Doplň lokalitu

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Doplň lokalitu

Příspěvek od vla »

Všiml jsem si, že kolega cipis zde už nějakou dobu doplní každý inzerát textem doplň lokalitu. Je skutečně otravné zjišťovat odlud prodávající je. Navíc pokud je zde více členů jako já, tak i prodávající přichází o potenciální kupce, většinou totiž takové inzeráty ignoruji. Ochrana soukromí s tím asi nemá nic společného, stejně jste všichni na kdejaké síti atd. Zvažte při podání inzerce připsat i lokalitu, bylo by to příjemné.
Nemám rád tenhle stát.
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Doplň lokalitu

Příspěvek od lzahradil »

V pravidlech bazaru podmínka uvedení lokality je: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=15&t=4657

5) Při nabídce nebo poptávce uveďte lokalitu kde se dané zboží nachází, případně odkud jej poptáváte.

Kdo pravidla nečte/nerespektuje, může se stát že najde svůj inzerát v odpadu.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Doplň lokalitu

Příspěvek od PetrDubi »

Já bych udělal ten formulář pro zakládání vláken v bazaru a byl by klid.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Doplň lokalitu

Příspěvek od fugas »

Souhlas. A pokud jde o soukromí jak píše vla, tak napsat Praha Brno nebo Ostrava není problém, když jsem dejme tomu 30km od nějakého většího města.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Dagus
Příspěvky: 1951
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Doplň lokalitu

Příspěvek od Dagus »

Já zase nechápu to pozdvižení nad lokalitou. Pokud to zboží chci, tak se zeptám. Pokud je to malé, tak je pro mě levnější si to nechat zaslat dopravkou. 100Kč je pro většinu 30min času a to nepočítám naklady na cestu. Pokud to chci hodně, tak je přeci jedno kde to je. Teď jsem hledal tašky bramac 40ks a je mi úplně jedno kde v republice jsou, pokud mi je daný člověk pošle a ani tak to nebylo snadné.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 922
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Doplň lokalitu

Příspěvek od lzahradil »

Názory jsou rozdílné a vždy asi budou.
Z mého pohledu. Pokud si budu chtít přilepšit a koupit nějaké panely. Na bazaru najdu 2 třeba i stejné nabídky. Jedna bude z Brna a druhá z Prahy.
V mém případě si pro ně přeci nepojedu z Plzně do Brna když mě vyjde levněji Praha.

Argument, pokud to zboží chci, tak se zeptám. Možnost to samozřejmě je ale proč každý kdo na inzerát kouká musí psát prodávajícímu SZ "Odkud jsi?, Kde zboží je?" Když to muže být uvedeno rovnou.

Takže za mě určitě uvedená lokalita je správně.
A píšu Plzeň, přesto že přímo z Plzně nejsem.. Ale mám to tam asi 15min
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
cipis
Příspěvky: 4360
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Doplň lokalitu

Příspěvek od cipis »

Tak ono to chce nad tim myslet i na ostatni, nejen na sebe. Odpovidat na deset otazek, kde to je, pres SZ, nebude nikoho bavit a ve finale se treba tech 9 zbylych ani odpovedi nedocka. Stovka za dopravu je relativni, ja treba sluzebne jezdim po Morave, tak neni problem se po ceste nekde zastavit, pripadne i nekomu neco priblizit. U drobnych veci je zase problem samotne postovne a celkove vubec ochota prodejcu posilat. Drtiva vetsina preferuje penize v hotovosti na ruku a resit nejake ucty ci dobirku nechce. Dobry napad je prodavajicimu objednat zasilkovnu, ale zase to tam on musi zanest, da se samozrejme i objednat kuryr, ale to take zalezi na casovych moznostech prodavajicich.
Proste lokalita je zadouci a proto je i v pravidlech bazaru, takze ji tam budu vyzadovat ;⁠-⁠)
Dagus píše:Já zase nechápu to pozdvižení nad lokalitou. Pokud to zboží chci, tak se zeptám. Pokud je to malé, tak je pro mě levnější si to nechat zaslat dopravkou. 100Kč je pro většinu 30min času a to nepočítám naklady na cestu. Pokud to chci hodně, tak je přeci jedno kde to je. Teď jsem hledal tašky bramac 40ks a je mi úplně jedno kde v republice jsou, pokud mi je daný člověk pošle a ani tak to nebylo snadné.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
alextccz
Příspěvky: 67
Registrován: úte led 16, 2018 2:28 pm
Lokalita: okr. Tachov
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: okr.Tachov

Re: Doplň lokalitu

Příspěvek od alextccz »

Jen pro inspiraci pravidla bazaru z jiného fóra:
Pravidla fóra
1. Správně nadepsané téma
2. Povinná cena
3. Uvedeno bydliště - stačí v profilu.
4. Alespoň jedna fotka.
5. Zboží bude vystaveno pouze zde, pokud je na jiném inzertním serveru pak lze umístit odkaz do Inzerce z www
6. První zájemce byl ten, jenž vyjádřil zájem v tématu, nikoliv v SZ !
7. Jsou zakázány veškeré komentáře k tématu, výjimkou dotazy k dopravě, stavu zboží apod.
8. Platnost inzerátu max 30 dní.
Při nedodržení bodu 1 - 6 jsou inzeráty mazány + je možno obdržet BAN.
Za neoprávněné komentáře je možné obdržet BAN.
Pravidla inzerce jsou závazná!
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Doplň lokalitu

Příspěvek od fugas »

No jo, jenže pokud ty pravidla nikdo nečte,je to k prdu. Viz pravidla registrace.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.