Solax X3 Hybrid G4 - EPS bez napětí

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
pavelstnl
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 29, 2022 10:37 am

Solax X3 Hybrid G4 - EPS bez napětí

Příspěvek od pavelstnl »

Dobrý den, nevíte někdo proč nemám na výše uvedeném měniči napětí po výpadku DS v nastavení EXTERNAL ATS - ENABLE?
Při přenastavení na DISABLE je výstup stále pod napětím tak, jak to má být. Zálohu řeším pomocí reverzního stykače a chci aby bylo napětí na EPS pouze při výpadku DS. Zřejmě je nutné ještě něco přenastavit ale zatím jsem nedohledal v čem je problém. Jinak baterie byly nabité tak, že by to fungovat mělo.
Děkuji za radu, Pavel
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Solax X3 Hybrid G4 - EPS bez napětí

Příspěvek od tomas »

Po výpadku napětí v DS by na EPS napětí být mělo. Co limit SOC v nastavení EPS, byl SOC nad touto hodnotu?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
pavelstnl
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 29, 2022 10:37 am

Re: Solax X3 Hybrid G4 - EPS bez napětí

Příspěvek od pavelstnl »

Nastaveno MIN SOC 10 a Min ESC SOC 30, baterie měla v tu chvíli 64 procent, co znamená Min ESC SOC nevím. je zvláštní, že po nastavení na DISABLE tam to napětí je
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Solax X3 Hybrid G4 - EPS bez napětí

Příspěvek od tomas »

Tak to by mělo fungovat. A co píše displej při výpadku DS?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
pavelstnl
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 29, 2022 10:37 am

Re: Solax X3 Hybrid G4 - EPS bez napětí

Příspěvek od pavelstnl »

abych se přiznal tak nevím na to jsem nekoukal a ted to nevyzkouším protože baterky jsou ted mimo, až se zase nabijí.
Nemůže to být někde ještě HW jinak zapojeno? S majitelem firmy není kloudná řeč - tomuto řešení prý není nakloněn a mam si to dohledat v manuálu.
Je ale zvláštní že napětí tam je při DISABLE
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Solax X3 Hybrid G4 - EPS bez napětí

Příspěvek od tomas »

Nám se ještě nestalo aby to nefungovalo. Tak až se nabijí baterky tak dejte vědět.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
pavelstnl
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 29, 2022 10:37 am

Re: Solax X3 Hybrid G4 - EPS bez napětí

Příspěvek od pavelstnl »

Vyzkouším a vědět dám, nevím jestli to není chyba měniče a ještě co znamená ta hodnota Min ESC SOC??.
Na podobný příspěvek jsem narazil i tady https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=4&t=7952 , ale bez odpovědi od uživatele siskin
citace z příspěvku

"mám Solax_X3_hybrid_10.0_D_G4 v kombinaci s 10kWp panely a Solax Triple Power 11,6kW. Po odpojení DS se mi střídač úplně vypne místo aby jel v režimu EPS.
Ať zkoumám návod jak zkoumám, nemůžu přijít na to, proč se to děje. Instalovali jsme dvě stejné sestavy najednou a u jedné je to OK, u druhé střídač bez DS umře. Můžete mě někdo popostrčit co kde ještě zkouknout?"
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Solax X3 Hybrid G4 - EPS bez napětí

Příspěvek od tomas »

A co firmware? Tady dole je zřejmě poslední verze:
https://gbc-solino.cz/headpage/servis/podpora/
Jinak potom potom asi reklamovat - vadný kus.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
pavelstnl
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 29, 2022 10:37 am

Re: Solax X3 Hybrid G4 - EPS bez napětí

Příspěvek od pavelstnl »

koukal jsem na to už předtím, zatím jsem neměl odvahu ale asi zkusím. Dodavatelem jsem měl slíbený FW, takzvaný "vychytaný", který by měl minimalizovat dodávky ze sítě tím, že síť měnič "přetlačuje" a tím pádem skoro nic netahá ze sítě, tak jsem čekal až mi ho tam nainstalují ale vzhledem k počasí to zatím nedopadlo, takže asi zkusím aktualizovat na tu novější verzi. Šlo mi o to jestli to není ještě v nějakém parametru nastavení - kdoví co a kdoví jak je tam schované a pojmenované.
Také mi šlo o to, jestli doopravdy je normální stav že ENABLE - EPS pouze po výpadku DS a DISABLE - EPS stále nebo jestli to normální stav není a musí se ještě něco donastavit - ať nereklamuji něco co je jen špatně nastavené.
Díky Pavel
pavelstnl
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 29, 2022 10:37 am

Re: Solax X3 Hybrid G4 - EPS bez napětí

Příspěvek od pavelstnl »

TAk vypadá to, že vyřešeno. Vypnul jsem vše zhruba na půl hodky a po náběhu to již funguje. Proč tomu tak bylo nevím, a asi po tom pátrat nebudu, každopádně to pomohlo.
Jediný nedostatek, co jsem zaregistroval, tak k přepnutí v měniči dojde zhruba za 1-2 sekundy. Zkoušel jsem to bez, i se zátěží na straně EPS ale je to stejné. Doba není stejná ale není to v řádu ms ale sekund. Nevím jestli se toto dá ještě donastavit někde v menu.
K nahrátí FV jsem se proto nedostal a chci se zeptat - je tam něco nového proti starší verzi, kvůli čemu stojí za to upgradovat (nebo updatovat, nevím jestli je to jenom update nebo i upgrade).

To: tomas - Moc díky za reakce a za rady, je super že někdo dokáže odpovědět, že se na to nevysere, s tím novým FW jste mi vlastně vnuknul nápad to zkusit "prostě nechat zhasnout" a pomohlo.
Takže ještě jednou díky a pokud někoho ještě napadne jak doladit opožděné přepnutí EPS, tak budu rád.

Pavel

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek