RRD - rychle rostoucí dřeviny

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Rado
Příspěvky: 56
Registrován: pon úno 13, 2017 6:38 pm

Re: RRD - rychle rostoucí dřeviny

Příspěvek od Rado »

Ja som spokojný s Paulowniou. Keď zasadite sadenice s liter a pol korenovy balom netreba ani orať stačí tak tri krát pokosiť burinu. Potom si už poradí. Japonské topole som nasadil na skúšku, tie už proti burine take odolné neboli narástli len meter a to som asi tri krát pokosil burinu. Paulownia 2,5 m a hrúbka asi ako štyri topole dokopy. V kombinácii s kotlom so Stirlingovym motorom by to bolo ideálne. Aj som taký zháňal ale našiel som na nete len jednu ponuku firma Maga s.r.o. A ti mi ho ponúkali za cenu 18 000Eur, elektricky výkon 1000 w za hodinu. Približne. Takze cenovo sa to nevyplatilo. Ten link kde bol ten kotol už pravdepodobne neexistuje vyhadzuje mi to chybu 404. Asi nebol odbyt ani sa nedivím za tu cenu.
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain

Re: RRD - rychle rostoucí dřeviny

Příspěvek od lwq »

Nezkousel jste nekdo ten plevel jmenem bambus? Je treba kolem zakopat metrove prekazky proti sireni korenu bez kontroly, ale jinak by to melo byt hodne rychle drevo s ruznym vyuzitim a i k topeni, jen treba ho prohnat stepkovacem a topit stepkou, jinak hrozi prusvih v podobe exploze prehrateho vzduchu zarostleho uvnitr kmene.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek