Strunová sekačka 350W

Sekačky, křovinořezy, motorové pily, elektrické nůžky a další zahradní technika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 17, 2011 11:25 am
Reputace: 0

Strunová sekačka 350W

Příspěvek od Martin »

Strunová sekačka Einhell Royal RT350 spolupracuje s měničem HQ 1500W slušně, jen se mi zdá, že otáčky by mohly být nižší - sekačka nepříjemně rezonuje v ruce a nutí mě to ji pořád jakoby tůrovat, aby se do těch otáček nedostala. Nevím, jestli je to tou modifikovanou sinusovkou, v klasické zásuvce z DS jsem ji nezkoušel. Nemá někdo nápad, jak ty otáčky snížit?
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Strunová sekačka 350W

Příspěvek od tomas »

Pokud tam je univerzální sériový komutátorový motor, na 99% je. Tak ten má při napájení DC proudem vyšší otáčky, a průběh napětí z měniče se asi více blíží DC proudu než sinusovce :D Pozor na úhlovou brusku, kotouč se může díky vyšším otáčkám snáze roztrhnout. To se stalo mému otci, 14 dní ho dávali v nemocnici dohromady, kolem klíční kosti mu to vlítlo do těla a úlomky z kotouče měl skoro až v plících.
K regulaci těchto motorků se používají tyto zapojení:
http://www.elektronikacz.borec.cz/Data/ ... motoru.htm
http://www.tme.eu/html/CZ/regulatory-ot ... pelny.html
je to také ve většině vysavačů s regulací otáček. Je ale otázka, jak to bude regulovat když tam není sinus.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: Strunová sekačka 350W

Příspěvek od matej »

tomas píše:je to také ve většině vysavačů s regulací otáček. Je ale otázka, jak to bude regulovat když tam není sinus.
Myslím že v pohodě, mám vrtačku s regulací 700W a na ten měnič HQ 1000W funguje stejně dobře jako na sinus ze zásuvky.
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 98
Registrován: stř srp 17, 2011 11:25 am
Reputace: 0

Re: Strunová sekačka 350W

Příspěvek od Martin »

Díky, asi nejvíc by mi ale vyhovovalo, snížit ty otáčky nějak napevno - trvale, nejde to nějakou jednoduchou úpravou, třeba nějaký rezistor nebo tak?
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: Strunová sekačka 350W

Příspěvek od matej »

Rezistor by šel ale dost by topil. Ale třeba elyt. kondík do série, cca 100uF/400V možná .. ? Ale osobně jsem to ještě nezkoušel. Nevím jak dlouho by vydržel pokud nebude bipolární. Bipolární pro takové napětí se nedá tak snadno sehnat.
Pravda a Láska zvítězí!.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek