Axpert TWIN a další modely

Měniče Axpert
remykczech
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 07, 2022 2:41 pm
Lokalita: okolí Brna

Axpert TWIN a další modely

Příspěvek od remykczech »

Zdravím,

Řeším jak postavit FVE, abych mohl přebytky posílat do bojleru (To se dá buď druhým měničem z 48v přímo pro bojler, spínaný stykačem a nějakou logikou), nebo jedním dostatečně výkonným (Mně by stačilo 5kw, větší souběh na okruhách co chci nedáme + Vypínat stykačem posílání přetoků do bojleru když by šel měnič třeba na 80% své kapacity), problém je jejich vysoká vlastní spotřeba, což všude čtu. Řešením by by Victron, ale vzhledem k dnešním cenám za MP5kVa + Victron MPPT to pro mě v aktuální době nedává smysl. Další varianta mě napadla mít 1 malý měnič na noc a přes den zapínat větší, ale to už mi přijde komplikované, ideálně prostě mít 1 měnič. Kupovat samostatný měnič na bojler/spotřebu v noci se asi nevyplatí a to můžu za 10tis dokoupit 1kWp který pokryje měnič i přes noc...

Koukal jsem že Axpert má o dost více modelů, hlavní požadavek je tedy alespoň 5kw, co nejnižší vlastní spotřeba, s tím jde ruku v ruce "čistý bypass" bez ac-dc-ac konverze. Prostě když nebude baterka, ať se přepne a počká.

Provozuje tu někdo Axpert MKS 4, případně ty twin verze které jsou schopny zapínat druhý AC out když je potřeba? Spotřeby axpertů jsem nikde nenašel, kromě Kinga a nevím jak moc věřit datasheetum..

Děkuji
Tabulka LiFePO4 nkon.nl
// Aktualizovano 18.4.2024

MUST 5kW/48v PV1800 VHM
6,4kWh LiFePO4
3,4kWp 3s3p
Soban
Příspěvky: 3467
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Axpert TWIN a další modely

Příspěvek od Soban »

Já jsem si teď pořídil 80l bojler a fláknul jsem ho přímo na měnič.....

Mám u toho přepínač FVE/DS (teď to slunce neukrmí tak to mám přepnuté na DS) a fláknul jsem k tomu soumrakový spínač https://www.elkoep.cz/sou-1--fotosenzor-sks a přes léto jak to přepnu na FVE se to bude zapínat pouze jak bude svítit - čili panely budou dávat.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
remykczech
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 07, 2022 2:41 pm
Lokalita: okolí Brna

Re: Axpert TWIN a další modely

Příspěvek od remykczech »

To zní rozumně, tak nějak bych to chtěl i já - kupovat měnič jen na ohřev TUV.. to můžu mít BEL a z něj to narvat ten bypass na Axperta, ale tam neřeším “nadbytek” druhého stringu :/

Fakt tu nemá nikdo jiné Axperty, nejlépe ty VM IV, Twin modely atp.? (Berte jako bump)
Tabulka LiFePO4 nkon.nl
// Aktualizovano 18.4.2024

MUST 5kW/48v PV1800 VHM
6,4kWh LiFePO4
3,4kWp 3s3p

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek