Panel z banggood

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
VaclavP
Příspěvky: 18
Registrován: ned lis 13, 2022 7:37 am

Re: Panel z banggood

Příspěvek od VaclavP »

Wolferine píše:klasicke (dolevaci/se zatkama) olovo je flooded, ale pravda takovou autobaterku sem uz dlouho nevidel
Ja mam ve skupru EXIDE. Když jsem koupil, tak jsem u ní měl i bandasky s destilkou.
Ale jsou.
https://www.battery.cz/baterie-exide-eq ... --et-1600/

Jak je to s těma MPPT?
Jsem to tu už skoro vše prolezl.
Když mám PWM, tak to je obyčejná nabíječka, co mi s panelu udělá 12/24 podle baterky a ampery zustanou stejne.
MPPT prý ampéry navýší podle voltu.
Když má tedy panel 230W 30V/7,67A a baterku 12V, tak přes MPPT, mužu dostat 12V a kolem 16 A.
Pochopil jsem to spravně?
Matess
Příspěvky: 1519
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Panel z banggood

Příspěvek od Matess »

ano pochopil... bude toho proudu asi i lehce víc. MPPT měniče mají obvykle docela vysokou účinnost konverze.

u PWM je to proud který nesmí být nikdy překročen, u MPPT se trochu přepanelovat může protože by to zařízení mělo být z principu věcí inteligentní a neodpravit samo sebe.

Na druhou stranu je třeba myslet na to že vybitá baterka bude mít cca 11V a 20A proudu znamená jen 220W. Pořád je to čínský měnič a je otázka jak moc je dobré ho pokoušet druhým panelem.
VaclavP
Příspěvky: 18
Registrován: ned lis 13, 2022 7:37 am

Re: Panel z banggood

Příspěvek od VaclavP »

Matess píše: Na druhou stranu je třeba myslet na to že vybitá baterka bude mít cca 11V a 20A proudu znamená jen 220W. Pořád je to čínský měnič a je otázka jak moc je dobré ho pokoušet druhým panelem.
Co dneska není čina?
I Samsung si nechava dělat vše v Čina.
Ono není problem, udělat si přes arduino voltmetr a kdaž to poklesne pod 12V, tak to přepnout.
Nebo zkusit číst data přes ten RS485 a pokud baterka poklesne pod určite volty, tak to přepnout.
Matess
Příspěvky: 1519
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Panel z banggood

Příspěvek od Matess »

pán se ptá na naprosté základy a ty očekáváš programování. Já jsem pánovi navrhoval dražší ale za mě docela blbuvzdorné komponenty a ani to neprošlo. Čínský krám si můžu koupit já, nebo ty a když to nebude fungovat nebo bude fungovat blbě jsme schopni to změřit a vyhodnotit. Začátečník který neměl v ruce kus který funguje správně to podle mě ani nemusí poznat...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek