dotaz na zapojení panelů reklamace - Goodwe

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
jenda4
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 06, 2022 11:02 am

dotaz na zapojení panelů reklamace - Goodwe

Příspěvek od jenda4 »

Zdravím, chci se optat , dnes mi přišla dokumentace k FVE Goodwe 8ET , 3-fáze , baterie 11.2kw , 6.3 kw . Dotaz se týká toho, že mám panely 8 ks na jihozápad a 6 panelů na jihovýchod / všechny 450W / . Ale zapojení od firmy mám do dvou stringrů a to 7 + 7 ks panelů. Ale toto se mi zdá špatně , protože při východu slunce nebo pozdně odpoledne slunce svítí na jednu nebo druhou stranu a vždy zůstává jeden z panelů v stringrech ve stínu. Počítal jsem s tím, že 6 panelů je jeden string PV1 a zbylých 8 panelů na západní straně PV2 je druhý. Nebo je správné, že jeden z panelů je vždy u obou stringrů na jiné straně střechy. Myslím si, že ty panely se navzájem ovlivňují a omezují výkon do střídače.

Ale firma mě přesvědčuje , že je to v pořádku....Mě se to nezdá i výkon není teď ideální dopoledne při plném svitu okolo 1kw a odpoledním sluníčku max. 2.5 kw . Jak to tedy je ? Můžu to reklamovat. Děkuji za pomoc Honza
bokser01
Příspěvky: 1319
Registrován: pon úno 07, 2022 2:43 pm
Lokalita: Okolí Pardubic
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7770
Kapacita baterie [kWh]: 14,4

Re: dotaz na zapojení panelů reklamace - Goodwe

Příspěvek od bokser01 »

Pokud máš 8 panelů na jednu stranu a 6 na druhou a firma ti zapojila 6 panelů s 1 panelem na jinou světovou stranu do jednoho stringu tak to je samozřejmě špatně... Ten jeden panel ti ovlivňuje výkon celého stringu. Takže to reklamuj...
MUST 3KW 80A MPPT 24V/ 3,75kWp stringy 5s3P 200wp + 5s1P 150wp. 2 měnič MUST 3KW 80A MPPT 24V 4kWp stringy 2S4P 400wp bifacial + 2S1P 410wp Baterie 14,4KWh olovouhlik (6x JPC12-200), Celek tedy 7770Wp :yes:
jenda4
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 06, 2022 11:02 am

Re: dotaz na zapojení panelů reklamace - Goodwe

Příspěvek od jenda4 »

bokser01 píše:Pokud máš 8 panelů na jednu stranu a 6 na druhou a firma ti zapojila 6 panelů s 1 panelem na jinou světovou stranu do jednoho stringu tak to je samozřejmě špatně... Ten jeden panel ti ovlivňuje výkon celého stringu. Takže to reklamuj...
Děkuji moc za pomoc a zítra to půjdu řešit . Panely už jsou na střeše , ale ve schéma mají do střídače 7+7 panelů :((
bokser01
Příspěvky: 1319
Registrován: pon úno 07, 2022 2:43 pm
Lokalita: Okolí Pardubic
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7770
Kapacita baterie [kWh]: 14,4

Re: dotaz na zapojení panelů reklamace - Goodwe

Příspěvek od bokser01 »

Je otázka jestli také schéma odpovídá realitě :D Ale asi ano když to nefunguje jak má... Nevidím důvod proč by jsi nemohl mít na 1 MPPT vstup 8 panelů a na druhý 6. Takto jestli je to prohozeno mezi s sebou ty stringy, tak je to značně neefektivní a špatně...
MUST 3KW 80A MPPT 24V/ 3,75kWp stringy 5s3P 200wp + 5s1P 150wp. 2 měnič MUST 3KW 80A MPPT 24V 4kWp stringy 2S4P 400wp bifacial + 2S1P 410wp Baterie 14,4KWh olovouhlik (6x JPC12-200), Celek tedy 7770Wp :yes:
jenda4
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 06, 2022 11:02 am

Re: dotaz na zapojení panelů reklamace - Goodwe

Příspěvek od jenda4 »

bokser01 píše:Je otázka jestli také schéma odpovídá realitě :D Ale asi ano když to nefunguje jak má... Nevidím důvod proč by jsi nemohl mít na 1 MPPT vstup 8 panelů a na druhý 6. Takto jestli je to prohozeno mezi s sebou ty stringy, tak je to značně neefektivní a špatně...

Právě , proto budu chtít fyzicky kontrolu :)) A tvrzení , že je to OK , jsem, si to myslel, že kecají....
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: dotaz na zapojení panelů reklamace - Goodwe

Příspěvek od brin »

Další otázkou je, jestli náhodou nemáte optimizéry. Pokud ano, nebude ta ztráta významná.
jenda4
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 06, 2022 11:02 am

Re: dotaz na zapojení panelů reklamace - Goodwe

Příspěvek od jenda4 »

brin píše:Další otázkou je, jestli náhodou nemáte optimizéry. Pokud ano, nebude ta ztráta významná.

Ne nejsou , teď jsem si všiml, že dle schéma má být monitorovací hlídací relé fází 3fáz. a podpětí + spínač /stykač/ a fyzicky ho tam nemám :oops: Takže při bouřce nebo poruchy čezu to bude restartovat "blikat" celý střídač , možná i rozvod v domě. Zase chtěl někdo ušetřit pár stovek :evil:

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek