Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od mypower.cz »

Obrázek

Zdroj: http://www.eru.cz/user_data/files/ERV/ERV9_2012.pdf

Archiv: http://webcache.googleusercontent.com/s ... =firefox-a

Citace:

c) cena za činnost operátora trhu v elektroenergetice 7,56 Kč/MWh; cena je účtována za
veškerou elektřinu spotřebovanou zákazníkem, výrobcem provozujícím výrobnu
elektřiny nebo provozovatelem přenosové nebo distribuční soustavy, a dále za
elektřinu spotřebovanou zákazníkem v ostrovním provozu na území České republiky
prokazatelně odděleném od elektrizační soustavy České republiky
, kromě elektřiny
pro čerpání přečerpávacích vodních elektráren, technologické vlastní spotřeby
elektřiny a ztrát v přenosové a distribuční soustavě,

:idea:

Nerozumim tomu, jsem jen hloupy obcan. Muze mi tohle zdaneni nekdo vysvetlit? Dekuji.
Jardat
Příspěvky: 124
Registrován: ned srp 12, 2012 2:40 pm
Reputace: 3

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Jardat »

Musíš se zeptat té paní, která je pod tím podepsána. Její politický úkol je ale jasný. Zrovna bych se jí ještě zeptal v jaké fázi je příprava atomové daně, a v jaké výši, a zdali bude aplikována i na ostrovní systémy.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od kybos »

To je jen přechodný stav, kdy platíte výpalné pouze za elektřinu spotřebovanou. Za čas nebudou tyto peníze stačit na plnění krabic od vína a přejde se na poplatky za energii vyrobenou a následně tak jako u poplatků z deště na platby za energii ze slunce, která dopadla na pozemek vlastníka bez ohledu na to, zda ji spotřeboval či nikoliv.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od rob.brno »

Je tam taky udána metodika jak se spotřeba ee měří nebo povinost mít cejchovaný elměr? Plus sankce za porušování? Bez těchto náležitostí si myslím, je to zatím jen cár papíru popsaný nesmysly. Přirovnal bych to trošku k poplatkům za používání TV a radia: těžko nějaký soudce vydá soudní příkaz ke vstupu do objektu, aby mohla být učiněna kontrola.

Ale jasně se ukazuje směr, kam to celé v budoucnu povede :-(
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od mypower.cz »

Je otazkou kdo je zakaznikem. Jsem ja sam sobe zakaznikem? Mozna jestli se to nevztahuje na tu situaci, kdy kuprikladu EON zridi ostrovni FVE a prodava energii takto ziskanou dejme tomu nedaleke chatove oblasti. Pak je to asi v kompetenci ERU, je to kseft, tecou tam penize od zakaznika k dodavateli, otazka zni jak je to mysleno. Zkusi se nekdo take poptat na ERU? V tydnu telefonicky, mailem, dopisem?

Pokud tomu tak je jak jsem uvedl, pak by to melo byt zcela zretelne uvedeno v cenovem rozhodnuti ERU aby nemohlo dojit k chybne interpretaci.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od SJM »

mypower.cz píše:Nerozumim tomu...
Možným vysvětlením je název celého odstavce, ze kterého je uvedená citace:
(6) Pro činnosti operátora trhu platí tyto pevné ceny a určené podmínky
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od mypower.cz »

Napada me jeste jedna mozna (dez)interpretace a to v pripade ze ma zakaznik kuprikladu spolecnosti EON doma zaroven i ostrovni system ke stavajici pripojce (coz je vetsina lidi tady na mypower.cz) tak se to da vylozit i tak ze to sice cele plati pro operatora trhu v elektroenergetice a dale na ostrovni systemy zakazniku, kteri jsou zaroven pripojeni k operatorovi trhu v elektroenergetice. No to by bylo maso... :D

c) cena za činnost operátora trhu v elektroenergetice 7,56 Kč/MWh; cena je účtována za
veškerou elektřinu spotřebovanou zákazníkem, výrobcem provozujícím výrobnu
elektřiny nebo provozovatelem přenosové nebo distribuční soustavy, a dále za
elektřinu spotřebovanou zákazníkem v ostrovním provozu na území České republiky
prokazatelně odděleném od elektrizační soustavy České republiky, kromě elektřiny
pro čerpání přečerpávacích vodních elektráren, technologické vlastní spotřeby
elektřiny a ztrát v přenosové a distribuční soustavě,

V tom cenovem rozhodnuti nevidim nic o tom kdo je majitelem ostrovni FVE, vidim tam zakaznik operatora trhu, coz majitel ostrovni FVE, ktery ma zaroven pripojku k DS jaksi splnuje... :roll: Projistotu asi lepsi radeji nebyt ani zakaznikem operatora trhu :!: :fuuu: :mrgreen:
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od gupa »

Odpověď bych hledal zde:
http://www.eru.cz/user_data/files/sdele ... oz%202.pdf

Je z dokumentu jasné, že ERU nedoporučuje ostrovní provoz z důvodu nenávratu investic. Nedoporučuje jej i z důvodu toho, že se vlastně stopla o jistého data veškerá podpora krom zelená úsporám. Proto se účtuje za ostrovní provoz v jiných následkých věstnících a vyhláškách.

Promne je rozhodující moment, kdy ERU nedoporučuje (v dokumentu nakonci je to červeným písmem) a to znamená, že ERU nějaká malá FVE elektrárna která je oddělena od sítě v podstatě nezajímá a ztoho je potřeba vycházet.

Dále jsem napochybách, zdali termín ostrov v pojetí dokumentů ERU znamená opravdu malá mikroelektrárna kterou má někdo na střeše a nic víc okolo krom této malé elektrárny neeviduje ani neměří a není smluvně nějak vázán.

Z dokumentu z prvního příspěvku je jasné, že pokuty za překročení dodávek nejsou žádná sranda, (tisíce za překročenou kWh).Takže jestliže někdo zapne ze zákazníků neoddělenou elektrárnu a pustí to bez smlouvy do sítě jak se říká na plný kotel a operátorovi napaří pokutu, tak se nedivte, že jsou tak citliví na otázky okolo malých výroben.

Závěrem, jsou to trotlové, místo aby energii zpřístupnili a začala se tak více prodávat a tak více vydělávat, dělají milosti a panské rozhodnutí. Já bych ani nepřemýšlel o vlastní výrobě, kdyby cena elektřiny a všech těch poplatků byla nízká a přijatelná. Podřezávají si vlastní větev a dojde naně jak došlo na telefonní společnosti.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od kybos »

Lze očekávat, že ČEZká vláda (rozuměj řízená lobisty ČEZu) se bude všemi prostředky snažit o to aby jí neklesly příjmy ze skryté daně ve formě poplatků a přílepků k ceně elektrické energie. Cena elektrické energie je tak nízká, že se jí nevyplatí vyrábět, ale cena různě kamuflovaných stávajících i do budoucna připravovaných (atomová daň) přílepků již v současnosti cenu elektrické energie převyšuje. Je to jen jeden z dalších tunelů, další politicky stravitelná metodika jak obrat prostý lid a přidat skupince nejbohatších.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

dle výše citovaného zákona vyplívá povinnost pro každého konzumenta elektřinu na území čr platit za jeho "služby" .
Jenže je tu ještě platba za systémové služby (hlídání stability sítě) 132,19Kč/MWh bez dph :eek2: .
Každej distributor (eon , čez , pre atd ) tyto poplatky připočítává v každé zůčtovací faktuře svým "zákazníkům" .
Někde jsem tu už o tom psal , když se asi před půl rokem dostalo toto ven , tak sem volal na eon co je to za
kraviny ... : odpověděli v tom smyslu , že to začali účtovat zákazníkům , protože jim to narušovalo plány zisků . Na otázku zda-li se tato povinnost platit vstahuje i na čistě ostrovní zdroje el. bez přípojky k ds a jakýchkoli dotací , odpověděli že jo :uh: , žeprej se to týká každé spotřebované el. na území čr . Nadhodil jsem solární kalkulačku - té se to také týká , brali bychom zákon do puntíku . Aspoň že ještě nedělají kalkulačky s el. měrem. :wall: .

Já , jako provozovatel "výrobny" elektřiny ze slunečního záření musím platit . Logika tohoto je naprosto z řitě :hell: . Platit někomu za něco co nikdy nedostal (platit operátorovi trhu s el. a za systémové služby za elektřinu která neopustila můj dům , neovlivnila ds , nikdo z ní neprofitoval je na stejné úrovni jako bych měl platit Lojzovi z Aše že me škrábe za uchem , ikdyž sme se nikdy nepotkali) hraničí s vydíráním .

Spíš v tom vidím snahu státních orgánů získávat data o instalovaných , provozovaných "zdrojích" obnovitelné energie aby se měli čím ohánět v Bruselu že plní EU-závazky :arrow: jinak by se jim tam asi smáli jací sou břídilové .

Teď mi došlo , proč mi eon neposlal za březen fakturu s těmito poplatky ... já jim nenahlásil březnovou výrobu ... oooops :yes: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od tomas »

Je pravda že ostrovní sítě musí platit poplatky podobné (nebo stejné) jako provozovatelé FVE v zeleném bonusu za vlastní vyrobenou a spotřebovanou elektřinu:
systémové služby 0,15995 Kč / kWh
podpora výkupu elektřiny z OZE a KVET 0,70543 Kč / kWh
činnost zúčtování OTE 0,00915 Kč / kWh
Je to absurdní když si člověk uvědomí, že ta energie vůbec nevyužila distribuční síť a neprošla elektroměrem.Takže je to vlastně bezdůvodné obohacení distributora a zvláště absurdní je ten OZE poplatek za elektřinu vyrobenou v OZE. :uh:

Proto jsem tu už dávno psal, žádné licence a nikomu ostrovní elektrárnu nehlásit. Jen by váš stát oškubal a nadal do solárbaronů což asi i tak většina kolemjdoucích po ČEZké mediální masáži řekne a pokud přitom nehodí i kamenem budete ještě rádi.

Jestli se ale v tomto případě nejedná spíše o toto:
http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-e ... tum-910696
každopádně je to špatně napsáno, dost nebezpečně - dalo by se to zneužít všelijak. Tyto poplatky by měly být správně vázané na odběrná místa, tedy elektroměr.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od SJM »

Uvedené poplatky jsou platné "pro činnosti operátora trhu" - operátor trhu s elektřinou zřejmě není Abrams ani nikdo jiný zde z fóra.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od tomas »

SJM píše:Uvedené poplatky jsou platné "pro činnosti operátora trhu" - operátor trhu s elektřinou zřejmě není Abrams ani nikdo jiný zde z fóra.
Jak to myslíš?
Operátor trhu s elektřinou a plynem je v ČR pouze jeden OTE: https://www.ote-cr.cz/ a tomu by se to mělo platit.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od SJM »

JJ, původně mi přišlo, že význam by mohl být i jiný.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od tomas »

"Cena za systémové služby cssi v Kč/MWh, hrazená za množství elektřiny dodané
zákazníkům v České republice včetně spotřeby v ostrovních provozech, ostatní spotřeby
provozovatelů distribučních soustav a exportů do ostrovů v zahraničí a lokální spotřeby
výrobců, je stanovená regulačním vzorcem"
Na straně 19: http://www.eru.cz/user_data/files/legis ... 140_09.pdf

Vypadá to že už s vámi počítají :write: :comp:
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
roman
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 15, 2013 2:22 pm
Reputace: 1

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od roman »

Zdravím všechny.

Dovolím si vmísit se do diskuse se svým laickým názorem na uvedenou problematiku:
Všechny výše uvedené vyhlášky ERÚ se týkají (krom jiných) zákona 458/2000 Sb. - Zákon o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů (energetický zákon).
A z toho mi plyne ( a věřím, že to tak je :) ), že se na mne budou poplatky vztahovat jen v případě, že svou vyrobenou elektřinu poskytnu za úplatu jiné fyzické či právnické osobě na základě přidělené licence - tedy mám výrobu a distribuci elektřiny jako podnikání. Snad mi byrokrati z absurdistánu nedokáží opak....

Po zkušenostech s podklady pro oznámení stavby - "Montáž FV panelů na rodinný dům" (abych nepoužil slovo elektrárna nebo podobné) a následnou byrokracií v podobě požárně-bezpečnostní studie :uh: a jiné spousty nesmyslů pro stavební úřad, se budu držet hesla "zatloukat, zatloukat, zatloukat" a na úřadech se už na nic ptát nebudu... ;)

Roman
Pavel.Simon
Příspěvky: 101
Registrován: čtv zář 08, 2011 9:13 pm
Reputace: 1
Bydliště: Liptov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Pavel.Simon »

roman píše:Zdravím všechny.

Dovolím si vmísit se do diskuse se svým laickým názorem na uvedenou problematiku:
Všechny výše uvedené vyhlášky ERÚ se týkají (krom jiných) zákona 458/2000 Sb. - Zákon o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů (energetický zákon).
A z toho mi plyne ( a věřím, že to tak je :) ), že se na mne budou poplatky vztahovat jen v případě, že svou vyrobenou elektřinu poskytnu za úplatu jiné fyzické či právnické osobě na základě přidělené licence - tedy mám výrobu a distribuci elektřiny jako podnikání. Snad mi byrokrati z absurdistánu nedokáží opak....

Po zkušenostech s podklady pro oznámení stavby - "Montáž FV panelů na rodinný dům" (abych nepoužil slovo elektrárna nebo podobné) a následnou byrokracií v podobě požárně-bezpečnostní studie :uh: a jiné spousty nesmyslů pro stavební úřad, se budu držet hesla "zatloukat, zatloukat, zatloukat" a na úřadech se už na nic ptát nebudu... ;)

Roman
V tomto prípade sa aspoň na základe slovenských skúsenosti plne pripájam k tvojmu názoru.
Ak majiteľ FV panelov na streche neziada podporu štátu, štát od nej nemá čo chcieť.
U nás je podpora v troch častiach:
1. Prednostný prístup do siete - teoreticky ho musí vždy distribucka pripojiť
2. Prevzatie zodpovednosti za odchýlku - zo začiatku som/sme tuto podporu nehrali vážne, ale práve so vznikom OKTE (obdobia OTE) je to dost drahá služba
3. Podpora doplatkom a vykupom elektriny

Ostrov môže poberať podporu podľa bodu 3. Potom z by sa na neho vztahovali spomenuté platby. Na Slovensku ich už tiež zaviedli.

Nepodporovaný = nezeregistrovaný na ÚRSO (vaše ÉRU) však nie je FVE podľa zákona 309/2009 a teda neplatí tieto poplatky. Len takých je malo a nie sú verejne známe - nie sú registrované.
1. 4 x 225 Wp Sunway do 24/135 AGM do 1 x Involar 250 W z i4WiFi - beží večer
2. 4 x 225 do 4 Involar od i4WiFi - beží občas (riešim druhý akumulátor)...
https://EnergiaWeb.sk
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od mypower.cz »

Zdravim mistni komunitu. Oslovil jsem ERU a byla mi dorucena nasledujici odpoved:


Dobrý den paní ing. Vitásková,
dostala se ke mě informace o zpoplatnění provozu ostrovních elektráren, které nejsou připojeny k DS a energii do ní nedodávají.

Bylo by prosím možno abyste se k této problematice jako předsedkyně ERU vyjádřila pro komunitní server mypower.cz, zabývající se osvětou ohledně energetické soběstačnosti?

Chtěl bych se zeptat na důvod zpoplatnění energie ze slunce, která je všem tak nějak od přírody dostupná zdarma. Pokud je mi známo, provozovatel distribuční síťě, provozovatel přenosové sítě, ani stát se nijak na svitu slunce nepodílí ani ho nijak nezajišťuje. Kam tedy tyto peníze jdou a za co jsou vybírány?

Podotýkám že neřeším nijak systémy připojené do veřejné distribuční sítě, řeším zpoplatnění provozu těch systémů, kde se občan rozhodnul nezatěžovat státní infrastrukturu a přesto je dle rozhodnutí ERU nucen platit poplatky.

Citace z Cenového rozhodnutí ERU:

http://www.eru.cz/user_data/files/ERV/ERV9_2012.pdf

c) cena za činnost operátora trhu v elektroenergetice 7,56 Kč/MWh; cena je účtována za veškerou elektřinu spotřebovanou zákazníkem, výrobcem provozujícím výrobnu elektřiny nebo provozovatelem přenosové nebo distribuční soustavy, a dále ***za elektřinu spotřebovanou zákazníkem v ostrovním provozu na území České republiky prokazatelně odděleném od elektrizační soustavy České republiky***, kromě elektřiny pro čerpání přečerpávacích vodních elektráren, technologické vlastní spotřeby
elektřiny a ztrát v přenosové a distribuční soustavě,

Předmětné téma je možno nalézt zde:

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 649#p18649

Předem děkuji za Váš čas a vaši odpověď.


--

Filip Procházka

---------------------------------
http://mypower.cz
Elektřina ZDARMA!!!







:?:






On 06/06/2013 02:37 PM, Touš Ondřej Ing. wrote:
> > Vážený pane Procházko,
> >
> > Energetický regulační úřad (dále jen ERÚ) obdržel dne 13. května 2013
> > Váš dotaz týkající se platby regulované ceny dle Cenového rozhodnutí
> > ERÚ č. 5/2012 ze dne 30. listopadu 2012, kterým se stanovují ceny
> > regulovaných služeb souvisejících s dodávkou elektřiny (dále jen CR
> > ERÚ). Z pověření Vám sděluji následující.
> >
> > Zmocnění pro stanovování ceny za činnost operátora trhu je
> > Energetickému regulačnímu úřadu dáno zákonem č. 458/2000 Sb. o
> > podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických
> > odvětvích a o změně některých zákonů (energetický zákon), ve znění
> > pozdějších předpisů. V § 20a jsou stanoveny kompetence operátora trhu,
> > které jsou hrazeny předmětnou cenou za činnost operátora trhu, a to
> > včetně ostrovních provozů, které mají jako licencované subjekty stejné
> > povinnosti jako subjekty připojené do distribuční či přenosové sítě ve
> > smyslu poskytování výkazů a dalších informací operátorovi trhu ke zpracování.
> >
> > Jak je uvedeno v bodu 6.2. písm. c) výše uvedeného CR ERÚ, součástí
> > ceny za činnost operátora trhu v elektroenergetice (7,56 Kč/MWh) je
> > také zvláštní poplatek ve výši 2 Kč/MWh podle § 17d energetického
> > zákona sloužící k financování ERÚ a poplatek na náklady operátora trhu
> > spojené se zajištěním činnosti výplaty podpory podporovaným zdrojům
> > dle zákona č. 165/2012 Sb. o podporovaných zdrojích energie a o změně
> > některých zákonů, ve výši 2,11 Kč/MWh.
> >
> > Cena za činnost operátora trhu v elektroenergetice kryje náklady
> > společnosti OTE, a.s. spojené se zpracováním bilance nabídek a
> > poptávek na dodávku elektřiny, provádí zúčtování odchylek mezi
> > plánovaným a skutečně dodaným a odebraným množstvím elektřiny mezi
> > jednotlivými účastníky trhu s elektřinou, zpracovává bilance
> > dlouhodobé spotřeby v ČR, administruje příspěvek na podporované zdroje
> > apod. Náklady na zajištění těchto činností jsou opět hrazeny všemi
> > konečnými zákazníky formou příspěvku k ceně spotřebované (odebrané)
> > elektřiny. Z výše uvedeného tedy vyplývá, že i ostrovní provozy na
> > území ČR se podílejí na nákladech za činnosti, které musí společnost
> > dle platné legislativy zajišťovat.
> >
> > Doufám, vážený pane Procházko, že tato odpověď je pro Vás dostačující.
> > Budete-li mít jakékoliv další dotazy k tématům v naší kompetenci, jsme
> > připraveni je zodpovědět.
> >
> > S pozdravem
> >
> > * *
> >
> > *Ing. Ondřej Touš*
> >
> > vedoucí oddělení regulace cen
> >
> > Energetický regulační úřad
> >
> > Masarykovo náměstí 5
> >
> > 586 01 Jihlava
> >
> > dislokované pracoviště Praha
> >
> > Partyzánská 1/7
> >
> > 170 00 Praha 7
> >
> > tel: +420 255 715 573
> >
> > fax. +420 255 715 568
> >
> > e-mail: ondrej.tous@eru.cz <mailto:ondrej.tous@eru.cz>
> >
> >



:!:



-----Original Message-----
From: "Filip Procházka - MyPower.CZ" [mailto:info@mypower.cz]
Sent: Thursday, June 06, 2013 3:50 PM
To: Touš Ondřej Ing.
Subject: Re: 05548-2_2013-ERU

Dobrý den, obávám se že odpovědi moc nerozumím. Zeptám se tedy jednodušeli a prosím o jednoduchou odpověď ve stylu "ANO", nebo "NE".

Je soukromá ostrovní fotovoltaická elektrárna na střeše rodinného domu, která nepobírá žádné dotace, žádný zelený bonus ani nedodává energii do distribuční sítě, kdy energie je akumulována v bateriích či ihned spotřebována, povinna platit poplatek 2,11 Kč/MWh (odpověď "ANO") či nikoliv (odpověď "NE")?

Předem děkuji za srozumitelnou odpověď.


Filip Procházka

---------------------------------
http://mypower.cz
Elektřina ZDARMA!!!




:?:




Vážený pane Procházko,

odpověď zní ANO.

Zpoplatnění této spotřeby vychází z ustanovení odstavce (6.2.) písmena c) platného cenové rozhodnutí ERÚč.5/2012 ze dne 30. listopadu 2012, kterým stanovují ceny regulovaných služeb souvisejících s dodávkou elektřiny.

Cituji:
"(6) Pro činnosti operátora trhu platí tyto pevné ceny a určené podmínky:
...
(6.2.) Pevné ceny za činnosti jsou:
...
c) cena za činnost operátora trhu v elektroenergetice 7,56 Kč/MWh; cena je účtována za veškerou elektřinu spotřebovanou zákazníkem, výrobcem provozujícím výrobnu elektřiny nebo provozovatelem přenosové nebo distribuční soustavy, a dále za elektřinu spotřebovanou zákazníkem v ostrovním provozu na území České republiky prokazatelně odděleném od elektrizační soustavy České republiky, kromě elektřiny pro čerpání přečerpávacích vodních elektráren, technologické vlastní spotřeby elektřiny a ztrát v přenosové a distribuční soustavě,"


S pozdravem a přáním hezkého dne
O.Touš




:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Zapinam alarm a vyzyvam vsechny k organizaci masivni demonstrace pred ERU.
regalo
Příspěvky: 18
Registrován: pon kvě 07, 2012 7:58 am
Reputace: 0

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od regalo »

MYSLIM, ZE TOTO JE POSLEDNI KAPKA, KDY VSEM MUSI DOJIT TRPELIVOST S TAKOVYMTO CHOVANIM!
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od SJM »

V prvé odpovědi pana Touše ze 6.6.2013 je uvedeno: "...
mypower.cz píše: > > včetně ostrovních provozů, které mají jako licencované subjekty stejné
> > povinnosti ..."
Myslím, že by bylo vhodné požádat o doplnění informace o subjekty, které nemají licenci a o doplnění uvedeného pověření pana Touše od Ing. Vitáskové.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek