Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Archiv ukončených inzerátů
jakubc
Příspěvky: 23
Registrován: sob dub 27, 2013 10:08 am
Reputace: 0

Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od jakubc »

Prodam polykrystalické panely německé výroby o výkonu 245wp, panely jsou nové zabalené na paletě, ale všechny probodnuté kovovou tyčí na skrz. Probodlé jsou pouze na jednom místě. Po zapojení fungují. Je však nutné je opravit, idealně vyměnit sklo a když je probodnutá destička tak ji vyměnit nebo odpojit. Dá se z něho vyrobit i menši panel. Určitě bych to v tomto stavu nepoužíval, může tam zatéct voda(měnič to pozná a odpojí), v létě by se to naopak mohlo přehřívat.
Kontakt: 776 232 655
Přílohy
02062013619.jpg
Naposledy upravil(a) jakubc dne úte črc 23, 2013 7:17 pm, celkem upraveno 1 x.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od střídač »

jakubc píše:Prodam polykrystalické panely německé výroby o výkonu 245wp
Uvítám jeden minimální odběr za jedné podmínky, sdělení jak se odstraňuje sklo, vyměňuje destička a jak se potom aplikuje sklo.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od gupa »

To je ta recyklace po česku? Vzít vrták a projet celou paletu?
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od mypower.cz »

Jestli je to probodnuti za ucelem znehodnoceni a zabraneni prodeje a vynuceni likvidace, tak to hodnotim jako vrchol lidske debility. Jestli je to vandalismus, tak to je megadebilita^2.

Je mozno uvest jen tak ze zajimavosti duvod proc se to tem panelum stalo?
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od PavelR »

mypower.cz píše:Jestli je to probodnuti za ucelem znehodnoceni a zabraneni prodeje a vynuceni likvidace, tak to hodnotim jako vrchol lidske debility. Jestli je to vandalismus, tak to je megadebilita^2.

Je mozno uvest jen tak ze zajimavosti duvod proc se to tem panelum stalo?
Ani bych se nedivil. Kamos dela v IT firme. Kdyz me povidal jak kladivovali desky, disky, procesory .... kterym v podstate nic nebylo tak jsem jen kroutil hlavou.
cikas
Příspěvky: 29
Registrován: pát bře 29, 2013 6:45 pm
Reputace: 0

Re: Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od cikas »

Šel bych do jedné palety. Ale 6 palet je moc. Nemá dalších 5 lidiček zájem?
12 panelů 210Wp. Zapojení 2x6 panelů přes PWM regulátor na Ac boiler - spirála 21 Ohmů.
13 panelů AEG 450Wp. RCT power 6.0, paralerní připojení do sítě.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od goodbie »

cikas píše:Šel bych do jedné palety. Ale 6 palet je moc. Nemá dalších 5 lidiček zájem?
jen tak ze zajímavosti k čemu jsou tyto panely ještě dobré????
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

stejně poškozené tak velké nmožství FV panelů vypadá na úmyslný čin , otázkou je z jakých pohnutek .
Na vlastní oči jsem viděl hromady všelijak poškozených , vlastně zničených FV panelů ... třeba přejeté autem , vysokozdvižným vozíkem , propíchnutý vidlemi (né windousem :lol: ) , prošlápnuté , atd. ale tento stav je přinejmenším nestandartní :eek2: .
Z praktického hlediska se hodí leda na pro malé systémy v rizikových oblastech čórkařů . Zezadu přemostit prostřelený článek aby zbytek jel na "maximální možný" výkon . Ale menší vrstva sněhu jej vytlačí z rámu čímž dojde k dalšímu poškození FV článků :uh: . Výměna skla je naprostý nesmysl ... zkoušel sem to :hell: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
cikas
Příspěvky: 29
Registrován: pát bře 29, 2013 6:45 pm
Reputace: 0

Re: Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od cikas »

Co takhle přes díru nalepit třeba plexisklo. Zezadu přemostit vadný článek a místo 245wp máme možná 200wp. To by mohlo jít. Má již někdo takto opravované panely?
12 panelů 210Wp. Zapojení 2x6 panelů přes PWM regulátor na Ac boiler - spirála 21 Ohmů.
13 panelů AEG 450Wp. RCT power 6.0, paralerní připojení do sítě.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od goodbie »

cikas píše:Co takhle přes díru nalepit třeba plexisklo. Zezadu přemostit vadný článek a místo 245wp máme možná 200wp. To by mohlo jít. Má již někdo takto opravované panely?
přes to popraskané sklo se časem dostane voda a je s panelem amen a samotné křemíkové destičky jsou velice křehké a pevnost panelu je také ztracena,tyto panely jsou už jen na nějaké hraní
bis69
Příspěvky: 32
Registrován: sob bře 23, 2013 4:43 pm
Reputace: 0

Re: Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od bis69 »

Vůbec bych se nedivil, kdyby to mělo něco společného s pojišťovnou.

Pojistné plnění vyplaceno a ještě se to prodá (a nebo né).
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od brin »

Mohl to vézt kamion a při brzdění to probodla tyč naložená na druhém voze (všech 6 palet najednou). Nicméně celkem drsárna...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od mypower.cz »

Kdyby jste lidi vedeli skutecny duvod, tak by jste tomu stejne neverili. Treba jakubc skutecny duvod prozradi. To je uplny masaker, kam az lidska debilita muze zajit. Asi 15 minut mi to mozek nebral. ::facepalm:: na takove veci ho nemam naprogramovany Az pak mi to doslo, ze lidi jsou opravdu debilni az to boli.

PS ja uz ten duvod vim, ale nevim jestli ho muzu zverejnit, takze leda jakubc to bud rekne nebo nee, to uz je na jeho rozhodnuti.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od ota »

Jednu paletu bych taky vzal ...
dodání Praha, střední Čechy.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
jakubc
Příspěvky: 23
Registrován: sob dub 27, 2013 10:08 am
Reputace: 0

Re: Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od jakubc »

Není to nic tajného, panely nedávali pozadovanych 245wp, tak misto toho aby z nich udelali jako v Cine bud 240wp nebo 250wp tak je radeji znehodnotili, protoze na prodej jineho vykonu nemeli nachystane materialy, cenik....
Také mně to hlava nebere, udělal bych z těch co dávají menší výkon s pozitivní toleranci a u větších naopak, ty menší bych poměrově zlevnil a větší nechal stejně.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od goodbie »

mypower.cz píše:Kdyby jste lidi vedeli skutecny duvod, tak by jste tomu stejne neverili. Treba jakubc skutecny duvod prozradi. To je uplny masaker, kam az lidska debilita muze zajit. Asi 15 minut mi to mozek nebral. ::facepalm:: na takove veci ho nemam naprogramovany Az pak mi to doslo, ze lidi jsou opravdu debilni az to boli.

PS ja uz ten duvod vim, ale nevim jestli ho muzu zverejnit, takze leda jakubc to bud rekne nebo nee, to uz je na jeho rozhodnuti.
na 100% to bylo úmyslně normální člověk by to nerozbyl bez důvodně a s úmyslem to prodat nepoškozené.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od goodbie »

jakubc píše:Není to nic tajného, panely nedávali pozadovanych 245wp, tak misto toho aby z nich udelali jako v Cine bud 240wp nebo 250wp tak je radeji znehodnotili, protoze na prodej jineho vykonu nemeli nachystane materialy, cenik....
Také mně to hlava nebere, udělal bych z těch co dávají menší výkon s pozitivní toleranci a u větších naopak, ty menší bych poměrově zlevnil a větší nechal stejně.
každej panel má snad nějakou toleranci lidská blbost vážně nezná mezí,bylo jednodušší to rozbít zadarmo než prodat kus např za 2000Kč :uh:
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od mypower.cz »

A) Prodam panely klidne za neznatelne nizsi cenu stale nad nakupni cenou, ale s tim ze je vykon ve vetsi toleranci. (jsem si jist, ze kupec by se nasel)

B) Zaplatim znehodnoceni, likvidaci, recyklaci, dopravu a nakoupim nove s rizikem, ze taky nebudou v toleranci 245Wp.

Muze mi nekdo objasnit v cem muze byt zakopana ekonomicka vyhoda reseni B?
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od goodbie »

mypower.cz píše:A) Prodam panely klidne za neznatelne nizsi cenu stale nad nakupni cenou, ale s tim ze je vykon ve vetsi toleranci. (jsem si jist, ze kupec by se nasel)

B) Zaplatim znehodnoceni, likvidaci, recyklaci, dopravu a nakoupim nove s rizikem, ze taky nebudou v toleranci 245Wp.

Muze mi nekdo objasnit v cem muze byt zakopana ekonomicka vyhoda reseni B?
řekl bych když to nejde mně tak to nebude mit nikdo a řádila tyč. A ,že těch kupců bych našel za pět minut hromadu sem si jistý.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: Polykrystalicke panely 245wp, probodnuté, cena 460,-/ks

Příspěvek od střídač »

Nechci nikomu kazit představu snadného získání panelů, ale tyto nemají cenu onoho hliníkového rámu okolo. Ono sklo nelze snadno odstranit, nahradit článek již jen ve snu. Lidská vynalézavost je značná a znám případy oprav popraskaného skla s né moc dobrým výsledkem. S dírou to bude o mnoho horší a trvanlivost asi mizerná. Tak vzhůru do pěkného kšeftu.

Ono to spíš vypadá na verzi. Zlikvidujeme to, nebo to ještě prodáme nějakýmu hejlovi.

Panely rozprodávané začátkem roku měli podobný osud. Nedostatečný výkon, výměna, přeštítkování a rozprodání. Byly jen ušetřeny děrovačky.

Zamčeno