Že by konečně dostali rozum

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Jan_2
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 03, 2022 8:33 am

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od Jan_2 »

Ono to nakonec může být i jinak - obráceně. Pokud bude v tom Londýně jako v Barceloně, tak to nemusí dát Golfský proud a pak tu v Evropě budeme mít na pár tisíc let dobu ledovou. Podle výzkumů to tak v minulosti i pravděpodobně již párkrát bylo.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od rottenkiwi »

Pretoze CIna aj India ma od Rusaka lacny plyn, titan, hlinik, veci na stavbu mobilov a CPUs,
vzacne plyny a pod. A CIna to preda a odvezie tankermi do EU 3.5x drahsie.

Problem v Cine je iny, kto sa postara o 480 000 000 starych, ked jedinacikovia to nezvladaju.
A ked Cina zoberie majetok tych par miliardarom, co robia fotovolticke panely,
tak to nebude stacit.

A Cina na utok na Taiwan potrebuje vela lietadlovych lodi a stihaciek 5. generacie.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od Franta2776 »

rottenkiwi píše:Pretoze CIna aj India ma od Rusaka lacny plyn, titan, hlinik, veci na stavbu mobilov a CPUs,
vzacne plyny a pod. A CIna to preda a odvezie tankermi do EU 3.5x drahsie.

Problem v Cine je iny, kto sa postara o 480 000 000 starych, ked jedinacikovia to nezvladaju.
A ked Cina zoberie majetok tych par miliardarom, co robia fotovolticke panely,
tak to nebude stacit.

A Cina na utok na Taiwan potrebuje vela lietadlovych lodi a stihaciek 5. generacie.
Leda,že by Putin foukal plyn do pytlíků a vozil do Číny. Nemají kapacitu plynovodu do Číny.

Já byl poprvé v Číně v roce 1997 a s rozvojem průmyslu se tam nedá žít,už i Číňani přišli na to,že životní prostředí má svoji cenu.

Demografický problém mají velký a díru v populaci jak...
Naposledy upravil(a) Franta2776 dne čtv led 12, 2023 11:41 am, celkem upraveno 1 x.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
cipis
Příspěvky: 4360
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od cipis »

Na to nepotřebuješ žádnou studii, stačí se podívat na záznamy z měření znečištění ovzduší. Ten první velký lockdown to vyčistil hodně. U těch dalších jsme na to už srali a jezdilo se tařka normálně.
Kostěj píše:
eman píše:... stačí se podívat na ty dva roky Covid uzávěry, jak najednou začalo být normální počasí...
Odkaz na nějakou studii, prosím.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od fugas »

Studií mám osobní. Několik let pořádně nezapršelo, což dříve nebylo obvyklé. Jak se přestalo létat, během dvou měsíců šlo vše do normálu a spodní voda je zase na normálních číslech.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
glottis
Příspěvky: 2070
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od glottis »

jeste vytahni chemtrails ...

sorry jako ale i moje 90leta babicka vzpomina, jak kdyz byla mlada byli leta sucha kdy se dalo prejit vltavu stridana lety kdy bylo vody dost. Takze nejake nahody z poslednich let se fakt nedaj brat :)
rikolami
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 19, 2022 7:21 am
Lokalita: Přerovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7000
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od rikolami »

glottis píše:jeste vytahni chemtrails ...

sorry jako ale i moje 90leta babicka vzpomina, jak kdyz byla mlada byli leta sucha kdy se dalo prejit vltavu stridana lety kdy bylo vody dost. Takze nejake nahody z poslednich let se fakt nedaj brat :)
Chemtrails není žádná konspirace. Dříve to bylo i ve zprávách a potvrdili to i odborníci na počasí.
JV+V 7xJASolar 455Wp Must 48V 5200W pro J 7x JA Solar 545Wp Must 48V 5200W pro
baterie 40kw
Kostěj
Příspěvky: 587
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od Kostěj »

fugas píše:Studií mám osobní. Několik let pořádně nezapršelo, což dříve nebylo obvyklé. Jak se přestalo létat, během dvou měsíců šlo vše do normálu a spodní voda je zase na normálních číslech.
Když Vám vytáhnu https://www.chmi.cz/informace-a-sluzby/ ... ke-rocenky deset posledních obrázků Průměrné měsíční srážkové úhrny v ČR, tak roky 2020 a 2021 určíte na první dobrou? Vážně? :shock:
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od fugas »

Náhody neexistují. Jde jen o ty správné události, správně umístěné na časovou osu a ve správném sledu. :D To jen na odlehčení. Studna je bezmála 30m hluboká, kopaná. Před třemi lety jsem se poprvé po čtyřiceti letech bál, že bude Nautilus nad hladinou. Jinak je běžné, že je tam 2m a více. I dvakrát více. To že jsme sjížděli Berounku potůčkem uprostřed jsem také zažil. Ale takový pokles spodní vodě ještě ne.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od bublich »

rikolami píše:
glottis píše:jeste vytahni chemtrails ...

sorry jako ale i moje 90leta babicka vzpomina, jak kdyz byla mlada byli leta sucha kdy se dalo prejit vltavu stridana lety kdy bylo vody dost. Takze nejake nahody z poslednich let se fakt nedaj brat :)
Chemtrails není žádná konspirace. Dříve to bylo i ve zprávách a potvrdili to i odborníci na počasí.
A tady je toho jasný důkaz.B737 coptit. :mrgreen: To potvrdí každý druhý pilot,tedy pokud nebyl použit ten spínač COP.EJ. :mrgreen: .
Boeing 737.jpg
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od fugas »

Tomu kdo vyrobil tuhle koláž, by spíš možná prospěl ten vypínač mezi ATTEND a GROUND CALL.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
rikolami
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 19, 2022 7:21 am
Lokalita: Přerovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7000
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od rikolami »

bublich píše:
rikolami píše:
glottis píše:jeste vytahni chemtrails ...

sorry jako ale i moje 90leta babicka vzpomina, jak kdyz byla mlada byli leta sucha kdy se dalo prejit vltavu stridana lety kdy bylo vody dost. Takze nejake nahody z poslednich let se fakt nedaj brat :)
Chemtrails není žádná konspirace. Dříve to bylo i ve zprávách a potvrdili to i odborníci na počasí.
A tady je toho jasný důkaz.B737 coptit. :mrgreen: To potvrdí každý druhý pilot,tedy pokud nebyl použit ten spínač COP.EJ. :mrgreen: .
Boeing 737.jpg
Tohle bylo ubohý . . .
JV+V 7xJASolar 455Wp Must 48V 5200W pro J 7x JA Solar 545Wp Must 48V 5200W pro
baterie 40kw
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od PavelR »

Mě to přišlo spíš vtipný. No ale je otázka jestli ten chemtrails vypínač je základní výbava nebo za příplatek :D
Kluci ještě vytáhněte třeba reptiliány ...
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od fugas »

Když uvážíme, že ta samolepka vypadá opravdově a má i autentický P/N, tak GROUND se zkracuje GND, nikoli GRD. To skoro dává prostor ke konspiraci :D Na co je ten "přepínač" mezi, nechám do ankety. Kdo se vysmívá chemtrails, patrně netuší, že za minulého režimu bylo běžné o tom mluvit. A to dokonce jako o úspěchu.
OT: Když má něco ochrannou krytku a tři polohy, je to evidentně přepínač a ne spínač.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od jahodovák »

netřeba nic takového dávat,stačí se občas podívat ven na oblohu a trochu popřemýšlet,pokud toho teda ten co kouká je schopen..
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
rikolami
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 19, 2022 7:21 am
Lokalita: Přerovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7000
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od rikolami »

PavelR píše:Mě to přišlo spíš vtipný. No ale je otázka jestli ten chemtrails vypínač je základní výbava nebo za příplatek :D
Kluci ještě vytáhněte třeba reptiliány ...
No já nevím, asi jsem na tohle háklivý, prostě mně tyhle věci štvou když na mě někdo sype těžké kovy.
JV+V 7xJASolar 455Wp Must 48V 5200W pro J 7x JA Solar 545Wp Must 48V 5200W pro
baterie 40kw
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od PavelR »

aha já naposled přemýšlel a mylně jsem si domyslel že to je kondenz z horké vodní páry v té klendře co je v té výšce.
Asi teda né kondenz ale světovládce mění počasí čí co....

rikolami: těžký kovy? odkud se tam berou? si odebíral vzorek? to musel být pěknej fičák za tou turbínou.

Já si prostě nemůžu pomoct ale trávit lidstvo letadlama? To mě prtostě připadá děsně drahý a neefektivní. Našli by se přeci účinější a lepší způsooby... a hlavně levnejší.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od fugas »

Myslím ze měl na mysli něco jiného. To o čem mluvíš,chápeš víceméně správně.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
rikolami
Příspěvky: 157
Registrován: úte črc 19, 2022 7:21 am
Lokalita: Přerovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7000
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od rikolami »

No je to nelogické s těmi těžkými kovy, v minulosti tohle nebývalo, ted tvrdí, že to je kondenzační pára. Ovlivnují tím počasí a vedlejší produkt je ,že nám to sypou na hlavu. Jo vzorky odebírali i tady lidi u nás, odebírali vzorky po dešti a dávali to do laboratoře. Podávali i podnět dál ,ale nikdo to nechce řešit.
JV+V 7xJASolar 455Wp Must 48V 5200W pro J 7x JA Solar 545Wp Must 48V 5200W pro
baterie 40kw
cipis
Příspěvky: 4360
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Že by konečně dostali rozum

Příspěvek od cipis »

Hoši ...

Jste těžce OT, už zase, je to další téma, které takto prasíte ... Tak si dejte chvilku pohov.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek