Církev ostrovního umu aneb novela 406/2000

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Církev ostrovního umu aneb novela 406/2000

Příspěvek od mypower.cz »

Hele priznivci bitcoinu zakladaji cirkev... Mozna by to nebylo spatne pro svepomocne ostrovni FVE. Alespon z pohledu zakona. :) Prej je potřeba jen 300 podpisů, to snad dáme dohromady, ne? http://cirkev.bitcoin.cz/ :D Jako rekl bych ze uplna hovadina to neni, protoze zakony jsou totalne dute. Je potreba se prizpusobit strategii tlacene zakonodarci a jit na to jejich zbranemi, tedy vyuzitim dutosti zakonu :). Nezalozime cirkev ostrovního umu ? Nejvyšším guru bude slunce a zprostředkovatelem kontaktu s nejvyšším guru bude fotovoltaicky panel. :D

In nomine solis, controller et inverter, amen.
Petr

Re: Církev ostrovního umu aneb novela 406/2000

Příspěvek od Petr »

Úplná blbost to není. Mohlo by to, pokud se to dobře promyslí, dost zásadně znesnadnit státu bránit ve svépomocných realizacích vzhledem k takovému náboženskému vyznání v takové církvi. Za pokus by to možná stálo.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Církev ostrovního umu aneb novela 406/2000

Příspěvek od střídač »

Petr píše:znesnadnit státu bránit ve svépomocných realizacích
Mám obavy, že státu, potažmo politikům, je takové snažení pod jejich rozlišovací schopností. O tom jsem hluboce přesvědčen.

Jako recese fajn, ale tím to končí.
Daleko zajímavější recese by byla založit církevní politické hnutí, či stranu. Církvi není zapovězeno politicky působit. To by byla teprve recese. Založit církev a pak ji prohlásit jako politickou stranu.
JirkaK
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 27, 2012 1:38 pm

Re: Církev ostrovního umu aneb novela 406/2000

Příspěvek od JirkaK »

střídač: Hned ze začátku bych to nezatracoval... chce to ale zjistit, jaká práva mají církve (resp. vyznavači nějakého uznaného náboženství, či jak se to definuje) navíc. Třeba (jakkoliv je to proti selskému rozumu, což je ale fuk, protože na ten se u nás nehraje, jinak bychom ani neřešili ten nesmysl se zákazem svépomocných instalací) by to něco hmatatelného přineslo.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Církev ostrovního umu aneb novela 406/2000

Příspěvek od střídač »

JirkaK píše:chce to ale zjistit, jaká práva mají církve
3/2002 Sb.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Církev ostrovního umu aneb novela 406/2000

Příspěvek od mypower.cz »

Například Listina základních práv a svobod je v tomto děravá.
Článek 16
(1) Každý má právo svobodně projevovat své náboženství nebo víru buď sám nebo společně s jinými, soukromě nebo veřejně, bohoslužbou, vyučováním, náboženskými úkony nebo zachováváním obřadu.
(2) Církve a náboženské společnosti spravují své záležitosti, zejména ustavují své orgány, ustanovují své duchovní a zřizují řeholní a jiné církevní instituce nezávisle na státních orgánech.
(3) Zákon stanoví podmínky vyučování náboženství na státních školách.
(4) Výkon těchto práv může být omezen zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu veřejné bezpečnosti a pořádku, zdraví a mravnosti nebo práv a svobod druhých.
Náboženským úkonem může v takové církvi být zprostředkování kontaktu s hlavním guru (sluncem), který nám dodává "všemocnou energii".

Ovšem 4tý bod celý článek 16 vlastně likviduje.

Listina základních práv a svobod je jak tak čtu cár papíru totálně k ničemu.

I tak si myslím, že toto by možná smysl fakt mělo.

V každém případě stále tu je "(2) Svoboda vědeckého bádání a umělecké tvorby je zaručena." což mě nenapadá, jak by někdo mohl tento bod napadnout, kdyby každý o své svépomocné FVE prohlásil, že je zřízena za účelem vědeckého bádání, nebo panel na střechu umístěn jako projev uměleckého díla.
JirkaK
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 27, 2012 1:38 pm

Re: Církev ostrovního umu aneb novela 406/2000

Příspěvek od JirkaK »

Je to zase věc výkladu a podplacenosti/náklonnosti soudců, ale nemyslím, že by ten 4. bod rušil celý článek 16. Nevím, jak by mi někdo mohl zakazovat svépomocnou instalaci v zájmu opatření v demokratické společnosti nezbytného pro ochranu těch vyjmenovaných oblastí... jenže to jsme asi zase u toho selského rozumu.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Církev ostrovního umu aneb novela 406/2000

Příspěvek od mypower.cz »

a ted mi jeste dosla jedna podstatna vec.. spise paradox...

(4) Výkon těchto práv může být omezen zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu veřejné bezpečnosti a pořádku, zdraví a mravnosti nebo práv a svobod druhých.

A ja mam dojem, ze jehovisti mohou odmitnout transfuzi i kdyz by to ohrozovalo jejich zdravi. Muze tedy clen cirkve ostrovniho umu odmitnout instalaci certifikovanou firmou byť by to ohrozilo jeho zdravi ?

Aha ... ;) Možná svítá naděje ...
JirkaK
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 27, 2012 1:38 pm

Re: Církev ostrovního umu aneb novela 406/2000

Příspěvek od JirkaK »

Teď vařím z vody, ale řekl bych, že právo odmítnout cokoliv, i když je ohroženo moje zdraví, mám taky a nemusím být kvůli tomu jehovista :). Ovšem už asi nemám právo odmítnout třeba léčbu, pokud bych měl nějakou nakažlivou chorobu a bylo by riziko, že ji budu šířit dál (teď nepolemizuju o tom, jestli mi má právo někdo přikazovat i tak se léčit, jen konstatuju, jak to je - pokud vím).

Mimochodem, celkem by mě zajímalo, jak to je s důkazním břemenem, pokud já bych tvrdil, že můj panel a dráty okolo zdraví ani moje ani jiné osoby neohrožuje, a protistrana (stát v zastoupení) by tvrdil, že ohrožuje.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Církev ostrovního umu aneb novela 406/2000

Příspěvek od mypower.cz »

A ma vubec stat, nebo kdokoliv pravo mi zakazovat ohrozovat sve vlastni zdravi? Kdo mu to pravo dal? Kdosi to psal onehda na piratskem foru, kde jsem zkousel z nich vymamit stanovisko k tomuto svobodu potlacujicimu aktu vlady. Bylo tam napsano "Kdo ma pravo mi zakazat si podpalit barak?". Ja si myslim ze nikdo.
JirkaK
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 27, 2012 1:38 pm

Re: Církev ostrovního umu aneb novela 406/2000

Příspěvek od JirkaK »

Jak říkám, pokud je mi známo, tak si zdraví ohrožovat můžeš a nikdo by do toho snad kecat neměl. Druhá věc je, když ohrožuješ zdraví někoho jiného (příklad: ohrožení vlastního zdraví - budeš jíst jenom samé tučné nebo jinak nezdravé jídlo, etc. vs. ohrožení zdraví jiných osob - připojíš spotřebič k měniči neizolovanýma drátama, navíc v místě, kam můžou běžně chodit i jiní lidé než ty :) ). Ale snad se chápeme a předpokládám, že na to máme i stejný pohled.

Jinak ten barák si asi i zapálit můžeš, pokud bude dost daleko od ostatních objektů, aby nezpůsobil jejich poškození nebo požár, a pokud zajistíš, že se nikdo nedostane do jeho blízkosti, etc. Celkem by mě zajímalo, co by se v reálu stalo, kdyby to někdo udělal :). Ale to už poněkud odbíháme od původního tématu.
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Bydliště: SK

Re: Církev ostrovního umu aneb novela 406/2000

Příspěvek od dedo »

pokud je mi známo, tak si zdraví ohrožovat můžeš a nikdo by do toho snad kecat neměl
Aha, napríklad jazda bez prilby na bicykli mimo obce - koho ohrozuje, okrem mňa samého? A náš drahý štát si to prostredníctvom zákona o cestnej premávke vynucuje. Chráni ma pred samým sebou. A to už sa už ani nechcem zmieňovať, že ma štát pravidelne pripravuje o najcennejšiu komoditu, ktorú vlastním - môj čas. :wall:
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Církev ostrovního umu aneb novela 406/2000

Příspěvek od 007ToMMaS »

Trochu OT:
Dedo: u nás to je ako u debilov by som povedal... Ale čo mi najviac príde úplne blbé je to že každý len nadáva aký sú v tom parlamente a okolo slušne povedané k.k.i (dá sa to povedať aj škaredšie...) V iných štátoch keď sa čosi niekomu nepáči ide sa štrajkovať. Ale u nás a určite to je aj inde tak človek len si ponadáva doma pri televízore a nič z toho. Prečo teda keď každému sa nepáči to aké blbosti schvaľujú a vymýšľajú tak prečo sa teda nedohodne ideme štrajkovať proti tomu a hotovo! Ako aj ten nový zákonník práce... tiež pekná blbosť... verím keby tých 500 000 nezamestaných ktorý sú na úrade práce keby idú štrajkovať alebo aj polovica z toho tak by to čosi vyriešilo. Ale tu sme proste na slovensku :(
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
honzaL
Příspěvky: 412
Registrován: pon kvě 21, 2012 11:33 am
Bydliště: Hradec Kráové

Re: Církev ostrovního umu aneb novela 406/2000

Příspěvek od honzaL »

Církve a vyznání zmůžou hodně. Znám církev, kde v sobotu nepracují. Už za socíku na členy nikdo nemohl, pracovní sobota se jich netýkala, žádné Áčko jim nehrozilo, protože to byla jejich víra. Klanět se slunci je zcela přirozené, bez něj by na Zemi nebyl život. Ostatně právě jsem nabyl přesvědčení, že právě Bůh pochází ze Slunce, možná že Bůh a slunce jedno jsou. O tom je třeba bádat. Na to by se měl vypsat nějaký grantový projekt pro cca 10 vědců na cca 5 let. Sluneční energie je pak naprosto jistě DAR, který je třeba přijímat s pokorou a jeho odmítnutí je protivení se bohům to se netrpí to je v příkrém rozporu s přirozeností. MEDITUJME.
18x 550Wp, 16xLiFePO 780Ah (stáří 0, 8, 10 let), STUDER: 3x MPPT VT65; 3x Xtender 4000-48. PLC UNIPI
(v minulosti = CEEG 15x230 Wp, 16xLiFePO 500 Ah, MS TS60A, Studer 4000-48, PLC Siemens,)
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Církev ostrovního umu aneb novela 406/2000

Příspěvek od rimi »

Neco podobneho udelal Jim Humble v USA (propagator MMS), kdyz po nem chteli ruzne certifikaty. Zalozil cirkev, jejimz jedinym poslanim bylo lecit druhe, zadne jine povinnosti duchovni nemaji, dokonce muzou mit jsakekoli dalsi vyznani. Argumentuje, ze cirkve tu jsou daleko drive, nez staty a ruzne zakony cirkve vice nez toleruji, vetsinou se na ne zadne zakony nevztahuji. Popisoval, jak za nim chodili, aby se teda registroval jako neziskovka, on na to, ze nechce, ze by pak musel delat ucto, ze zadna cirkev neuctuje a on taky nebude.

Pise to ve sve knize, nejaka zminka je i tu:
http://www.osud.cz/jim-humble-objevitel ... -upoutavka
ale tam je to placene.

Skoda, ze ten napad neprisel jeste pred tema zlodejskyma restitucema, to by byla katedrala.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2197
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Církev ostrovního umu aneb novela 406/2000

Příspěvek od gupa »

Proto bratři evangelíci nechtěli ty Kalouskovy peníze, které ve skutečnosti nechtěli proto, aby neměli kontrolu státu okolo jejich financí a druhak, nebyl to ani jejich podíl, katolická církev prý když měla velký sousto, tak udělalo gesto a svý díl v nějakém poměru a výši ještě "podarovala" jiným církvím. Takkže takový danajský dar. Vemte si do církve peníze a odkryjte své účetnictví našim úředníkům a berňákům. Kalousek je liška podšitá.


Edit: Pokud by se léčba měla vztahovat i jako duchovní vyrovnání nad tím, že jsem ostrovně nebo poloostrovně založený člověk který je jen jedním fungujícím článkem společenství, tak založit "církev propojených ostrovních svědků božích", by bylo nasnadě. A to vážně, pokud by Stát ČR dal takto v určitých směrech pokoj zdravým lidem ze zdravým duchem.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
honzaL
Příspěvky: 412
Registrován: pon kvě 21, 2012 11:33 am
Bydliště: Hradec Kráové

Re: Církev ostrovního umu aneb novela 406/2000

Příspěvek od honzaL »

Má to jden háček. Viz Wikipedie:
Od 7. ledna 2002 návrh na přiznání k oprávnění k výkonu zvláštních práv může podat registrovaná církev a náboženská společnost, která je ke dni návrhu registrována nejméně 10 let, zveřejňovala v posledních 10 letech každoročně výroční zprávy a plní řádně závazky vůči státu a třetím osobám. Za dobu účinnosti tohoto nového zákona nebyla na základě takového návrhu zvláštní práva přiznána žádné církvi ani náboženské společnosti.......
Zvláštní práva tedy rychle získat nelze, ale přesto dále platí z Wikipedie:....Základní práva a podmínky závazné i bez registrace. ..... V rámci svobody vyznání může každý projevovat své náboženství nebo svou víru sám nebo společně s jinými (§ 2 zákona č. 3/2002 Sb.). Dobrovolným sdružováním fyzických osob (nikoliv tedy až registrací) vzniká církev a náboženská společnost (§ 4).
Z toho tedy odvozuji .....
Uživatelé registrovaní na serveru Mypower se hlásí k uctívání sluneční energie (patrně jako k daru NEJVYŠŠÍHO) a činí tak vlivem svého přesvědčení (aniž by očekávali znatelný finanční prospěch ze svého konání současného či budoucího).
Podle mého názoru již zde církev či spíše náboženská společnost VZNIKLA!!! :yes: (dosud ale nebyla registrována) MEDITUJME !!
18x 550Wp, 16xLiFePO 780Ah (stáří 0, 8, 10 let), STUDER: 3x MPPT VT65; 3x Xtender 4000-48. PLC UNIPI
(v minulosti = CEEG 15x230 Wp, 16xLiFePO 500 Ah, MS TS60A, Studer 4000-48, PLC Siemens,)
JiříK
Příspěvky: 1022
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Církev ostrovního umu aneb novela 406/2000

Příspěvek od JiříK »

Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek