Vypnutý hlavní jistič od Čezu a 4členná domácnost

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Odpovědět
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm
Reputace: 11

Vypnutý hlavní jistič od Čezu a 4členná domácnost

Příspěvek od fukuši »

Tak už 3 den mám vypnutej hlavní jistič od Čezu.Plyn jsem ani nedodělal a nikdy nedodělám.Je to opravdu paráda.Ten pocit je nádhernej.Zprovozněno zatím 2,7KWp a dalších 1,3KW zakoupeno.Vše se povedlo díky podpoře 4x vakuový kolektor na teplou vodu.ČTYŘ ČLENÁ DOMÁCNOST FUNGUJE UPLNĚ NORMÁLNĚ BEZ OMEZENÍ SPOTŘEBY.PROSTĚ TO JDE.
Felix

Re: Vypnutý hlavní jistič od Čezu a 4členná domácnost

Příspěvek od Felix »

Ahoj ,

povíte i nějaké podrobnosti ? Máte i kamna či krb s vyměníkem ? Jaký máte zásobník na teplou vodu ? Atd...
Hodilo by se alespon blokové schéma či něco podobného .
borco
Příspěvky: 20
Registrován: ned bře 31, 2013 9:54 pm
Reputace: 1

Re: Vypnutý hlavní jistič od Čezu a 4členná domácnost

Příspěvek od borco »

zdravim,

Na com varite, pecete, ake mate vykurovanie, ked uz plyn nechcete dokoncovat?

BORCO
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm
Reputace: 11

Re: Vypnutý hlavní jistič od Čezu a 4členná domácnost

Příspěvek od fukuši »

Tak systém se skláda z 4ks CHaori JV a 8Ks Schott JZ do měsíce budu přidávat dalších 6Ks CHaori.(230Wp).Regulátor
Tristár MPPT 60A.Baterie vyřazené Pb 8 let staré 48V/500Ah.Déle 4x vakuový kolektor další dva budu přidávat.Celkem do měsíce bude 4KWp fotov. a 9KW termika.Už ted 2,7KWp a 6KW termika je dům úplně soběstačnej.Vše proběhlo svépomocnou montáží.Podle předběžných měření to vypadá na cca 10 měsíční soběstačnost.Začínal jsem 2x Schott 217Wp cca 2roky.Jedná se o přízemní domek podsklepený.Časem hodím foto až to trochu učešu.Testování má přednost před úpravou.Zatím nejslabší článek měnič noname čína 48v 3KW sinus bude muset být nahrazen nebo spíš doplněn o 6KW 48V už i z důvodu případné poruchy.Největší spotřebiče Myčka,Aut pračka,Plazma,lednice s mražákem,centrální vysavač,mikrovlnka,indukční vestavná deska,teplovzdušná trouba,1KW kalové čepadlo deštovka potom všechny ostatní běžné spotřebiče.Vytápění je řešeno krbová vložka obyvák(jen příležitostně),Tepelné čerpadlo vzduch voda inverter,dřevoplyn Atmos s akumulační nádobou 1000l a teplá voda Dražice 300l 2x had,2x topné těleso 6KW ,4,5Kw.
Představa je taková začátek a konec topné sezony řeší čerpadlo s podporou fotov(již ozkošeno zatím to vypadá dobře),2 měsíce topení dřevoplyn 5prostorovejch metrů.Celkové náklady na TUV,topení,el.spotřeba domácnosti cca 8 000Kč/rok a 5 metrů dřeva.Při vytápění plynem by tyto náklady předt. cca 45000 a 25 000 elektřina.To je 70 000Kč/rok.Návratnost investice 5-7let.Pokud se mi bude chtít tak těch 5 metrů se dá v pohodě nadělat samotěžbou a podobně a hlavně se nechci vzdát ohně ale i při koupi se to pořád dá.Sít si samo nechám hlavně 3f je problém a Tč taky ale cesta to je.
Pořád lepší jak centrála a pod.Ale technologije jde tak do předu že možná za 5 let se tomu budu smát.Kéž by.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: Vypnutý hlavní jistič od Čezu a 4členná domácnost

Příspěvek od matej »

Paráda!
Ohľadne meničov, môžem ponúknuť 5kW menič (https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=65&t=843) , predané cez toto fórum už niekoľko kusov a až na problémy pri prepínaní sietí (jara) bez problémov. Pre túto domácnosť, vzhľadom na skladbu spotrebičov by som ale doporučil radšej 8kW verziu. Veľkou devízou týchto meničov je nízka stand-by spotreba a najnovšie aj vysoká účinnosť až 96%! Podrobnosti onedlho.
Inak ani to 3F neni problém, stačí kúpiť niekde na aukru alebo inde, použitý frekvenčný menič, s pomocou jedného 50A mostíka a pár mF kondíkov na 400V sa dá spraviť 3F sieť z 1F meniča. Vedel by o tom najlepšie porozprávať LUI ktorý takto prevádzkuje celú stolársku dielňu na 6kW ostrovný + 14kW frekvenčný menič.
Pravda a Láska zvítězí!.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm
Reputace: 11

Re: Vypnutý hlavní jistič od Čezu a 4členná domácnost

Příspěvek od fukuši »

Tak už je to týden co mi mou vinou vypadl hlavní jistič a zatím mě nic nenutilo ho znova nahodit.Tak mě tak napadá nevynuluje se mi to dig.počítadlo na elektroměru?Jinak díky za info ohledně měničů budu to muset nějak řešit.Stávající 3KW vyšel na 10 000Kč a vypadá zatím velmi dobře ale měsíc provozu nic neznamená největší obavu jsem měl z indukční desky a tam je to úplně bez problémů.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Vypnutý hlavní jistič od Čezu a 4členná domácnost

Příspěvek od mypower.cz »

Bacha na to. Tvalejsi vypinani hlavniho jistice zpusobuje navykovost, ktere se clovek leckdy tezko zbavuje. Jakmile je to hodne dlouho, cloveku se pak nechce ho nahazovat zpet. Obcas to skonci extremem jako napriklad ja :D Chudak CEZ :(
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm
Reputace: 11

Re: Vypnutý hlavní jistič od Čezu a 4členná domácnost

Příspěvek od fukuši »

mypower.cz píše:Bacha na to. Tvalejsi vypinani hlavniho jistice zpusobuje navykovost, ktere se clovek leckdy tezko zbavuje. Jakmile je to hodne dlouho, cloveku se pak nechce ho nahazovat zpet. Obcas to skonci extremem jako napriklad ja :D Chudak CEZ :(
Máš pravdu admine nevím nevím co ten Čez ale jak znám pos...lance tak oni nám to stejně osolej hlavně až nás bude moc co se jim na tu jejich předraženou elektřinu vy....Hlavně odběrové místo to je PRAS......NA.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Vypnutý hlavní jistič od Čezu a 4členná domácnost

Příspěvek od mypower.cz »

Rekl bych ze hodne nas nebude, protoze na tohle musi byt clovek staveny i po psychicke strance. Zdaleka ne kde kdo je ochoten prijmout fakt, ze ve 2 rano po tydnu skaredeho pocasi proste pracku leckdy nezapne. Treba me tento fakt absolutne vubec nevadi. Je ale kazdopadne dobre, ze jsme pohromade, dokazeme si vymenovat zkusenosti, dokazeme sve systemy vzajemne vylepsovat, pomoci si a to je myslim to uplne nejcennejsi, dat tenhle typ lidi s podobnym alternativnim smyslenim do kontaktu.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm
Reputace: 11

Re: Vypnutý hlavní jistič od Čezu a 4členná domácnost

Příspěvek od fukuši »

Asi to tak bude ale hledání řešení je to kouzlo.Třeba ta automatka.Mám několik možností.Bud nevím co s energií a pouštím studenou vodu,nebo zapnu pustím teplou cca min počkám a pouštím studenou,nebo upravím teplotu,2 měsíce co jede dřevoplyn TUV ohřívá dřevo tak napouštím teplou dál studenou je to jen o 1 minutě u automatky,v létě solár a fotov.
rozdíl na jednom praní je cca 750Wh na 50stupních.Stačí s tím počítat a udělat si 2 přívody k automatce spojit přes klapky do jednoho a přepnutí za 1s.Nechci být otrokem automatky ,fotov,chci mít jen možnost výběru a hlavně si hrát.
Takže těch 300Wh co potřebuji na vyprání mám v bateriích vždy ale i kdyby ne tak to jak říká admin aspon mě nevadí,zítra je taky den.
ledka
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 05, 2013 5:18 pm
Reputace: 0

Re: Vypnutý hlavní jistič od Čezu a 4členná domácnost

Příspěvek od ledka »

Dobrý den, blahopřeji k realizaci. Udržel jste ho vypnutý, i nyní v době povodní ?
Zdá se mi být poněkud málo slunečních paprsků.
Nejste zatopen ?
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm
Reputace: 11

Re: Vypnutý hlavní jistič od Čezu a 4členná domácnost

Příspěvek od fukuši »

Tak zatopenej nejsem jen v ulici vypadla 2x el.tak soused tak 80m vzdálenej nechápal proč svítíme a on ne.Jinak 2,7KWp svůj boj prohrálo v pondělí.Baterie při zátěži cca 3KW(večer) dosáhly 43V zatím jsem tak nízko nikdy nebyl.Tak jsem potupně šel nahodit DS.Je to aspon důvod okamžitě namotovat těch 6 panelů co mám doma nečině válet.Nejvíc jsem měl 16KWh/den nejmín 3KWh/den.Toto počasí potvrdilo moje výpočty na 18 panelů.S největší pravděpodobností bych nemusel jistič zapínat ale stejně si musím předělat rozvod páč potřebuji sem tam řezat na 3f.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek