Regulátor PCM-5048 a PCM-8048

Diskuze o regulátorech PCM
Odpovědět
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Regulátor PCM-5048 a PCM-8048

Příspěvek od LIX »

Narazil som na regulátor PCM-5048 za 8 923 Kč vrátane dph a regulátor PCM-8048 za 14 754 Kč vrátane dph na eskutr.cz.
Nezdá sa vám táto cena podozrivo malá? Začal som uvažovať nad kúpov jedného z týchto regulátorov. Nevlastníte ho niekto? Páči sa mi že má displej, tuším má aj neaké výstupy relátok a hlavne má velký toroidný transformátor na invertovanie napätia.
Čo si myslíte o tomto regulátore? BOl by vhodný la LiFeYPO4?

Na tejto stránke sú aj jeho črevá.
http://www.e-vozila.com/forum/viewtopic ... c&start=15
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Regulátor PCM-5048 a PCM-8048

Příspěvek od Lui »

Mal som hned 4 kusy....teraz mám 3... :D
Chytila ma studerová choroba....tak ich začínam menit..... :mrgreen:
A zatial som na nich nezachytil žiadne chyby ohladom
-presnosti napetia
-presnosti teplotného čidla
-presnosti vstupného a výstupného prúdu,ako ho tu jeden nemenovaný regulátor robí....
A ani nič iné...
Ale najviac sa mi páči tá spolupráca....mastera chráni najviacej,takže pre absorbcií,tam sa začína obmedzovat prúd ako prvý....a postupne ich mení....potom ich aj na istý čas aj vypína....proste má to nejaký systém,že šetrí úplne maximálne všetky regulátory.... :yes:
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Regulátor PCM-5048 a PCM-8048

Příspěvek od LIX »

A je pravda že sa tam dá nadstaviť najmenšie nabíjacie napätie 14,7V? Akože to by nebolo také zlé, ale ideálne by pre mňa na lifeypo4 bolo 14,5, kedeže na 14,7 to vychádza na článok 3,675. Je k tomu meniču aj neaký program na komunikáciu s pc? Nie že by som to neak extra potreboval, aj tak som do softwerov amatér strašný. :D
Ovládaš aj niečo mocou relátok ktoré sú tam integrované? Myslíš si že je to lepšé regulátor ako tristar? Mne sa hlavne páči že má aj ten displej za ktorý nemusím ako pri tristare vyhodiť ďalších 100€. Ak si ho kupím tak ťa asi budem otravovať chvílu s nadstaveniami. :D
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm
Reputace: 25

Re: Regulátor PCM-5048 a PCM-8048

Příspěvek od Pan Taum »

pokračujte prosím tady https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... it=tristar ať se forum zbytečně nezasírá duplicitama. Navíc PCM je od výrobce MPPSolar, ne od firmy EPSolar
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Regulátor PCM-5048 a PCM-8048

Příspěvek od Lui »

Má pravdu Pan Taum,ale ešte odpoviem sem,aby bol v tom poriadok.

To nabíjacie napetie si neviem odkial zobral,dá sa nastavit hocijaké....tuším od 13,6 V až po 15,1 V...
medzi počítačom a regulátorom to má len úplne základné informácie,ale nič sa tam nedá v tom robit,akoby si videl displej v základnom režime,plus nejaké infoemácie navyše....ale nič viac,a stojí to nejakých 1500 českých korún....ono je to v podstate len prevodník so softwerom...
Relátka neovládam nijako,to je pre mna komplikované,a ono to má síce dve relátka,ale také tie dvojpolohové či ako sa to volá....niečo na sposob ako je prepínač 1-0-2
No podla mna od tristára je jednoducho lepší....nie preto že ho mám,ale pretože pracuje presnejšie,a netreba k tomu dokupovat displej a aj relátka to má hned,teda pre niekoho kto ich aj využije....
Kludne možeš otravovat,ja ak viem pomožem.... ;)
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Regulátor PCM-5048 a PCM-8048

Příspěvek od LIX »

Viem od koho je ten regulátor len som tam túto značku nenašie. Poprosím teda admina aby toto vymazal. Ďakujem
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm
Reputace: 11

Re: Regulátor PCM-5048 a PCM-8048

Příspěvek od bert »

Pan Taum píše:pokračujte prosím tady https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... it=tristar ať se forum zbytečně nezasírá duplicitama. Navíc PCM je od výrobce MPPSolar, ne od firmy EPSolar
Áno PCM robí MPPSolar. Som za to, aby to admin spojil, no kolkými duplicitnými témami je to tu z.sr.né napríklad ohľadom Tristáru?
Lui píše:...Relátka neovládam nijako,to je pre mna komplikované,a ono to má síce dve relátka,ale také tie dvojpolohové či ako sa to volá....niečo na sposob ako je prepínač 1-0-2...
Má 2ks samostatne nastaviteľných prepínacích relé. Keď som bol vlastník týchto regulátorov, jedným som dával impulz na dobíjanie zo siete, pri poklese napätia.
Lui píše:...No podla mna od tristára je jednoducho lepší....nie preto že ho mám,ale pretože pracuje presnejšie,a netreba k tomu dokupovat displej a aj relátka to má hned,teda pre niekoho kto ich aj využije....
A takých 80A z PCM, je tiež lepších, ako 60A od Tristaru ;) .
K prevádzke na LiFeYPO len toľko, že nie som si teraz presne istý, či na ňom ide nastaviť (respektíve vypnúť). No ak by boli batérie v teple, asi by to nevadilo.
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Regulátor PCM-5048 a PCM-8048

Příspěvek od Lui »

bert píše: K prevádzke na LiFeYPO len toľko, že nie som si teraz presne istý, či na ňom ide nastaviť (respektíve vypnúť). No ak by boli batérie v teple, asi by to nevadilo.

Myslíš teplotnú kompenzáciu ? ak áno,tak dá sa vypnut....(dodrobil som tam aj vypínač.... :mrgreen: )

PS: k tým relátkam ešte-ja ani neviem presne vysvetlit čo všetko tam treba nastavit,lebo niekto si myslí,že to relátko funguje len podla napetia.....tak v tomto regulátore treba nastavit asi 9 parametrov na zapnutie relátka a dalších asi 9 parametrov na vypnutie relátok....takže dá sa velmi presne zadefinovat kedy to má zapnut aj vypnut, jak podla napetia aj podla prúdu ,aj časovo a čo ja viem čo sú tam ešte zač tie údaje.... ;)
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek