epever solar monitor station program error

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
Zuzana
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 27, 2022 3:19 pm

epever solar monitor station program error

Příspěvek od Zuzana »

Pěkný den,
připojila jsem controller epever Xtra 4210n přes kabel RS485 + nějaká ta usb prodlužka k PC. Nainstalovala driver, program solar monitor station, zadala vstupní parametry, monitoring naskočil, hodnoty se začly ukazovat, vesele jsem monitorovala a sledovala čísla. Cca po hodince naběhla hláška z přiloženého souboru. Zavřela jsem program, otevřela znovu, ale už se objevuje jen tato hláška, ať kliknu na cokoliv. Źádné další parametry kromě úvodních čísel, kdy se nastavuje sestava pro monitoring, jsem neměnila (už jsem četla nějaké příspěvky ohledně anglického a českého oddělování čísel... ). Zkontrolovala jsem koncovku v controlleru, je tam dobře. Na druhém konci mám špagát stále v tom stejném USB. Má někdo nápad, čím by to mohlo ještě být? A ještě doplňkový dotaz.. dá se tento controller případně sledovat jiným programem než tím od výrobce - Epever Solar station monitor..? Díky za odpovědi
Přílohy
305161538_403093635270168_898976751543666260_n.png
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: epever solar monitor station program error

Příspěvek od gupa »

Co to řekne když se klikne na Start, napsat na klávesnici "prohlížeč událostí", ten otevřít, Nahlédnout do Protokoly systému Windows podsložka Aplikace , najít čas odpovídající pádu, zpravidla je to červený vykřičník.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: epever solar monitor station program error

Příspěvek od gupa »

Ještě mne napadla věc jestli je fajka rs 485 ve správci zařízení -USB- najít převodník, název a pod záložkou ovladač nebo v nějaké jiné záložce najít, a škrtnout pole pro fajku a před ní napsáno rs485, a porovnat nastavení podle programu a v ovladači.

https://www.youtube.com/watch?v=O88WmqwYkgc
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: epever solar monitor station program error

Příspěvek od gupa »

Jinak to také může být zarušení USB a převodníku nebo nějaký sucháč nebo něco řeklo windows, že přerušení usb je jinde nebo už neexistuje. Na jednom intelsticku mi to vyhazuje převodník z ethernetu na usb, a na druhém mi to EEE all in one ruší zase frekvenční měnič a ten se přes převodníkovou šňůru umí prorušit na šňuru od klávesnice a ta mi házela AT příkazy a vypadalo to jak kdyby někdo hackl počítač. Stačilo šňůry klávesnice a převodníku dát od sebe a vzájemné rušení přestalo. (vlastně jsem klávesnici vytáhl protože měnič ovládám přes kapacitní dotykovou EEE obrazovku která zarušením zatím netrpí)
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Pepin
Příspěvky: 108
Registrován: čtv srp 03, 2017 9:28 pm
Lokalita: Chrudimsko
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3,1kWp
Kapacita baterie [kWh]: 35kWh

Re: epever solar monitor station program error

Příspěvek od Pepin »

Souhlasím s Gupou, že vedení kabelu od USB do EP je hodně citlivé na "bordel" z různých zařízení. Mám tři EP regulátory a u všech mě padala komunikace cca 2x týdně. Vypozoroval jsem, že k pádu aplikace došlo při startu lednice z měniče, když "zabral". Předěláním vedení kabeláže bokem, do samostatné lišty vše vyřešilo.

Pokud komunikace najela, nastavení RS485 bude správné.

Ještě bych doinstaloval (pokud není) poslední verzi MS Net Framework.

Hloupá otázka... čistý restart PC byl?

Pavel
4x IBC 260Wp J + 4x BYD 270Wp V + 3x Canadian 370Wp JZ - 3x MPPT EPSolar 24V/40A, baterie AGM 24V/1400Ah, měnič EP Ipower plus 3kW
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: epever solar monitor station program error

Příspěvek od cipis »

To je chyba aplikace, ne komunikace.
Buď je teda tak debilní, že nemá ošetřenou chybu komunikace, nebo to prostě z nějakého důvodu spadlo.
Něco se doinstalovalo/odinstalovalo/aktualizace win/atd.
Už jen to "Main Form" je blbě, takže spíš nějaká knihovna nebo tak něco.
Až bude vypadávat samotná komunikace, tak bych řešil souběhy, resp. obecně hw. Toto je SW chyba.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Zuzana
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 27, 2022 3:19 pm

Re: epever solar monitor station program error

Příspěvek od Zuzana »

díky za odpovědi. Jako po pádu aplikace jsem samozřejmě aplikaci odinstalovala, pomocí REVOuninstalleru i vyčistila cokoliv s ní souvisejícího, pak znovu instalovala driver, aplikaci a stejně to dělá pořád to stejné. I restart pc proběhnul. Doinstalovala jsem aktualizace systému, mimojiné v nich byla i poslední verze NET framework... tak nevím. Zatím teda aplikace a monitoring běží na jiném pc - ntb - s minimem periferií, ale ráda bych to někdy dostala i na tenhle bedna PC.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek