Nákup panelů na Kovetools

Neférové jednání, nespolehlivost, špatné zkušenosti, podvody ale také prostor pro prodejce k veřejnému vysvětlení situace.
berry
Příspěvky: 99
Registrován: ned dub 05, 2020 7:39 pm
Lokalita: Olomouc
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5445
Kapacita baterie [kWh]: 15,4
Bydliště: Olomouc

Nákup panelů na Kovetools

Příspěvek od berry »

Všechny zdravím a chci se podělit o to, jak ze mě v Kovetools udělali hlupáka. Třeba se mi zasmějete, ale co už.

Ve stručnosti - moji objednávku naprosto bez práce zadali u Solarity a na každém panelu mě okradli o 687,49 Kč (s DPH) a celkově na 9-ti panelech dělal rozdíl 6187,41 Kč (s DPH).

Hledal jsem panely pro BEL a vyhlídl jsem si
3441_JKM410-430N-54HL4-(V)-F1-EN-EU.PDF
Datasheet JINKO SOLAR TIGER NEO N-TYPE 415W MONO
(2.42 MiB) Staženo 99 x
Za fajn cenu je měli na SOLARITY
Cena na eshopu SOLARITY
Cena na eshopu SOLARITY
Psal jsem emaily na dva kontakty, ale nikdo mi neodpověděl. Tak jsem se kouknul jinde a bohužel narazil na Kovetools. Ti na emaily reagovali, tak jsem objednal 9 panelů a sice nerad, ale zaplatil peníze převodem, protože na dobírku zboží neposílají.
Uběhl týden a už jsem začínal být trochu nervózní, když mi v pátek v 8 večer přišla SMS: "Dobry den, prevzali jsme od SOLARITY S.R.O. zasilku . . . ". Říkám si, co? Od Solarity se mi nepodařilo objednat, hmmm zajímavé. A čekal jsem co se bude dít dál.
No a v úterý přišla další SMS o tom, že mi budou doručovat zásilku. Řidič zavolal, zboží jsem v pořádku převzal a na paletě byl nalepený pytlík s papíry - žádná faktura, jen jakési Release note. Fakturu jsem dostal emailem od Kovetools.
Release note od Solarity, zakázku podal Březina (z Kovetools)
Release note od Solarity, zakázku podal Březina (z Kovetools)
Přijde to jako zlodějna jenom mě nebo jsem fakt hlupák, co naletěl?
Přeji vám slunce na panelech. berry
9x JinKO 54HL4-(V) 415W, EASUN iGrid SV IV 5,6kW, LiFePO4 15,4 kWh, 6x Poly AS-EU-6P30-285Wp, GF-SUN-1000G2H, fangpusun MPPT 150/45, LiFePO4 sadomo z 32700 asi 78Ah/48V
Uživatelský avatar
stano22
Příspěvky: 485
Registrován: ned čer 13, 2021 1:43 pm
Lokalita: SK-ZA
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6500
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: SK (ZA)

Re: Nákup panelů na Kovetools

Příspěvek od stano22 »

Asi chcete počuť niečo iné, ale objednal ste si tovar s vopred známou cenou a tovar vám bol v poriadku za dohodnutú cenu dodaný... takže?
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nákup panelů na Kovetools

Příspěvek od eman »

K tvé objednávce nedokážu říci, jestli tě "okradli", ale je to jenom další překupník z milionu. Často inzerují ve FB skupinách a co jsem koukal na jejich web, tak většinu bižuterie a konstrukcí kupují v Polsku a jenom ztrojnásobí cenu. U většiny položek se ani neobtěžují udělat vlastní fotky a prostě je ukradnou na Polských eshopech. Tak asi tak.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
berry
Příspěvky: 99
Registrován: ned dub 05, 2020 7:39 pm
Lokalita: Olomouc
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5445
Kapacita baterie [kWh]: 15,4
Bydliště: Olomouc

Re: Nákup panelů na Kovetools

Příspěvek od berry »

eman píše:K tvé objednávce nedokážu říci, jestli tě "okradli", ale je to jenom další překupník z milionu. Často inzerují ve FB skupinách a co jsem koukal na jejich web, tak většinu bižuterie a konstrukcí kupují v Polsku a jenom ztrojnásobí cenu. U většiny položek se ani neobtěžují udělat vlastní fotky a prostě je ukradnou na Polských eshopech. Tak asi tak.
Díky za reakce, to je dobré vědět a proto jsem se podělil o to, že jsem nepoučený blb ::facepalm::
9x JinKO 54HL4-(V) 415W, EASUN iGrid SV IV 5,6kW, LiFePO4 15,4 kWh, 6x Poly AS-EU-6P30-285Wp, GF-SUN-1000G2H, fangpusun MPPT 150/45, LiFePO4 sadomo z 32700 asi 78Ah/48V
Lucano88
Příspěvky: 204
Registrován: pon srp 22, 2016 2:36 pm

Re: Nákup panelů na Kovetools

Příspěvek od Lucano88 »

A vy pracujete zadarmo? to me vzdycky dostane od kolen, kdyz si nekdo mysli, ze to "stoji dve kliknuti", ale ono to stoji dalsich X hodin prace, ucetni,...liší, energie, teplo, paušál, nájmy...
Provoz eshopu něco stojí, něco stojí lidi, něco stojí riziko vrácení objednávek,... pak pripadny skladovy zasoby... toho je prostě neskutečný kvanta. To jestli se to někde kupuje nebo nekupuje... 15% marze? co to je...
Ja delam v IT a moje sazba za den je xx tisíc bez DPH. Je to hodne?

Dostal jste nabidku, asi byla porad dobra na to, ze jste ji potvrdil a zbozi objednal. To je zakon poptavky a nabidky.Ten eshop je jeste levnej, kdyz se podivate na dalsi eshopy a podobne panely, maji ceny dost nizko..
Navíc jste si to evidentně na tom solarity mohl koupit i sám,ne?
berry
Příspěvky: 99
Registrován: ned dub 05, 2020 7:39 pm
Lokalita: Olomouc
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5445
Kapacita baterie [kWh]: 15,4
Bydliště: Olomouc

Re: Nákup panelů na Kovetools

Příspěvek od berry »

Zadarmo nepracuji, ale na vaši "původní" denní IT sazbu 15-19 kKč opravdu nedosahuji.
Přidání přeprodeje panelů na náklady na provoz eshopu s nářadím asi žádný finanční ani personální dopad neměl.
Zjevně jsem to psal s horkou hlavou.
Je mi jasné, že obchodní řetězec taky odírá svoje dodavatele i zákazníky a rohlík, který nakoupí třeba za 0,50 prodá v akci za 2,50 . . . jen nemá na účtence napsáno - tyhle stejně křupavé rohlíky vám za rohem prodají i bez akce za dvě kačky.
A tak to má být.
Jsem rád, že mám panely doma. A kdyby mi v Solarity reagovali na emaily, tak bych panely koupil u nich. Ale protože do dneška na moje dotazy neodpověděli, tak to dost dobře nešlo.
9x JinKO 54HL4-(V) 415W, EASUN iGrid SV IV 5,6kW, LiFePO4 15,4 kWh, 6x Poly AS-EU-6P30-285Wp, GF-SUN-1000G2H, fangpusun MPPT 150/45, LiFePO4 sadomo z 32700 asi 78Ah/48V
Lucano88
Příspěvky: 204
Registrován: pon srp 22, 2016 2:36 pm

Re: Nákup panelů na Kovetools

Příspěvek od Lucano88 »

Evidentně asi pro ně nejste zajímavý zákazník. Je to velkoobchod, asi komunikují jen s těmi, kdo odebírají ve velkých obratech. To asi taky není úplně jednoduché.

No ano, sazbu takovou máme, ale jsou to specifické věci, holt takový je business. Je poptávka, je nabídka.
Koukal jsem na justici a ten eshop jim funguje dost dlouho, takže evidentně asi nějaké náklady na provoz mají, mají i kamennou prodejnu. Přepdokládám, že se jim denně hrnou desítky dotazů.. vlastně ani nevíte zda kvůli prodeji FVE komponentů museli nebo nemuseli nabrat někoho dalšího, třeba skladníka? dělají i projekty, takže evidentně s těmi zákazníky komunikují... já s lidmi dělám na denní bázi a ta komunikace to je doslova "k nezaplacení".

Zrovna včera jsem objednával v online stavebninách materiál na stavbu bazénu. Vůbec by mě nenapadlo řešit, jestli to mají nebo nemají drahý, resp. vidím cenu, podívám se okolo, přijde mi dobrá, tak to tam objednám. To jestli to oni nakoupí u výrobce, resp. oni sedí doma na židli u kompu, nemají ani tu kamenou prodejnu, jenom web a datlují to od židle... ale to, že to nakoupí u výrobce, resp. objednají a ten výrobce mi to doveze (např. Den Braven, DCD Ideal, BEST, apod...), tak na ně mám bejt naštvanej, že mi to jako nedovezli osobně? Předpokládám, že to taky dělají s marží a pokud mi jsou schopni z ceníkové ceny sundat 29%, tak to asi také nedělají za 3 procenta a to defakto nemají náklady už vůbec žádné, protože nemají sklad, nemají lidi, nemají prodejnu... ale nenapadlo by mě to řešit Vaším způsobem. Buď beru nebo nechám bejt.
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nákup panelů na Kovetools

Příspěvek od eman »

Lucano88: Trochu mě udivuje vaše argumentace. Zákazníkovi může být jedno, jaké náklady má prodejce a už vůbec není jeho "práce" to chápat. Chtěl bych vidět vaše zákazníky, jak "chápou", že jim zvednete ceny, protože je drahá nafta. Okamžitě by začali hledat jiného dodavatele. Jinak Kovetools jsou rychlokvašený FVE prodejce, jakých se objevili stovky. Ve FB skupině začali inzerovat někdy před prázdninama a jejich původní sortiment byl úplně jiný a s FVE vůbec nesouvisel. To že všechny velké položky jedou formou dropshipingu o nich něco vypovídá a přeprodej z Polska taky. Osobně bych u nich asi nechtěl zažít reklamaci, protože většina takových firem je garážovka bez finanční rezervy.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
Lucano88
Příspěvky: 204
Registrován: pon srp 22, 2016 2:36 pm

Re: Nákup panelů na Kovetools

Příspěvek od Lucano88 »

Zatímco veškeré ostatní firmy to berou po kontejnerech od výrobců z Číny.

Jak to vůbec chcete dělat jinak, než předprodejem? Navíc konkurence je potřeba, ty ceny jsou vysoko a je potřeba konkurence, aby se to tlačilo dolů.

Nafta stojí stejně už 10 let, to není argument. Životní úroveň, platy,... Se mezitím zvedly několikrát.

On si každej myslí, jak je podnikat skvělý a jednoduchý a jak to sype neskutečný peníze...
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nákup panelů na Kovetools

Příspěvek od eman »

Konkurence není, když si k vysoké ceně přihodím pár stovek a prodávám dál. To absurdní ceny na našem trhu nesníží.

Já teda podnikám a nevím kde tankujete vy, ale před rokem stál litr nafty 25Kč a ne 50. A co si pmatuji, tak nepřelezla 35Kč. A moje zákazníky to nezajímá.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Nákup panelů na Kovetools

Příspěvek od gupa »

Lucano88 píše: Jak to vůbec chcete dělat jinak, než předprodejem? Navíc konkurence je potřeba, ty ceny jsou vysoko a je potřeba konkurence, aby se to tlačilo dolů.
Konkurence neexistuje, pokud existuje jeden dodavatel jedné věci jedné značky a jednoho specificky stejného zboží. Existuje totiž zpravidla jeden výrobce, který určuje jak obsadí trh touto věcí a potom hromada distribuční síly která prodává jen podle štěstí a náhody jak narazí na ně který zákazník. Je to pro porovnání něco jako hledání potravy vrabcem, naučí se celý den jeden rituál kde co navštívit a sezobnou.

Obchod na celém světě se řídí základními pudy a konkurence se zpravidla řeší globalizací v hejna které se snáze domluví.

...takže konkurence v podstatě neexistuje, jde o činnost která je nejvýnosnější když se dodržují stanovující cenová pravidla. Na skutečné hodnotě a výrobní ceně v podstatě nezáleží.

A ano, aby se mohlo obchodovat, musí se zákazník oškubat o obchodní přirážky. A tím se dostáváme k poslednímu cenovému pravidlu. Čím více zboží obsahuje přirážek, tím na peníze chudší národ jsme. Protože nedokážeme ty přirážky obejít výrobou dané předražené věci. Samotnou chudobu ale určuje daňový systém, který ale všichni akceptujeme, posloucháme a diskutujeme nadšeně s tvůrci takových životních přirážek a v duchu očekáváme a hlavně věříme, že se dožijeme nakonec klidu se slušným důchodem.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
FCC
Příspěvky: 211
Registrován: čtv říj 16, 2014 8:43 pm

Re: Nákup panelů na Kovetools

Příspěvek od FCC »

Určitě to není okradení. To že si člověk neudělá průzkum trhu a koupí podle ně v tu chvíli za výhodnou cenu je jen a jen jeho problém.

Pavel
Panely 10 kWp; Conext MPPT 150 60 2x; Conext MPPT 600 100 1x, Conext XW+ 8548; Conext Gateway; BYD Battery-Box Premium LVS 11,5kWh
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Nákup panelů na Kovetools

Příspěvek od brin »

O čem tu diskutujete? Pán si objednal tam, kde na něj reagovali a cítí se ublíženě, že Solarcity prodalo dodavateli a ne jemu. Holt měl jít na secondsol a tam to objednat přímo od Poláka nebo Číňana ze skladu v EU a nemusel by tu teď brečet. Popravdě je toto spíše brečící vlákno o tom, jak jsem neschopný si najít levnější zboží. A to prosím bez urážky, naprosto chápu, že někdo to prostě neumí.
glottis
Příspěvky: 2069
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Nákup panelů na Kovetools

Příspěvek od glottis »

eman píše:Konkurence není, když si k vysoké ceně přihodím pár stovek a prodávám dál. To absurdní ceny na našem trhu nesníží.

Já teda podnikám a nevím kde tankujete vy, ale před rokem stál litr nafty 25Kč a ne 50. A co si pmatuji, tak nepřelezla 35Kč. A moje zákazníky to nezajímá.
Pred rokem mozna ale ja si treba zapisuju vsechny naklady auta a mam v grafech cenu v roce 2014 i pres 40kc takze nebudme tak upnuty na to co bylo minuly rok. A za tech 8 let se mohla inflace nascitat klidne k 15-20%. Coz by bylo dnesnich 50kc. ted uz to je "jen" 43 co jsme bral naposledy ale ani u tech 50 nebyli silnice volnejsi takze to neni limitujici faktor. Dost casto cena dopravy je dana spis naklady na auto jako takovy a ridice nez naftu.

Pokud zbozi tocim na kamiony, muzu mit dobre ceny ale kdyz si nekdo obcas prijde koupit pojistku za korunu, asi bych ji mel prodat draz, protoze jinak prace na prodej te pojistky byla vetsi nez jeji cena.

Pokud nekdo musi zdrazit kvuli cene nafty/benzinu plynu tak proste zdrazi a lidi to kousnou. Zdrazi stejne vsichni. Mozna ne hned ale az jim treba dojde zasoba, stane se to. V mem okoli za covidu krachlo nekolik hospod. Vsehcny byli takove, kde pivo bylo od dve koruny drazsi nez v krame a jidlo na hranici udrzitelnosti ikdyz tam lidi chodili a kdyz se tam nesmelo jen sedeli a breceli jak je to hrozny. Restaurace, kde to stalo za to ikdyz jidlo a piti drahy (pivo marze 100%) prezili a nepropustili jedineho cloveka. Pivo do petek, rozvozy jidla. Nevydelali ale prezili.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Nákup panelů na Kovetools

Příspěvek od gupa »

glottis píše: Pokud zbozi tocim na kamiony, muzu mit dobre ceny ale kdyz si nekdo obcas prijde koupit pojistku za korunu, asi bych ji mel prodat draz, protoze jinak prace na prodej te pojistky byla vetsi nez jeji cena.
Jak nákladné na čas je koupit kamion něčeho nebo jednu pojistku? Opravdu rozdíl nevidím moc velký v čase obchodování přes internet. Činnost je podobná, jestli jde o jednu věc nebo kontejner, stejně podobný proces jaký má každý eshop při průchodu košíku až k adrese a úhradě, je stejně sedavá, krom rizik které nesou. Takže je nutné rozlišovat práci a rizika které nese kupující které tvoří celkově náklady. Je fakt, že si může někdo dnes koupit jednu pojistku a nedopatřením nebo fintou nabídky je, že se vybílí účet kupujícího. Takže možná že i ty rizika jsou si podobná protože nějaký účet nějaké mamky kde je pár vybílených korun má stejnou hodnotu pro danou osobu jako kamion zkaženého masa nebo zastaralých čipů za 1 haléř kus ale s nákupkou 500Kč.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek