Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Saark
Příspěvky: 44
Registrován: ned úno 10, 2013 5:07 pm
Reputace: 1

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od Saark »

Tak už jsem to vymyslet, když nejdou regulovat mikroinventory na výstupu, tak bych výkon na výstupu z 230W mohl snížit příkonem na vstupu z regulátoru , třeba jen na 100W a tím pádem na výstupu invertoru by bylo o něco méně než 100W. Pokud přes den mám menší spotřebu kolem 200W, tak by invertor mohl být stále připojen a přebytečný výkon z panelů by se ukládal do baterií a pokud by nesvítilo, tak by to jelo z baterií.
Dále bych se chtěl zeptat, zda je lepší si pořídit regulátor a k tomu pak připojit mikroinvertor nebo to pořešit jedním prvkem a to regulátor s měničem?
Díky za názory odborníků :)
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 908
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am
Reputace: 80

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od trud »

Vysvetli mi dakto ako funguje ten prudovy chranic? Odpojenie pri nadvyrobe, aby nedochadzalo k pretokom do DS. Meria to prud na vystupe z regulatora? ale ved tam prud preteka stale nie? Ved ked panel vyraba 250w musi tam tiec predsa prud.Ako rozozna prudovy chranic ze uz to neberie moj dom ale ze to tecie do siete? Alebo sa to da az na hlavny privod do domu a pozna to smer ktorym prud tecie?
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm
Reputace: 11

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od bert »

Prúdový chránič je niečo úplne iné. ;)
Tu je použité prúdové relé. To sa inštaluje pred spotrebič, pri ktorom sa predpokladá odber. Po prekročení nastaveného odberu spotrebičom (malo by to byť nastavené na trochu väčší prúd, ako je mikromenič schopný dodať), relé pripne mikromenič a tým sa spotreba cez elektromer zo siete zníži o okamžitý výkon mikromeniča.
Asi tak to vidím ja.
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 908
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am
Reputace: 80

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od trud »

Jasne prudove rele..uz je mi to jasne dakujem. Takze vykon panela ja max 200w pri 240v teda cca 0,8 ampera na chranici nastavim 1,0A. Ak bude doma sporeba 150w panel je odpojeny, ak spotreba presiahne 1,0 amper panel sa pripoji a znizi spotrebu na 0,3ampera. To nie je moc efektivne riesenie, nakolko panel pripina az pri spotrebe nad 240 w. Ak by sme graficky znazornili spotrebu cez den tak praveze je velku cast dna pod 150w .cize panel by bol odstaveny. Neexistuje dake zariadenie ktore by som dal na privodnu fazu (rovnaku) na ktorej je zapojeny menic a ta by len vyhodnocovala smer prudu.Smer DS/domacnost panel ide, smer domacnost/Ds panel je odpojeny.
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od LIX »

Máš pravdu že je to trochu nešťastné riešenie. Ono by to chcelo vyriešiť trošku efektívnejšie a to asi na kaskády. Chcelo by to mať napríklad 4x 50W panele:
1.stúpol by výkon nad 50W- pripojil by sa mikro invertor na sieť s prvým panelom (túto operáciu by riešilo prúdové relé ktoré by pripájalo výstup mikoro meniča do siete)
2. výkon by stúpol nad 100W- nejaká ovládacia jednotka by pripojila ďalší panel na menič, ale už nie pomocou prúdového relé.
Takto by to rástlo až po 200W. Chcelo by to len vymyslieť neakú ovládaciu jednotku ktorá by dokázala merať odber prúdu a pri 3 hodnotách- 100, 150 a 200W pripájať panele cez relé na menič.

Vedel by niekto niečo také vyrobiť?
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 908
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am
Reputace: 80

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od trud »

Takto to zapojit asi nie je problem,ale cenovo? same 50w panely..a 4 menice? ou..to je zle riesenie.
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Reputace: 14
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od lwq »

Dneska sem znamemu na jeho ostrovni FVE dal konecne prvni DCDC menic pro napajeni IP kamery, switche a UBNT Nanobridge25M5 ... Puvodne pres 230V spinane zdroje mely v souctu tyhle zarizeni spotrebu kolem 7.5W. Ted pres menic je to pri 12V 0.33A, tedy neco malo pres 4W a tedy temer 50% uspora. Za zhruba 500,- nakladu ;-) paradni ...
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od LIX »

Ake 4 menice? O 4 menicoch npadlo ani slovo. :D Mam na mysli 4 panele ktore by sa pripajali na jedenmikri menic pomosou neaky ovladaci rele. Pravdaze paralelne na seba. Jedenpanel by bol k menicu pripojeny vzdy.
sipj
Příspěvky: 76
Registrován: pon zář 03, 2012 7:12 pm
Reputace: 3

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od sipj »

lwq píše:Dneska sem znamemu na jeho ostrovni FVE dal konecne prvni DCDC menic pro napajeni IP kamery, switche a UBNT Nanobridge25M5 ... Puvodne pres 230V spinane zdroje mely v souctu tyhle zarizeni spotrebu kolem 7.5W. Ted pres menic je to pri 12V 0.33A, tedy neco malo pres 4W a tedy temer 50% uspora. Za zhruba 500,- nakladu ;-) paradni ...
Ty DC/DC menice se daji pokud clovek nepospicha levne poridit na EBay, vychazi to i s postovnym na 30kc/ks
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... 96&_sop=15
Jen dodani cca mesic....
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Reputace: 14
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od lwq »

sipj: tady sme puvodne spechali, takze se to koupilo z mypower ... JInak sem jich koupil 10ks z dx.com - je to sice 55,-/ks, ale dx.com to posila zadarmo a rychle ... 8-)
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od JiříK »

lwq píše:sipj: tady sme puvodne spechali, takze se to koupilo z mypower ... JInak sem jich koupil 10ks z dx.com - je to sice 55,-/ks, ale dx.com to posila zadarmo a rychle ... 8-)
DX.com asi na dobírku neposílá, co? Je tam dost zajímavých věcí...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
luge
Příspěvky: 750
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Reputace: 36
Bydliště: SK

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od luge »

Na dobírku nie.Pladba predom,paypal.Dnes mi dorazili 12W led žiarovky po dvoch týždnoch,pred nimi asi štyry balíky z DC-DC meničmi,arduina,relé moduly,displaje,led pásy...všetko v najlepšom poriadku, free shiping :) aj to je príjemné.
Uživatelský avatar
mati
Příspěvky: 363
Registrován: ned bře 03, 2013 12:11 pm
Reputace: 29
Bydliště: Paka - city

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od mati »

Měl bych také dotaz : máte někdo kompletní dokumentaci od měniče z i4wifi - gf-mac230a ?? Zajímá mě třeba ( a já to nikde nenašel ) - co signelizuje led na měniči - jak je to s " psanou " spotřebou - jaká je v noci anebo za zataženého dne - pokud to někdo měřil?? Také jsem včera při provozu nemohl dát dohromady bilanci - celková spotřeba baráku byla 1,2A , z měniče při provozu odcházel proud 0,72A . Při přifázování měniče ( po zapnutí ) ,klesl proud z těch 1,2A na "jen" 0,8A ! Ane jak bych očekával : pokles na 0,5A - to mi hlava nebere. Na výzkumy byl ale první včerejší den málo. Díky za info o dokumentaci a případné postřehy. Mati
2x 390Wp Trina Solar ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, Victron SmartSolar MPPT 150/35 ,Victron SmartSolar MPPT 250/60 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , 4x Pylontech UP2500 , Victron Multiplus II 24/3000/32
i4wifi a.s.
Příspěvky: 73
Registrován: stř črc 25, 2012 8:20 am
Reputace: 0

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od i4wifi a.s. »

mati píše:Zajímá mě třeba ( a já to nikde nenašel ) - co signelizuje led na měniči
Informace o významu stavové LED jsou uvedeny zde:
http://gwl-power.tumblr.com/post/480304 ... error-when

Další odkazy na informace o měničích GridFree jsou uvedeny v tomto příspěvku
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 823#p17823
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od xmasin »

Když jsem trochu studoval mikroměniče, tak jsem došel k závěrum že pro mnou plánovanou FVE by asi byly ideální, ale narazil jsem na problém se vstupním napětím, v Čechách dostupné měniče mají VDC tak kolem 40V a já bych potřeboval o trochu víc (chci použít panely Avancis). Nevíte někdo o mikroměničích, které by zvládaly vyšší napětí? Zatím jsem našel jen microReplus od Renosoly, ale nevím jestli je dostupný v Čechách.
Blesk

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od Blesk »

Jen dotaz na to proudové relé, jestli jsem to dobře pochopil, tak se přidělá k hlavnímu jističi na jednu fázi a nastaví se třeba na 0,5A. Mám sice ještě kotoučové hodiny, ale nechci aby náhodou se něco stalo. Jinak chci koupit tento grid tie http://www.ebay.com/itm/KDQ2GRID-TIE-PO ... 53fad244d5 (dám na to 120W panel) díky za radu.
Uživatelský avatar
jose
Příspěvky: 277
Registrován: pon zář 12, 2011 2:25 pm
Reputace: 12
Bydliště: Kvasice

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od jose »

Kolik asi mikroměničů už na světě pracuje? Našel jsem jednu stránku firmy instalující mikroměniče, kde je mapa s počtem jejich instalací (nejhustěji jsou snad na Havaji):
https://enlighten.enphaseenergy.com/public_systems
Některé instalace jsou dokonce on-line veřejně zobrazitelné:
https://enlighten.enphaseenergy.com/pub ... /XMy288987
A to počítáme jenom jednu firmu...
Měnič Xantrex XW6048; 0,5 baterie Tesla Model 3 (40 kWh)
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm
Reputace: 17

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od střídač »

jose píše:Kolik asi mikroměničů už na světě pracuje? Našel jsem jednu stránku firmy instalující mikroměniče, kde je mapa s počtem jejich instalací
Když beru, že v Evropě to dalo jen 7745 odvážlivců, nepřijde mi to jako úspěch. V každém případě je to dobrá pomůcka za dvou předpokladů: Net Metering a přijatelnější cena. První se asi nezdaří a nevidím , že by cena se stávala příznivější.

Jednoduše: politická praxe pohřbila zajímavou myšlenku.
Pavel.Simon
Příspěvky: 101
Registrován: čtv zář 08, 2011 9:13 pm
Reputace: 1
Bydliště: Liptov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od Pavel.Simon »

střídač píše:
jose píše:Kolik asi mikroměničů už na světě pracuje? Našel jsem jednu stránku firmy instalující mikroměniče, kde je mapa s počtem jejich instalací
Když beru, že v Evropě to dalo jen 7745 odvážlivců, nepřijde mi to jako úspěch. V každém případě je to dobrá pomůcka za dvou předpokladů: Net Metering a přijatelnější cena. První se asi nezdaří a nevidím , že by cena se stávala příznivější.

Jednoduše: politická praxe pohřbila zajímavou myšlenku.
Ja som včera objednal 7 GWL. Som zvedavý na výsledky.
1. 4 x 225 Wp Sunway do 24/135 AGM do 1 x Involar 250 W z i4WiFi - beží večer
2. 4 x 225 do 4 Involar od i4WiFi - beží občas (riešim druhý akumulátor)...
https://EnergiaWeb.sk
Pavel.Simon
Příspěvky: 101
Registrován: čtv zář 08, 2011 9:13 pm
Reputace: 1
Bydliště: Liptov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikro měniče pro snížení spotřeby elektřiny

Příspěvek od Pavel.Simon »

xmasin píše:Když jsem trochu studoval mikroměniče, tak jsem došel k závěrum že pro mnou plánovanou FVE by asi byly ideální, ale narazil jsem na problém se vstupním napětím, v Čechách dostupné měniče mají VDC tak kolem 40V a já bych potřeboval o trochu víc (chci použít panely Avancis). Nevíte někdo o mikroměničích, které by zvládaly vyšší napětí? Zatím jsem našel jen microReplus od Renosoly, ale nevím jestli je dostupný v Čechách.
Je to síce už kus starého HW: GRIDFIT 250 HV od Exendis-u - tu sú parametre: http://www.pavel-simon.com/projects/ine. Treba kliknut na ten obrázok dole. Predávali to v najmä v Holandsku, vyrábala to Delta Electronics. Mám ich niekoľko, ale ja zasa nemám k tomu panely.
1. 4 x 225 Wp Sunway do 24/135 AGM do 1 x Involar 250 W z i4WiFi - beží večer
2. 4 x 225 do 4 Involar od i4WiFi - beží občas (riešim druhý akumulátor)...
https://EnergiaWeb.sk

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek