Jak se žije s ostrovní FVE bez DS?

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Jak se žije s ostrovní FVE bez DS?

Příspěvek od drama »

Jedná se samozřejmě o variantu B, je to AEG Lavamat. U některých programů se tam dá snížit teplota, u některých to nejde. Už jsem to psal jinde, ale tady to zopakuji. Chtěl jsem u pračky vyměnit topnou spirálu z 2kW na něco menšího, ale bohužel to nejde. Pračka je tak "inteligentní", že sleduje i rychlost ohřevu vody a pokud to není dosti rychlé, ohlásí chybu topné spriály a konec. Proto všem doporučuji měnič min. 2,5kW.
luge
Příspěvky: 750
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: Jak se žije s ostrovní FVE bez DS?

Příspěvek od luge »

vata píše:Zdravím, taky o pračce začínám velmi pomalu přemýšlet... Valchou to jde taky, ale času se nedostává... Dešťovky je dost, kdyby se pralo na nějaký mýdlový prostředek, tak se s tím dá i zalévat :)
Jediné, co mě mate, je ta topná spirála v pračce - musela bych ji nějak odpojit, protože kdyby přece jen sepla, můj 1200W měnič by šel do kolen. Řešil jste to někdo?
Presne tak vata.Dažďovky je dost,zatial mám tri kubíky,vydržia dost dlho pereme aj dva krát cez deň k tomu dve wc.
Myslím že to tu niekde najlepšie vystihol drama "pere se když to pere".Pri paneloch o 4kWp a praní raz za týždeň s nejakým predhrevom to asi pre karla nebude problém.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Jak se žije s ostrovní FVE bez DS?

Příspěvek od mypower.cz »

Poctive hlasim sve nove zkusenosti se zivotem na ostrovnim systemu bez DS.

I s touto prachbidnou vyrobou z FVE...

Obrázek

... doted (16:40) asi 2kWh z 2.24kWp FVE ...

Obrázek

225Ah baterkama, 24V systemem, 3kW menicem a 1500W 60L boilerem:

Obrázek

... se da cely den pracovat na IT projektech na PC, vyfiltrovat 300W cerpadlem 200L sud destovky, fungovat na netu, poslouchat muziku, uvarit kafe, ohrat 60 litru vody v boileru elektrikou tak ze se s ni da krasne osprchovat. Ja nevim jak kdo, ale ja jsem s timto typem energie, ktera mi na strechu pada zadara a kterou si dokazu zachytit a zpracovat diky technologii pro FVE naprosto spokojen...

Boiler je ten skok dolu ve tretim grafu kolem 12H, coz je ubytek napeti na bateriich zpusobeny zatezi pri napajeni spiraly boileru z menice.

:)) :)) :))

Rekl bych ze elektricka energie je to posledni co mi ted v zivote chybi.

Jak se vlastne jinak zije na ostrovni FVE bez DS?
Takto: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=6&t=1226

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek