nastavili parametre, ktoré som požadoval (pre NiCd).

Inak, MPPT funkcia skvelá a rýchla. Škoda toho nastavovania; som zvedavý, kto by do toho ešte investoval :?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek