Nákup bez DPH(MWst.) v EU?

Nezařaditelné
Pavel111
Příspěvky: 125
Registrován: pon bře 24, 2014 11:40 am
Lokalita: Čestice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11,7
Kapacita baterie [kWh]: 43
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Nákup bez DPH(MWst.) v EU?

Příspěvek od Pavel111 »

Musím vše uvést na pravou míruJelikož jsou tu pobídky od různých států na nákup HW pro fotovoltaiku bez DPH(MWSt)(panely,střídače,usw..)a spousta lidí v tom nemá jasno.Je to pro rok 2023.Toto se vztahuje jen na občany Německa.(nebo jiných států,které ty úlevy mají.)Je to nepřenosné.Navíc jsou tam podmínky jako fotografie apod...Takže,pokud někdo uvidíte příznivé ceny na zápaních trzích,tak to automaticky neznamená,že za tuto cenu to budete mít...ty ceny,co se tam teď objevily jsou nereálné vzhledem k tomu,že bude potřeba ještě zaplatit DPH. ;)
11,6 kWp-MPPT Victron-třífáz Victron 24kW(6xMP5000VA)-43 kWh LiFe
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Nákup bez DPH(MWst.) v EU?

Příspěvek od vla »

Tak to uveď na správnou míru konkrétně a jasně.
Nemám rád tenhle stát.
Pavel111
Příspěvky: 125
Registrován: pon bře 24, 2014 11:40 am
Lokalita: Čestice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11,7
Kapacita baterie [kWh]: 43
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nákup bez DPH(MWst.) v EU?

Příspěvek od Pavel111 »

Tak například musím být občan Německa,A dále musím splnit dotační podmínky v tom,že si musím nainstalovat fotovoltiku a doložit to fotkama před a po....Je to osobní zkušenost,jelikož žiju částečně v D.Ale pokud by to nestačilo-pro vla-konkrétně a jasně-prodejci v Německu na tuto novou normu zareagovali tím,že udávají ceny bez MWSt(DPH).Je to pro občany Německa.Pro ostatní je to matoucí,protože ostatní musí zaplatit DPH.Stačí?
11,6 kWp-MPPT Victron-třífáz Victron 24kW(6xMP5000VA)-43 kWh LiFe
mirekcafa
Příspěvky: 345
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: Nákup bez DPH(MWst.) v EU?

Příspěvek od mirekcafa »

tak nevím nedávno jsem se dotazoval zda mi může fakturovat bez DPH

Dobrý den, Miroslave,
Děkuji Vám za Vaši zprávu.
Ano, je to možné.
Nejprve si u nás musíte vytvořit účet a zadat všechny své údaje, jako je fakturační a dodací adresa.
Poté, pokud máte platné DIČ pro podnikání v celé Evropě, můžete mi ho zaslat, já ho zkontroluji na oficiálních stránkách Vies a pokud bude vše platné, aktualizuji Váš účet.
Děkuji.
Met vriendelijke groet / S pozdravem,
Roberta Capurso
Zákaznický servis | NKON
nkon.jpg
kontrola ve VIES Ok.
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Nákup bez DPH(MWst.) v EU?

Příspěvek od cipis »

To jsou ale prece dve odlisne veci. U te "dotace" se to DPH nikde nedoplaci (to je ta dotace), kdezto ty, kdyz to dovezes sem, tak to musis dodanit. Tedy zaplatit nase DPH nasemu bernaku.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
glottis
Příspěvky: 2069
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Nákup bez DPH(MWst.) v EU?

Příspěvek od glottis »

Plátce DPH si může koupit bez DPH v EU. Pokud mu to zůstane ve firmě tak se DPH neodvede. Myslím že se to jmenuje reverse charge. Z cz to koupí s DPH a pak mu to stát vrátí.

To co je v Německu je pak pro koncaky předpokládám.
xdenser
Příspěvky: 32
Registrován: sob pro 24, 2022 12:03 pm
Lokalita: Říčany

Re: Nákup bez DPH(MWst.) v EU?

Příspěvek od xdenser »

No ja jsem si pred par tydny koupil Victrona v Nemecku, byl za stejnou cenu jako ti nabidky z 0% MWSt, ale ve fakture DPH mam ne nulovou. Chtel po me jen nemeckou adresu nic vic. A uz ho mam u sebe. Ale myslim si ze to je zmatkem u prodejce a nebo Victron opravdu snizil ceny a ten prodejce byl prvni kdo na to zareagoval. Ale ten prodejce bezne dorucuje po Evrope, jen nechtel toho Victrona. Takze spis je to zmatek.
Nasel jsem to pres idealo.de, a zkousel objednavat pres prvnich pet - hlavne aby dovolily platbu kartou a nechtely divne formulary. Nemecka adresa se da vyresit - jsou takove sluzby.
Je ale pravda ze jsem pak nasel cesky obchod kde cena byla jen o 10% vic, je take mozne ze proste marze a DPH u prodejcu se v cene prekryvaji. Tak nevim. Asi oni uz se tam vzpamatovali a neni to uz mozny.
Pavel111
Příspěvky: 125
Registrován: pon bře 24, 2014 11:40 am
Lokalita: Čestice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11,7
Kapacita baterie [kWh]: 43
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nákup bez DPH(MWst.) v EU?

Příspěvek od Pavel111 »

Přesně tak jak píše cipis.To, že firma nakupuje v Německu bez DPH je normální,je tam doklad,že se to vyvezlo do zahraničí a dodaní se to v další zemi.To opravdu není dotace,ale normální pravidla pro všechny.Daňová úleva,o které jsem psal(dotace FV?)je ta,že některé komponenty FV jsou bez DPH pro občany NĚMECKA.To je ta zásadní informace.Takže pokud někoho lákají ceny tam,tak to má nějaká omezení.Pro xdenser,..,.ano i já si koupil Victrony v Německu,ale MWSt jsem zaplatil a přesto mne to vyšlo levněji než to kupovat v CZ,asi o 7-8%
Jinak...zjistil jsem už před léty,že tam to funguje ůplně jinak.Všichni dodávají do sítě a tím pádem nemají úložiště(baterky)Na baterky se odpuštění DPH(MWSt)evidentně tím pádem nevztahuje-tam všichni dodávají do sítě,což státu vyhovuje.Tak proč by podporoval ostrov s bateriemi,že?Psal jsem tento příspěvek jen kvůli tomu,že tu psal někdo zo Slováče,že se toto vztahuje na všechny občany EU.
11,6 kWp-MPPT Victron-třífáz Victron 24kW(6xMP5000VA)-43 kWh LiFe
mirekcafa
Příspěvky: 345
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: Nákup bez DPH(MWst.) v EU?

Příspěvek od mirekcafa »

trochu bych to upřesnil, pokud koupíš na českou firmu v zahraničí bez DPH a tady to neprodáš dál, tak nic neplatíš "dokud to máš na skladě" někteří to pak řeší protokolem o likvidaci že to rozflákali při přepravě
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek