GW5048D-ES vs. Growatt SPF 5000 ES

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Diablo1st
Příspěvky: 1628
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

GW5048D-ES vs. Growatt SPF 5000 ES

Příspěvek od Diablo1st »

Zdravím páni,

plánujem rozšíriť moju on-grid FVE (3,3kWp + GW3000-NS + Wattrouter Mx) o batérie, cca.2,5kWp a druhý menič a neviem si rady s výberom meniča.

V skratke: na hospodársku budovu pridám 5ks 500-550Wp panelov, k týmto pripojím súčasný on-grid. Súčasné pole 3,3kWp pripojím k novému meniču spolu s 16s280Ah LiFePo.

Na Goodwe ma láka hlavne pasívne chladenie, keďže menič bude cez stenu a dvere so spálňou. Growatt ma láka hlavne cenou.

Axpert som zavrhol, lebo sa momentálne nedá zohnať. Easun a podobné klony nechcem. Pozeram som aj na Victron, ale ten už je s cenou moc vysoko. O Studer sa nemá ani zmysel baviť, nový je ešte vyššie ako Victron, Secondsol považujem za troška rizikový, keďže si neviem skontrolovať v akom je stave a o Fangovi ani neuvažujem.

Má niekto skúsenosti s týmito meničmi? Príp. by ste odporučili nejaký iný menič príp. zostavu?

Ďakujem za akúkoľvek radu
Stano
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek