1F Hybrid na 3F přípojce u ČEZ?

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
jagr
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 31, 2022 8:56 pm

1F Hybrid na 3F přípojce u ČEZ?

Příspěvek od jagr »

Má někdo informace, zda lze postavit FVE 1F hybrid pro dům s 3F přípojkou u ČEZ?

3F rotační spotřebiče (čerpadlo, dílnu..,) nechat na DS a přes jednu fázi napojit FVE. Vše co nepotřebuje 3fáz napájet z FVE HYBRIDNIHO typu.

U offgridu je jasné, že to je cajk ale hybrid?

Povolí ČEZ tuto koncepci?

Někdo s reálnou zkušeností?
jahodovák
Příspěvky: 1936
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 1F Hybrid na 3F přípojce u ČEZ?

Příspěvek od jahodovák »

Vzhledem k tomu,že toto forum je o fotovoltaice bez dotací,tak je to možno takto provozovat,protože do toho čezu nic není...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
PetrDubi
Příspěvky: 1368
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 1F Hybrid na 3F přípojce u ČEZ?

Příspěvek od PetrDubi »

Já bych řekl, že jsi si asi spletl fórum a tuhle otázku jsi měl položit spíš na Solarforum, kde se řeší oficiální fv systémy (na dotace, s prodejem elektřiny a podobně).
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
jagr
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 31, 2022 8:56 pm

Re: 1F Hybrid na 3F přípojce u ČEZ?

Příspěvek od jagr »

Prosím, čtěte dotaz!
Neptám se na dotaci ani offgrid. Ale na hybrid ve skupině o hybridech….
Mart
Příspěvky: 181
Registrován: ned kvě 01, 2022 2:02 pm
Bydliště: Prostejov

Re: 1F Hybrid na 3F přípojce u ČEZ?

Příspěvek od Mart »

Řekl bych, že ČEZu je do toho dost.

Když už tady pranýřujete za slovo dotace, tak by bylo záhodno nastínit varianty:
1) FVE stavěná firmou s dotacemi (NZÚ) a s dodávkou do sítě - na tomto fóru zapovězené
2) FVE stavěná bez dotace, ale s dodávkou do sítě - na tomto fóru zapovězené
3) FVE stavěná bez dotace, ale s připojením na DS bez dodávky, tzn. připojení jako mikrozdroj - tahle varianta pravidla fóra neporušuje
4) ostrovní FVE - tahle varianta je na fóru preferovaná

Takže odpověď na původní dotaz je taková, že se jedná o variantu 3 a to s omezením, že použitý hybridní měnič může mít max. výkon 3,7 kW. Tzn. je nutné si prostudovat PPDS - příloha 4.
Pro tuto variantu je nutná součinnost s distributorem.
měnič GW3648D-ES, baterie 4x Pylontech US3000C (celkově 14,4 kWh)
panely mono 1920 Wp východ (sklon 20°) + 1920 Wp západ (sklon 16°)
jagr
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 31, 2022 8:56 pm

Re: 1F Hybrid na 3F přípojce u ČEZ?

Příspěvek od jagr »

PetrDubi píše:Já bych řekl, že jsi si asi spletl fórum a tuhle otázku jsi měl položit spíš na Solarforum, kde se řeší oficiální fv systémy (na dotace, s prodejem elektřiny a podobně).
Ok, zkusím tam. Dík
jagr
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 31, 2022 8:56 pm

Re: 1F Hybrid na 3F přípojce u ČEZ?

Příspěvek od jagr »

Mart píše:Řekl bych, že ČEZu je do toho dost.

Když už tady pranýřujete za slovo dotace, tak by bylo záhodno nastínit varianty:
1) FVE stavěná firmou s dotacemi (NZÚ) a s dodávkou do sítě - na tomto fóru zapovězené
2) FVE stavěná bez dotace, ale s dodávkou do sítě - na tomto fóru zapovězené
3) FVE stavěná bez dotace, ale s připojením na DS bez dodávky, tzn. připojení jako mikrozdroj - tahle varianta pravidla fóra neporušuje
4) ostrovní FVE - tahle varianta je na fóru preferovaná

Takže odpověď na původní dotaz je taková, že se jedná o variantu 3 a to s omezením, že použitý hybridní měnič může mít max. výkon 3,7 kW. Tzn. je nutné si prostudovat PPDS - příloha 4.
Pro tuto variantu je nutná součinnost s distributorem.

Děkuji za odpověď. Jen jsem myslel, že limit je 3,6. Díky.
Mart
Příspěvky: 181
Registrován: ned kvě 01, 2022 2:02 pm
Bydliště: Prostejov

Re: 1F Hybrid na 3F přípojce u ČEZ?

Příspěvek od Mart »

jagr píše: Děkuji za odpověď. Jen jsem myslel, že limit je 3,6. Díky.
Přesně je to 16 A pro 230 V, tzn. max. 3680 W jmenovitých.
měnič GW3648D-ES, baterie 4x Pylontech US3000C (celkově 14,4 kWh)
panely mono 1920 Wp východ (sklon 20°) + 1920 Wp západ (sklon 16°)
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2572
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: 1F Hybrid na 3F přípojce u ČEZ?

Příspěvek od tomas »

Technik ČEZ Distribuce mi před týdnem tvrdil že střídače už nebudou vůbec kontrolovat, nestíhají to.
Takže to asi bude dle toho jak je to oficiálně i v legislativě dle instalovaného výkonu a přetok do sítě jednofázového zdroje nesmí být více než 16A. Že si ze střechy do bojleru budete posílat třeba 30A už snad brzy nebude nikoho zajímat, pouze za přetok nad povolený limit zaplatíte sankci. O toho ty sankce také jsou definované.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: 1F Hybrid na 3F přípojce u ČEZ?

Příspěvek od Quickyprd »

Přesně tak, mě změnu z on-gridu na AC coupling shválili vzdáleně, nikdo nepřijel. Nemají lidi. Letos toho mají fakt moc. Možná jel někdo kolem a jen koukl jestli je fakt napsaný počet panelů, tedy výkon a čau. Jsem čekal na telefonát a nikde nic, je vše v distribuci se najednou zeleně odfajfkovalo. A jak píše tomas, panely přibudou, jen k baterii a k vodě, čili do sítě mě poteče pořád to možné maximum stejné. Victron umožnuje oddělit přetoky z DC a AC. A kdyby tam něco ukáplo, tak se pořád vejdu do 16A, jelikož Fronius pošle max. 3kW (více neumí) a navíc spotřeba je taky vždycky nějaká. A Victron moc problémů nedělá, že by začal vybíjet baterii do sítě :-)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek