3fazova centrala a 3 menice axpert

AC i DC dobíječe baterií ze záložních zdrojů (například z elektrocentrály, z rozvodné sítě), návody, nápady, praktické zkušenosti
brana
Příspěvky: 58
Registrován: sob dub 08, 2017 6:16 pm
Lokalita: Humpolec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: dost
Kapacita baterie [kWh]: stale malo
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

3fazova centrala a 3 menice axpert

Příspěvek od brana »

panove napadla mne takova silenost)mam paraelne 3 axperty 4000W na jedne baterce a 3fazovou centralu pro pripad nouze-vystup 220 z centraly da tak 2000W ,ale pri 3 fazich nekde kolem 7000W,tak mne tak napadlo- kazdemu menici dat 1 fazi a spolecnou nulu-"teoreticky" by se mel kazdy menic "nafazovat" podle faze co ma na vstupu a dobijel by baterky nastavenym poudem-mohl by se tak vyuzit cely vykon centraly?zkusil nekdo nekdy neco takoveho?nebo je to jen mozno povazovat za dalsi muj "sileny napad"...???martin
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 3fazova centrala a 3 menice axpert

Příspěvek od jahodovák »

nevím,ale jak zde čtu,většinou měnič nechce spolupracovat s centrálou která nemá invertor,myslím že třífázová ho nemá zcela jistě,to by spíš bylo lepší použít jako nabíječku třífázovou svářečku,pokud má na výstupu použitelné napětí a regulaci proudu...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
macherko1
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 24, 2021 3:16 pm
Bydliště: Bytča

Re: 3fazova centrala a 3 menice axpert

Příspěvek od macherko1 »

tak tak
Poloostrov /Faza L1:JV: 325Wp /10ks poly 3250Wp +Axpert VMIII 450V Mppt + OpSZ fG Forte 48V/620Ah Faza L2:JV: 285Wp /12ks Poly + MPP Solar PIP5048GK 450V MPPT-OpSZ IGB 48V/840Ah,GreenBono AKU
brana
Příspěvky: 58
Registrován: sob dub 08, 2017 6:16 pm
Lokalita: Humpolec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: dost
Kapacita baterie [kWh]: stale malo
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 3fazova centrala a 3 menice axpert

Příspěvek od brana »

no ja mam jeste ty prvni pip-ms a jeden jsem kdysi zkousel,dokud byl sam,na vystup 220 z te centraly a vzal to bez kecu ted jsou 3 v paraelu a to prave nevim.......nejradeji bych je rozdelil na 3 solo-kazdy se svou baterkou-ale pry taky nelze-no na zkouseni draha hracka-zahuli se a jsem v...........koupil jsem si digi meracek frekvence-ale asi tam leze nejaka harmonicka-ukazuje kraviny a starej jazyckovej kmitomer jsem asi kdysi vyhodil....chtel jsem te centrale mimo U a I taky zmerit frekv. aby to nebylo moc mimo a prd...ale pokud nemuze byt kazdy na sve baterce a spolecnem vystupu 220-ze "pry" by tam tekly nejaky vyrovnavaci proudy co by je mohly znicit-pak je otazkou-jestli by tam netekly proudy i pri stavu,kdy ma kazdy jinou fazi....tech neznamych je dost.......

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek