DIY: Nenávidí hypotéku. Rodině postavil dům za 86 tisíc

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

DIY: Nenávidí hypotéku. Rodině postavil dům za 86 tisíc

Příspěvek od mypower.cz »

http://bydleni.idnes.cz/obrazem-nenavid ... bnosti_web

Tak tenhle chlapik ma muj maximalni respekt. Ve fotogalerii na idnes k tomu clanku je mezi poslednima fotkama i planek toho baracku kde ma zakresleny i FV panely :) Uplne z toho letim :yes: . Nadhera, nadhera, nadhera, parada, luxus, svoboda, krasne romanticke bydleni, mega inspirace ...

EDIT: 9ta fotka - okno do tvaru elipsy, s komentarem "Z útulného obývacího pokoje je výhled přes skleník na okolní lesy." - to vypada jak ze startreku - interier sidla nejakeho obyvatele nejake cizi planety .. moc se mi to libi ...
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: DIY: Nenávidí hypotéku. Rodině postavil dům za 86 tisíc

Příspěvek od tomas »

Zrovna jsem na to také narazil a chtěl to tu dát, ale by jsi rychlejší. ;) Také se mi to moc líbí :yes:
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Reputace: 14
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY: Nenávidí hypotéku. Rodině postavil dům za 86 tisíc

Příspěvek od lwq »

Jojo, to je v planuuu :-D hypoteka jen zivy ty kravataky v bance, par uveru mi stacilo ... uz nikdy vice ...
PowerK
Příspěvky: 7
Registrován: čtv srp 06, 2020 12:15 pm
Reputace: 0

Re: DIY: Nenávidí hypotéku. Rodině postavil dům za 86 tisíc

Příspěvek od PowerK »

Fakt super bydlení, dost mi to připomíná takový lesní domek, a trochu i styl jurty. Ale majitel si se stavbou asi vyhrál. Takových domů po celém světě přibývá, takové ty soběstačné domy jako třeba země lodě jsou fakt super. Přijde mi to lepší než nějaké takové klasické bydlení. Ale tak každý má jiný styl a někomu by takové bydlení třeba vůbec nevyhovovalo. A bydlení za 86tis no kde to dneska seženete my bydlíme v mobilnim domě a je to taky takový alternativnejsi styl bydlení.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: DIY: Nenávidí hypotéku. Rodině postavil dům za 86 tisíc

Příspěvek od vlkazajac »

Je to pekné, skoro rozprávkové. Pozbierať niekde v škótskych slatinách a lesoch nejaký materiál, tešiť sa z vlastnej práce.

Len ak nemám pozemok v industriálnej krajine, narážam na prvý a zásadný problém. Nie je za babku a stavať na dvoch ároch tiež nie je riešenie. A už klopem kravaťákom na dvere ..... Je tu už akosi tesno a draho, nemyslíte ?

Ale šikovné ruky a vlastnú prácu chválim, každý chlap by to mal skúsiť.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: DIY: Nenávidí hypotéku. Rodině postavil dům za 86 tisíc

Příspěvek od ikovlabs »

Pokud nekdo chce bydlet v chate na paletach proc ne...

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek